Ką moka penkių mėnesių kūdikis

Sveiki! Jei lankotės čia pirmą kartą, galbūt norite užsiprenumeruoti tinklaraščio RSS srautą ar naujienas elektroniniu paštu? Smagaus pasiskaitymo!

Nagi, keliaujam per metus toliau. Penkių mėnesių kūdikis šypsosi kitiems kūdikiams, o labiausiai savo atvaizdui veidrodyje. Atpažįsta savus, vis dar mielai bendrauja su visais, kas maloniai su jais elgiasi. Pažįstamų draugijoje nurimsta, jiems daugiau šypsosi. Nuotaikos labai greitai keičiasi - vieną akimirką kvatoja, kitą gali įsiverkti nenumaldomai. Svarbu šiuo metu bendrauti nuoširdžiai ir nuosekliai. Jeigu šiuo metu atsisėstumėt tarp daugybės veidrodžių - vaikutis išsigąstų.

Fiziškai sustiprėja - pradeda po truputį valdyti savo kūną. Tvirtėjimo procesas prasideda nuo galvos ir eina žemyn bei iš centro į šonus - nuo pečių rankų pirštų link ir nuo klubų - pėdų link. Labai gerai šiuo metu vaikutį nešioti - nešynėje arba slinge - jam naudinga prisitaikyti prie einančio kūno siūbavimo ir kvėpavimo. Paimtas už rankų mėgina sėstis, gali dairytis aplinkui nesvirdamas. Nuo pilvo apsiverčia ant nugaros. Gulėdamas ant pilvo, stumiasi rankomis ir atpalaiduoja kojas.

Stebi, kaip objektas pasislepia už širmos ir laukia jo pasirodančio, nesistebi, jei pasirodo koks nors kitas.

Susieja veiksmus - paima žaisliuką ir kiša jį į burną, geba atlikti du veiksmus iš karto - pavyzdžiui rėkia ir siekia.

Dabar laikas, kai vaikutis suvokia, kad turi tik vieną mamą. Numestą žaislą pamiršta, blaškosi nuo vienos veiklos prie kitos.

Nejudantys daiktai, nors jau geriau matomi, bet vis dar labiau mėgsta kontrastus, ryškias ribas ir spalvas. Pasisuka garso link, atskiria pažįstamų žmonių balsus. Plaštaka nebesuspausta į kumštį, griebia žaislus ir daiktus, juos kiša į burną - tyrinėja. Vaikutį gali gąsdinti netikėti garsai - pavyzdžiui čiaudulys.

Nenustebkite, jei jūsų vaikutis daro daugiau ir įvairesnių veiksmų arba kokio nors nedaro - visi jie vystosi savo tempu. Juk ir mūsų visų charakteriai skirtingi. Tai ką parašiau - tik orientacinės gairės.

Sėkmės augant.

Paruošta pagal Dorothy Einon knygą "Ankstyvasis ugdymas".

Panašūs įrašai:

  1. Ką moka šešių mėnesių kūdikis
  2. Ką moka aštuonių mėnesių kūdikis
  3. Ką moka devynių mėnesių kūdikis
  4. Ką moka 12 mėnesių kūdikis
  5. Ką moka dešimties mėnesių kūdikis
Įrašas paskelbtas dienoraštis, lavinimas, tinklaraščio naujagimiai. Pasižymėkite nuolatinę nuorodą. Skelbkite komentarą arba palikite publikavimo pranešimą: Publikavimo pranešimo URL.

Facebook komentarai:

Komentuokite

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas ar perduotas trečiosioms šalims. Privalomi laukai pažymėti *

*
*

Komentaruose leidžiama naudoti šias HTML žymas: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Subscribe without commenting