Iš pašnekesių su mamomis: Tu, vaikeli, taip daryk, kaip aš sakau…

Sveiki! Jei lankotės čia pirmą kartą, galbūt norite užsiprenumeruoti tinklaraščio RSS srautą ar naujienas elektroniniu paštu? Smagaus pasiskaitymo!

Foto penki.lt

Šiandien su savo visai trimis kompanionais  išsiruošėm apsipirkti. Viskas, kaip kasdien - Joris vežimėlin, panos šalia ir keliaujam, žaisdami visokius kalbamus žaidimus. Bet šiandien visai ne apie juos. Ir ne apie apsipirkimus.

Visada su vaikais einame per perėjas - nesvarbu, kiek metrų iki jos. Du. Penki. Dvidešimt. Kelias gal pailgėja, bet juk išėjus pasivaikščioti tie papildomi metrai nieko nereiškia.

Taigi, pamatėme šeimą - beje, irgi mama su trimis vaikais, keliaujančius dešimt metrų iki perėjos per gatvę. Žinoma, Milda iš karto klausia: "O kodėl teta eina per gatvę ne per dryžuotas linijas?"  Pakalbinau tą mamą, ji sako, kad perėja toli, o vaikus ji irgi mokanti, kad reikia pereidinėti gatvę teisingai.

Šį sykį nemoralizuosiu. Ir nesakysiu nieko, kaip ir nesakiau tai mamai, su kuria išsikalbėjom.

Kaip manot, ar pamokymo vaikams užtenka?

Panašūs įrašai:

 1. Iš pašnekesių su mamomis: Laiko ir kantrybės…
 2. Iš pašnekesių su mamomis: Kaip saugoti vaiką nuo saulės?
 3. Iš pašnekesių su mamomis: vaikų amžius darželyje
 4. Iš pašnekesių su mamomis: dar sykį apie apsirengimą atšilus
 5. Iš pašnekesių su mamomis: Tridienė karštinė
Įrašas paskelbtas dienoraštis, dienos vaizdas, lavinimas, mamų pašnekesiai. Pasižymėkite nuolatinę nuorodą. Skelbkite komentarą arba palikite publikavimo pranešimą: Publikavimo pranešimo URL.

Facebook komentarai:

Komentarai: 6

 1. Leita
  Paskelbta 2010 Liepos 28 at 20:13 | Nuolatinė nuoroda

  Gal po kelių metų tėvas numesdamas nuorūką sakys- tik nerūkyk, kenkia sveikatai. Kokia tikimybė, jog jo vaikas to nepadarys, nerūkys?...
  Nereiktų mokyti kitų, jei savo elgesiu paneigi patarimus, pamokymus :)

 2. Paskelbta 2010 Liepos 28 at 23:07 | Nuolatinė nuoroda

  Deja, tėvai nėra profesionalūs auklėtojai - kiekvienas auklėja savo vaikus pagal savo įsitikinimus, pažiūras, principus. Tai kiekvienam garantuojama teisė ir vargu ar kokie pašalinių moralai bepadės... Visokių tėvų yra. Net tokių, kurie patys to nenorėdami daro vaikui meškos paslaugą.
  Turiu kaimynus, kurių auklėjimą vienu žodžiu - "negalima" stebint siutas ima. Bet ka gi čia bepadarysi, negi eisi aiškinti... Gal patys susipras, kur klaidą padarė, bežiurėdami, kaip auga neįtikėtinai kaprizinga ir nepaklusni mergaitė.. O gal ir ne.

  • Dainius
   Paskelbta 2010 Rugpjūčio 3 at 12:18 | Nuolatinė nuoroda

   Pasakyčiau kiek kitaip: deja, dažniausiai tėvai (suaugusieji) pirkdami automobilį ar kokį kitą daiktą, kurio vertė 2-5 tūkst. litų perskaito šimtus forumų ir žinučių kur išsinagrinėja pliusus ir minusus, tas daiktas per pusmetį/metus pasensta/sugenda ir vėl viskas iš naujo, o augindami vaikus patingi paskaityti bent 3-5 psl. per mėnesį apie vaikų auklėjimą ir bendrąją psichologiją. Štai kas yra baisiausia.

 3. Paskelbta 2010 Liepos 29 at 12:28 | Nuolatinė nuoroda

  Psichologijoje yra sakoma, kad vaikas išmoksta ir tai ką jūs sakote jam ir tai ką jūs darote

 4. Eitnė
  Paskelbta 2010 Liepos 29 at 12:28 | Nuolatinė nuoroda

  Bet pavyzdys veiksmingesnis?

Komentuokite

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas ar perduotas trečiosioms šalims. Privalomi laukai pažymėti *

*
*

Komentaruose leidžiama naudoti šias HTML žymas: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Subscribe without commenting