Iš pašnekesių su mamomis: dar sykį apie apsirengimą atšilus

Prémaman parduotuvė Klaipėdoje

Kalbuosi su mamomis ir jos vis sako - nežinau, kaip rengti savo vaiką. Ne, ne apie madas klausinėja, nors apie tai būtų visai smagu paplepėti, o apie elementarų aprengimą. Jeigu vaiką aprengiate per šiltai, tai lygiai taip pat prastai, kaip ir  pusplikis. Ir rašiau jau apie tai. Bet orai šiltėja ir vėl tenka prisimint.

Vaizdas paprastas - kai temperatūra pakilo iki 20 laipsnių, mamos išsirengė. Trumpos rankovės, lininės kelnės. Jokių paltų, bliuzonų. O va, vaikutis ne tik kad aprengtas kombinezonu, bet dar ir suvyniotas į vilnonę antklodę. Aišku, jis gulėdamas vežime nejuda, tai trumpos rankovės būtų ankstoka, bet ... tų storų kiautų tikrai nebereikia. Juk šlapia nugara - tiesiausias kelias į peršalimą. O paskui mamos skundžiasi nemigo naktimis prie sergančio vaiko lovos, daktarai turi darbo, o vaistinės pelno... Užtenka, kad vaikus kankina visokie virusai ir bakterijos, kam jiems dar peršalimai?..

Labiau pasaugoti reikėtų pirmuosius mėnesius, kol vaikučio termoreguliacija dar neveikia taip, kaip derėtų. Mažas vaikutis labai greitai peršala arba perkaista. Taigi labai atidžiai rinkitės rūbelius - renkite jį tik truputį šilčiau nei patys rengiatės. Jei einate į lauką trumpomis rankovėmis, tai mažyliui užvilkite dar medvilninį megztuką, bet visada sekite, kaip vaikas jaučiasi. Paprasčiausiai užkiškite ranką po drabužėliais už nugaros ir pažiūrėkit, ar nedrėgna. Jei drėgna - nuvilkite kokį nors rūbelį. Vaikus renkite svogūno principu, geriau jau du plonučiai bliuzoniukai, negu vienas storas.

Tokios pat taisyklės galioja ir bėgiojantiems vaikams. Tik dar paprasčiau - kalbančio galima paklausti. Nors kaip sakoma, vaikai niekad nebūna alkani ir jiems nebūna šalta, jei jie turi pakankamai  įdomios veiklos.

Smagių pasivaikščiojimų!

Panašūs įrašai:

  1. Dar sykį apie auklėjimą
  2. Iš pašnekesių su mamomis: Kaip saugoti vaiką nuo saulės?
  3. Iš pašnekesių su mamomis: vaikų amžius darželyje
  4. Iš pašnekesių su mamomis: Tridienė karštinė
  5. Dar sykį apie maitinimą krūtimi
Įrašas paskelbtas dienos vaizdas, mamų pašnekesiai, patarimai, žaidimai. Pasižymėkite nuolatinę nuorodą. Skelbkite komentarą arba palikite publikavimo pranešimą: Publikavimo pranešimo URL.

Komentuokite

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas ar perduotas trečiosioms šalims. Privalomi laukai pažymėti *

*
*

Komentaruose leidžiama naudoti šias HTML žymas: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Subscribe without commenting