Vyresniųjų vaikų žaidimai

Sveiki! Jei lankotės čia pirmą kartą, galbūt norite užsiprenumeruoti tinklaraščio RSS srautą ar naujienas elektroniniu paštu? Smagaus pasiskaitymo!

Vaikams augant, jų žaidimai tampa vis labiau socialūs. Prireikia draugų, norisi su jais bendrauti, žaisti. Pamažu mokosi draugauti. Ypač tai pasijaučia kai vaikai yra trijų - ketverių metų. Tokio amžiaus vaikai jau pradeda noriau žaisti su bendraamžiais negu su suaugusiais.  Žaidimai tampa sudėtingesni, juose daugiau veiksmų, žodžių, tekstų. Jeigu vaikai neina į darželį, šiuo metu ypač reikėtų susirasti kompaniją - pamatytumėt visai kitokį savo vaiką.

Labiausiai žinomi,iš tų, kuriems reikia kompanijos - muzikiniai žaidimai ir rateliai. Manau nei vienas neužaugome be "Jurgelio meistrelio", "Šiaudų batų", "Siūlai siūlai susivykit"  ar "Šaudyklėlės". Šie žaidimai ugdo vaikų gebėjimą bendrauti, lavina koordinaciją: reikia atlikti tam tikrus veiksmus - šokinėti, sustoti poromis, pasilenkti, kad pralįstų ir pan.

Dar vienas smagus žaidimas - gaudynės. Ikimokyklinukai paprastai nesugeba žaisti vieni patys - nes nenusprendžia kada bėgti į šalį, nesugeba planuoti strategijų. Su mažiukais, tokiais kaip Vaivutė (3 m.) reiktų žaisti truputį nuolaidžiaujant, kad nors kartais gautų laimėti. Su vyresniaisiais kartais tenka ir rimtai susiimti. Kiekvienas labiau pažįstatate savo vaikus ir žinote, kada reikia leisti laimėti ir kaip nepriversti vaiko jaustis nepatogiai. Be to mažiukai nuliūsta, jei jiems nuolat nesiseka. Taigi labai slidi riba.

Na ir žinoma įvairios supynės, čiuožynės, lipynės, virvinės kopėčios. Karstymasis lavina koordinaciją, erdvės suvokimą. Be to įveikus kliūtis didėja vaiko pasitikėjimas savimi. Supynes galima pakabinti ne tik sode, bet ir garaže ar kambaryje. Svarbiausia, kad vaikams būtų saugu.

Smagių žaidimų!

Panašūs įrašai:

  1. Rankučių žaidimai
  2. Žaidimai su vaikais lauke
  3. Apie vaikų savarankiškumą
  4. Žaidimai su vaikais lauke
  5. Pirštukų žaidimai
Įrašas paskelbtas dienoraštis, žaidimai. Pasižymėkite nuolatinę nuorodą. Skelbkite komentarą arba palikite publikavimo pranešimą: Publikavimo pranešimo URL.

Facebook komentarai:

Komentuokite

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas ar perduotas trečiosioms šalims. Privalomi laukai pažymėti *

*
*

Komentaruose leidžiama naudoti šias HTML žymas: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Subscribe without commenting