Pasivaikščiojimų žaidimai

Prémaman parduotuvė Klaipėdoje

Mėgstame su mergaitėmis pasivaikščioti. Joriukas guli vežimėlyje ir labai nemėgsta, kad stovėtume vienoj vietoj. Kelias, kurį pasirenkame, dažniausiai būna netrumpas, kad nebūtų nuobodu žaidžiame įvairius pašnekesių žaidimus. Štai keletas iš jų.

Žodžių seka. Dabar abi aktyviai mokosi abėcėlės. Tai žaidžiame "Pasakyk žodį iš ... raidės" - kiekvienas paeiliui sako žodį iš užduotos raidės, kol jų pritrūkstam. Tada kitą raidę užduoda tas, kuris paskutinis pasakė žodį.

Raidžių slėpynės. Ieškom raidžių gatvių pavadinimų lentelėse, ant sienų, ant mašinų. Lengviausiai atpažįsta A, M, N, L, S, K, C.

Daiktų iš tam tikros raidės ieškojimas. Pavyzdžiui dairotės aplink V-arnų, B-alandžių, R-amunių ar pan.

Spalvų ieškojimas. Pakeliui akimis ieškote daiktų, kurie yra pvz. raudonos spalvos.

Pasakojimai be knygų. Vaikai prisimena ir perpasakoja pasakas ir istorijas skaitytas vakare. Negaliu atsistebėti Mildos atmintimi - ji pasakoja ištisas knygas.

Prisiminimai. Galima užduoti temas:
Kas buvo, kai ėjome į miestą?
Kas nutiko lyjant lietui?
Ką veikėte darželyje?
Ką veikėte su aukle? (Nepatikėsit, ką galite išgirsti iš savo atžalų - "Auklė įsijungia televizorių, o mums sako - Žaiskit!")

Planavimas. Planuoti nėra lengva ir mums suaugusiems, bet kartais pavyksta prakalbinti ir siaurą žodyną turintį vaikutį.
Ką veiksime šiandien?
Ką gaminsime vakarienei?
Pro kur eisime į parką?

Smagių pasivaikščiojimų, kol orai lepina saulute iki vėlyvo vakaro!

Panašūs įrašai:

 1. Šilta - šalta ir kiti mokymo skaityti žaidimai
 2. Žodžiai, žodeliai, žodelyčiai
 3. Piešimo žaidimai
 4. Žaidimai su vaikais lauke
 5. Abėcėlės projektas
Įrašas paskelbtas dienoraštis, žaidimai. Pasižymėkite nuolatinę nuorodą. Skelbkite komentarą arba palikite publikavimo pranešimą: Publikavimo pranešimo URL.

Facebook komentarai:

Komentarai: 2

 1. Leita
  Paskelbta 2009 Liepos 15 at 10:04 | Nuolatinė nuoroda

  oi.. ne ten pakliuvo komentaras :)

Vienas Trackback'as

 1. [...] apsipirkti. Viskas, kaip kasdien - Joris vežimėlin, panos šalia ir keliaujam, žaisdami visokius kalbamus žaidimus. Bet šiandien visai ne apie juos. Ir ne apie [...]

Komentuokite

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas ar perduotas trečiosioms šalims. Privalomi laukai pažymėti *

*
*

Komentaruose leidžiama naudoti šias HTML žymas: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Subscribe without commenting