Iš mamų pašnekesių: Kodėl mažylis nebevalgo kaip anksčiau?

Prémaman parduotuvė Klaipėdoje

Nuotrauka iš cdn.sheknows.com

Kalbėdama su draugėmis, kurios augina 1-3 metų vaikus, beveik kas antrą pokalbį girdžiu, kad jie nebevalgo. Atrodo, kad maistas vaikui apskritai neegzistuoja, mama iš paskos bėgioja su šaukštu ar sausainiais.Ir tokių tikrai ne viena. Ir net ne dvi.

Bet pažiūrėkime iš kitos pusės - vaikas žvalus, kupinas energijos, domisi pasauliu ir vos spėji akimis sužiūrėti kur užsikaria. Vadinasi, vaikui maisto tikrai užtenka. Nesitikėkite, kad vaikutis priauginės svorio taip, kaip pirmus mėnesius. Svarbiausia, kad svoris nekristų. Čia pateikiamos orientacinės ūgio-svorio lentelės.

Leiskite vaikui kontroliuoti padėtį valgant, nes jei versite prievarta valgyti, galite gauti priešingą rezultatą - ir jis visai nebevalgys. Tokie principai. Ir vaikai būna labai kieto charakterio. Nevalgydamas, jis vėl įgauna padėties kontrolę.

Keletas patarimų pagal Robert Needlman knygą "Pirmieji kūdikio metai"  (2004):

- į vaiko lėkštę maisto dėkite nedidelėmis porcijomis. Geriau, tegul jis paprašo dar, negu negali suvalgyti;

- ribokite sulčių kiekį dienos racione. 1-3 metų vaikams reikia išgerti iki 450 g pieno ir 170-230 g sulčių;

- sėdę valgyti, pašalinkite kitus dirgiklius - išjunkite televizorių, pasodinkite prie bendro stalo, bet į aukštą kėdę;

- padrąsinkite;

- nemėginkite žaidimais sudominti vaiko maistu, geriau leisti keletą minučių pailsėti;

- ignoruokite, jeigu vaikas ėmė žaisti su maistu. Kitaip, tik duosite suprasti, kad taškydamas maistą jis susilaukią tėčio ir mamos dėmesio. Dėmesį geriau rodykite kitais būdais;

- vaikui duokite kuo įvairesnio maisto, ne tik tą, kurį jis tuo metu mėgsta. Jei kažkokio produkto nevalgo, pavyzdžiui daržovių, turite vis pasiūlyti, tik neverskite valgyti tokio maisto daug.

Kiekviena mama geriausiai mato - jos vaikas auga pakankamai gerai, ar nelabai. Jeigu nerimaujate, geriau jau  be reikalo pasirodyti pediatrui, negu pražiūrėti kokią rimtą problemą.

Gardžių valgių ir augančių vaikų šypsenų!

Panašūs įrašai:

  1. Iš mamų pašnekesių. Apie metinuko maistą
  2. Iš mamų pašnekesių: kalbamės apie darželį
  3. Iš mamų pašnekesių: apie savarankišką valgymą
  4. Iš mamų pašnekesių: kas darosi šeimoje gimus vaikams
  5. Kieminėjam su vaikiukais lauke, arba kaip rengti vaikus pavasarį
Įrašas paskelbtas dienoraštis, dienos vaizdas, mamų pašnekesiai, patarimai, psichologija. Pasižymėkite nuolatinę nuorodą. Skelbkite komentarą arba palikite publikavimo pranešimą: Publikavimo pranešimo URL.

Komentarai: 4

  1. muchio
    Paskelbta 2010 Balažio 26 at 13:34 | Nuolatinė nuoroda

    Teisingi patarimai. Tėčiams paprastai nesunku jais vadovautis, ypač auginant dukras. O kaip dėl maitinimo susitarti su mama, kuriai vis atrodo, kad ji geriau už vaiką žino kiek reikia suvalgyti?

  2. Eitnė
    Paskelbta 2010 Balažio 26 at 13:40 | Nuolatinė nuoroda

    Muchio, manau, kad būtent tokioms mamoms yra paskutinis patarimas - jei neramu, tegul vietoj prievartos konsultuojasi su pediatru.

    Be to iš pašnekesių su mamomis matau dar vieną tendenciją - tarp maitinimų duodama labai daug užkandžių, sausainių ir kitokio "koloringo" gėrio. O paskui skundžiamasi, kad vaikas nebevalgo maisto. Dažniausiai pradėjus tai riboti, normalų maistą valgo geriau.

  3. muchio
    Paskelbta 2010 Balažio 26 at 13:46 | Nuolatinė nuoroda

    Na taip, užkandžiai tikrai padaro savo. O pamėginus juos riboti kyla rizika užsitraukti baisią mamos nemalonę, kad tėvelis vaiką badu marina ir neduoda vaikui "užkąsti, kai ši nori". Vis tas mamos instinktas, kursi visad ima viršų prieš racionalų elgesį :)

  4. Eitnė
    Paskelbta 2010 Balažio 26 at 13:50 | Nuolatinė nuoroda

    Na užkąsti, tai nereiškia "prisigraibyti". Normaliai užtenka 2-4 užkandžių per dieną. Sausainiai negali būti pagrindinis maistas.

    P.S. Jaučiu aš netikus mama, nes racionalus protas, ir pagimdžius tris vaikus, niekur neišnyko ;)

Komentuokite

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas ar perduotas trečiosioms šalims. Privalomi laukai pažymėti *

*
*

Komentaruose leidžiama naudoti šias HTML žymas: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Subscribe without commenting