Kas dedasi kūdikio galvelėje

Sveiki! Jei lankotės čia pirmą kartą, galbūt norite užsiprenumeruoti tinklaraščio RSS srautą ar naujienas elektroniniu paštu? Smagaus pasiskaitymo!

Vienastoks atrado neblogą straipsnelį The Boston Globe. Jame nagrinėjami skirtumai tarp suaugusio žmogaus ir kūdikio smegenų sandaros bei mastysenos. Įdomu tai, kad kūdikio smegenyse yra daugiau neuronų jungčių negu turi suaugęs žmogus. Dėl to kūdikia geba priimti milžiniškus informacijos kiekius, taip formuodami "naudingas' neuronų jungtis. Blogai yra tai, kad vos tik mes atmerkiame savo akis, neuronai pradeda "gryninimo" procesą, eliminuodami "beprasmes" jungtis, kadangi "gryninimo" procesas ne tik padidina smegenų efektyvumą, tačiau ir apriboja mūsų mąstymo gylį (narrow thoughts) bei lavėjimo galimybes. Taip pat tyrėjai rašo:

"Mes sakome, kad suaugusieji geriau sutelkia dėmesį, negu kūdikiai. Tačiau iš tiesų yra priešingai, suaugusieji ne geriau sutelkia dėmesį, bet geriau atskiria, į ką nekreipti dėmesio (screening)".

Tikrai vertas dėmesio straipsniukas, jeigu skaitote angliškai. Na, o šiek tiek išsamesnė santrauka lietuviškai, kaip jau minėjau - čia.

Panašūs įrašai:

  1. Kuo skalbti kūdikio rūbelius
  2. Kūdikio kraitelis
  3. Kur galima panaudoti nereikalingą kūdikio lovelę?
  4. Iš mamų pašnekesių: Kodėl mažylis nebevalgo kaip anksčiau?
Įrašas paskelbtas bendri, psichologija, straipsniai. Pasižymėkite nuolatinę nuorodą. Skelbkite komentarą arba palikite publikavimo pranešimą: Publikavimo pranešimo URL.

Facebook komentarai:

Komentuokite

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas ar perduotas trečiosioms šalims. Privalomi laukai pažymėti *

*
*

Komentaruose leidžiama naudoti šias HTML žymas: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Subscribe without commenting