prémaman

sukurta būsimai mamai, kūdikiui ir vaikui…

Iš mamų pašnekesių: kalbamės apie darželį

Sveiki! Jei lankotės čia pirmą kartą, galbūt norite užsiprenumeruoti tinklaraščio RSS srautą ar naujienas elektroniniu paštu? Smagaus pasiskaitymo!

Daugybė nedidukų vaikų nuo rugsėjo iškeliaus į darželius. Dabar kaip tik metas pagalvoti apie keletą paruošiamųjų žingsnių, kad vaikui ėjimas į darželį neatrodytų kaip tėvų nemeilės įrodymas. Turite gerus tris mėnesius susipažinti, aplankyti būsimą vaiko "darbo vietą", susipažinti su auklėtojomis, grupėmis, prižiūrinčiais asmenimis, pakalbėti su kitais tėveliais, kurių atžalos lanko šį darželį. Visos žinios, pokalbiai leidžia sklandžiau priprasti prie naujos būsenos tiek vaikus, tiek tėvus.

Mūsų abi panelės lanko darželį - Milda pradėjo 20 mėn., Vaiva -16 mėn. Buvo visko - ašarų, nenoro eiti ir nenoro eit namo, kai užsižaidžia.

Taigi, nuo ko pradėti pasiruošimą? Pirmiausia, tai mama turėtų susitaikyti su tuo, kad vaikas išėjo į darželį ir kad jam ten yra gerai. Labai dažnai adaptacijos periodas reikalingas ne tik vaikui, bet ir mamai. Ir mamai gal net svarbesnis.

Pamažu pradėkite ilginti laiką, kai esate ne su mažyliu. Palikusios jį tėčio, senelių, auklės ar kitų artimųjų globai, galėsite nuveikti daug dalykų, kuriems nebuvo laiko. Įprasite, kad vaiku gali pasirūpinti ir kiti žmonės, ne tik mama.

Galite nuvažiuoti su vaiku į darželio teritoriją, susipažinti su aplinka, auklėtojais. Pasikalbėkite su auklėtoja apie gyvenimą, auklėjimą - neįpareigojantis pokalbis nuramins, suprasite, ko tikėtis vienoje ar kitoje situacijoje. Dar prieš atiduodant vaiką į darželį, išsiteiraukite apie vaiko "įvedimą" į grupę: kiekviena ugdymo įstaiga turi savas tradicijas - vieni prašo savaitę laiko lankyti darželį su vaiku, kiti kaip tik atvirkščiai - nori, kad vaiką paliktumėt jų globai iš karto.

Nusiteikite, kad bent savaitę nepaliktumėte vaiko "miegoti pietų", o pasiimtumėt namo.

Pasiklauskite ir apie darželyje galiojančias taisykles: ką galima atsinešti į darželį (vaikai mėgsta nusinešti savo žaislų, knygelių, kai kurie pagalvėlę); kokias priemones lavinimui teks nupirkti (kad nebūtų staigmenos).

Įpratinkite, kad į darželį reikia neštis tik tai, kas tinka visiems vaikams - jei bijote, kad kiti vaikai sulaužys, suplėšys daiktą - jo neleiskite neštis. Jeigu perkate sausainių, sulčių - jų turite nupirkti visai grupei arba ... nepirkti visai.

Pasirūpinkite patogiu apavu darželinukui, lengvai apsirengiamais rūbais - vaikų grupėse daug, todėl auklėtoja negali spėti visų aprengti, susagstyti. Pagalvokite, kad auklėtojoms tenka prieš einant į lauką aprengti 15 vaikų, taigi gal vietoj įmantriais užsegimais kelnių pasirūpinkite paprastomis, lengvai apsivelkamomis trikotažinėmis.  Be to, nepriruoškite sunkiai skalbiamų rūbų, kuriuos teks saugoti - barščių, guašo, flomasterio dėmių išvengti tikrai nepavyks.

Nusiteikite, kad teks imtis derybų, įkalbinėjimų. Iš karto ruoškitės situacijoms, kad vaikas pasijaustų valdantis padėtį ir saugus. Va, du panašūs sakiniai: "Jeigu neverksi -nupirksiu saldainių" ir "Jei neverksi, po darželio galėsime nuvažiuoti į parduotuvę ir galėsi išsirinkti kokių norėsi saldainių".  Patys pasirinkite ko norite - parodyti, kad nuo vaiko veiksmų priklauso jo būsimi planai ar kad esate labai galinga ir viską galite padaryt.

Tai va, keli pastebėjimai, kad vaikai geriau jaustųsi darželyje.

Smagaus pasiruošimo darželiui!

Panašūs įrašai:

 1. Iš mamų pašnekesių: apie dantukus, jų valymą ir kitus rimtus dalykus
 2. Iš mamų pašnekesių: Kodėl mažylis nebevalgo kaip anksčiau?
 3. Nebenoriu į darželį…
 4. Iš mamų pašnekesių. Apie metinuko maistą
 5. Iš mamų pašnekesių. Apie aukles

Apie autorių

Eitnė

Komentarai

4 komentarai apie “Iš mamų pašnekesių: kalbamės apie darželį”

 1. Agne says:

  nu saunus straipsniukas:) aciu uz pasidalinima patirtimi. ;)

 2. Eitnė says:

  Prašom, ir kviečiu visus dalintis patirtimi ;)

 3. Jūratė says:

  Išties aktualus ir informatyvus straipsnis. Ačiū.
  Eitne, ar jūs vis dar už ankstyvą pažintį su darželiu? Dukrytės labai anksti, sakyčiau, pradėjo jį lankyti. Mano vyresnioji išėjo 3,5 metų, o va mažytę planuoju 2 metukų išvesti į kolektyvą ir jaudinuosi, kaip tokiai mažiukei seksis...

 4. Eitnė says:

  Aš tai kito kelio nemačiau, nes žinau, kad lavinantis darželis yra žymiai geriau už neprofesionalią auklę. Juolab, kad Vaivą atidaviau žmonėms, kuriuos jau pažinojau - ji ėjo į vieną grupę su sese.

  O va su Joriu nežinau. Labai norėčiau vėliau atiduot, bet bus kaip bus. Be to geriau skirti daugiau laiko vaikams kitu laiku, negu atiduot auklei, o paskui grįžt namo ir rast miegančius.

  Darželis drausmina - susidėlioji laiką taip, kad grįžtum laiku pasiimt ;) O tada dar turi geras tris valandas iki maudynių procedūrų.

Atsakyti