Kuo skalbti kūdikio rūbelius

Sveiki! Jei lankotės čia pirmą kartą, galbūt norite užsiprenumeruoti tinklaraščio RSS srautą ar naujienas elektroniniu paštu? Smagaus pasiskaitymo!

Labai dažnai mamos klausia, kaip prižiūrėti kūdikio rūbelius, tai keletas patarimų:

 • pirmiausia reikia rinktis tuos  skalbimo miltelius ar skystą skalbimo priemonę, pažymėtą užrašu: "Skirta vaikams", "Tinka jautriai, alergiškai odai" ar pan. Reiktų atidžiai paskaityti užrašus ant pakuočių. Kai kurie pediatrai rekomenduoja ūkinio muilo drožles. Kas geriau, rinktis  jums pačioms.
 • Vaikiškų rūbų nereikėtų skalauti minkštikliais. Juose gausu medžiagų, galinčių alergizuoti odelę. Venkite ir kitų skalbiklių, kuriuose yra kvapiųjų medžiagų, dažų.
 • Naujagimiams drabuželius reiktų išskalbti ir naujus - juose gali būti likę dažų likučių, dulkių.
 • Bent iki trejų metų kūdikio patalynę ir rūbus reiktų skalbti atskirai.
 • Jeigu kūdikis miega kartu su jumis bendroje lovoje - tai patalynę, maitinimo marškinėlius irgi geriau būtų skalbti ta pačia skalbimo priemone kaip ir kūdikio rūbelius.
 • Jei pastebėjote, kad aprengus ką tik išskalbtais rūbeliais, kūdikio odelė paraudo, ir įtariate, kad tai dėl skalbimo priemonės, tuoj pat mažylį perrenkite, o  skalbimo priemonę pakeiskite kita. Jei to nepadarysite - ilgainiui vaikui gali išsivystyti alerginis kontaktinis dermatitas ar kita odos liga.

Tikiuosi, kad šie paprasti patarimai bus naudingi.

Panašūs įrašai:

 1. Kas dedasi kūdikio galvelėje
 2. Kūdikio kraitelis
 3. Kur galima panaudoti nereikalingą kūdikio lovelę?
 4. Lovelė vaikučiui
 5. Ieškome C vitamino
Įrašas paskelbtas patarimai, straipsniai. Pasižymėkite nuolatinę nuorodą. Skelbkite komentarą arba palikite publikavimo pranešimą: Publikavimo pranešimo URL.

Facebook komentarai:

Komentarai: 2

 1. Asta
  Paskelbta 2010 Balažio 14 at 11:29 | Nuolatinė nuoroda

  Nelabai suprantu, kodėl kūdikio rūbus rekomenduojama skalbti atskirai nuo kitų šeimos narių rūbų. Juk po skalbimo visi rūbai yra švarūs. Sutinku, kad galbūt gali nudažyti kiti rūbai kūdikio rūbelius. O dar kas ? Pasigendu logiškų argumentų šiuo klausimu.. Ar nėra taip, kad iš didelio rašto išeinam iš krašto ? ..

  • Eitnė
   Paskelbta 2010 Balažio 15 at 08:48 | Nuolatinė nuoroda

   Ne todėl. Vaikas, kol mažiukas jis turi mažiau sąlyčio su aplinka. Suaugę turi galimybę turėti daugiau kontaktų, taigi ir tarša yra kitokia. Be to, Jūs teigiate, kad rūbai po skalbimo yra švarūs - ne visos bakterijos žūsta 30 laipsnių temperatūroje, taigi rūbai švarūs tik nuo dėmių. Plius, ne visi skalbia savo rūbus nesukeliančiais alergijos milteliais, naudoja visokių baliklių, dėmių išėmiklių, kvapiųjų medžiagų, kurios gali alergizuoti jautrią kūdikio odą. Taigi, manau nėra sudėtinga, kūdikio rūbelius išskalbti atskirai, juolab jų tikrai greitai susidaro visa skalbyklė.

Komentuokite

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas ar perduotas trečiosioms šalims. Privalomi laukai pažymėti *

*
*

Komentaruose leidžiama naudoti šias HTML žymas: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Subscribe without commenting