prémaman

sukurta būsimai mamai, kūdikiui ir vaikui…

Ką moka 11 mėnesių kūdikis

Sveiki! Jei lankotės čia pirmą kartą, galbūt norite užsiprenumeruoti tinklaraščio RSS srautą ar naujienas elektroniniu paštu? Smagaus pasiskaitymo!

Photobucket
Vienuolikos mėnesių vaikučiai savo gebėjimais labai skiriasi. Vieni iš jų jau vaikšto po namus neįsikibę, kiti - nepaleidžia iš rankų atramų, treti tik išmoksta atsistoti ir stovėti. Reiktų pastebėti, kad savarankiškai išmokti vaikščioti vaikas turi laiko - normalu išmokti iki 16 mėnesių.

Vaikas laisvai sėdi, sėdėdamas sukinėjasi, žaidžia, siekia daiktų. Tobulėja daiktų griebimas dviem ištiestais pirštais - smiliumi ir nykščiu (pincetu). Gali nuverti žiedus nuo piramidės, randa po dėžute paslėptą daiktą.

Juda pagal ritmą - šoka. Paklaustas ieško mamos, tėčio, atsisuka išgirdęs savo vardą. Supranta jam sakomus žodžius. gali tampyti už rūbų, kad pakeltumėt.

Ugdosi savarankiškumas - miega neįsikibęs mamos rankos, pažaidžia vienas išėjus iš kambario. Reiktų nepamiršti, greitai grįžti ir šiltai pasisveikinti su vaiku, jį pagirti.

Atsiranda garsų mėgdžiojimas. Mėgsta kartoti garsus ar gestus, jei kiti atkreipė į tai dėmesį. Mėgsta būti matomas ir girdimas. Bando protestuoti, kai nenori vykdyti prašymo.

Savarankiškai valgo maisto gabaliukus, geria iš jam laikomo puodelio. Valgo pirštais. Reikėtų leisti jam bandyti, net jeigu manote, kad apsitaškys ir po to teks keisti drabužius.

Kol kūdikis mokosi vaikščioti, kalbos raida gali sustoti.

Pagal: ,,Mamos žurnalas”, 2005, Nr.12; Dorothy Einon "Ankstyvasis ugdymas".

Panašūs įrašai:

 1. Ką moka dešimties mėnesių kūdikis
 2. Ką moka keturių mėnesių kūdikis
 3. Ką moka devynių mėnesių kūdikis
 4. Ką moka aštuonių mėnesių kūdikis
 5. Ką moka penkių mėnesių kūdikis

Apie autorių

Eitnė

Komentarai

2 komentarai apie “Ką moka 11 mėnesių kūdikis”

 1. Leita says:

  Mildutės nesumaišysi (čia apie foto :) )

 2. Eitnė says:

  Tai sakai nepavyko apgaut?:)

Atsakyti