prémaman

sukurta būsimai mamai, kūdikiui ir vaikui…

Ką moka šešių mėnesių kūdikis

Sveiki! Jei lankotės čia pirmą kartą, galbūt norite užsiprenumeruoti tinklaraščio RSS srautą ar naujienas elektroniniu paštu? Smagaus pasiskaitymo!

Gulėdamas ant nugaros kelia galvą, o prilaikomas sėdi. Paimtas už rankų  Paguldytas ant pilvo kelia galvą ir krūtinę. Pastatytas ant kieto paviršiaus remiasi visu svoriu ir šokinėja.Sudominusi daiktą ima abiem rankutėmis arba viena, krato barškutį ir į jį žiūri. Viską kiša į burną.

Kalbasi su  savimi skiemenimis - ma, ka ir pan.. Supykęs rėkia, reaguoja į mamos balso intonacijas, jas atpažįsta. Atsigręžia į mamos balsą.

Dabar labai smagūs žaidimai: vaikutis spiegia, kvatoja, juokiasi. Nors vis dar draugiškas svetimiems, sunerimsta nematydamas mamos. Taigi reikia daugiau laiko skirti vaikui. Labai mėgsta būti nešiojamas, kai jam rodomi visokie daiktai. Atpažįsta šaukiamas vardu, suklūsta.

Domisi įvairiais lavinimais žaislais, kai reikia kažką ištraukti. Labai tinka įvairių faktūrų žaislai, juos liesti, tyrinėti, ragauti. Vis dar mėgsta žaisti KŪ-KŪ, būti "jodinamas" ant kelių. Numetęs žaisliuką, jį pamiršta. Už tai mielai žaidžia su pėdutėmis.

Šeši mėnesiai labai daug permainų atnešantis mėnuo. Viena iš jų - pirmoji košė. Nauji maisto produktai, nežinomi skoniai, visai kitoks valgymo mechanizmas.  Žinoma, yra vaikučių, kurie pradėjo prie kieto maisto pratintis jau nuo keturių mėnesių, dabar laikas ir krūtimi maitinamiems kūdikiams.

Panašūs įrašai:

 1. Ką moka 11 mėnesių kūdikis
 2. Ką moka penkių mėnesių kūdikis
 3. Ką moka dešimties mėnesių kūdikis
 4. Ką moka keturių mėnesių kūdikis
 5. Ką moka devynių mėnesių kūdikis

Apie autorių

Eitnė

Komentarai

4 komentarai apie “Ką moka šešių mėnesių kūdikis”

 1. Leita says:

  Joriui 6 mėnesiai... kiek jau daug! :)
  Auga sveikas ir laimingas, ko daugiau gali trūkti :)

 2. Eitnė says:

  Dar tik šeštas :)

 3. lina says:

  mano mazyliui jau penki menesiai bet jis viska daro kaip sesiu ;) fainas menuo yra penktas daug visko ismoko

 4. Eitnė says:

  Labai smagu, šiaip kaip sakau, kiekvienas vaikas yra individualus - vieni pradeda daryti viską greičiau, kiti lėčiau. Jie patys geriausiai žino, kada yra pasiruošę ;)

Atsakyti