Rankučių žaidimai

Sveiki! Jei lankotės čia pirmą kartą, galbūt norite užsiprenumeruoti tinklaraščio RSS srautą ar naujienas elektroniniu paštu? Smagaus pasiskaitymo!

Kad jau parašiau apie savarankišką  valgymą, tai teks parašyt ir apie rankų treniravimą, juk, kad ranka taptų įrankiu, galima vaikui ir padėti.

Padėti galime įvairiai - parinkdami tinkamus žaislus arba žaisdami su vaikais žaidimus.

Apie tam tikro amžiaus vaikų žaislus jau esu rašiusi nemažai - čia, ir čia, ir čia.

Dabar pakalbėsiu apie tai, kaip galim patys padėti vaikams. Pirmiausia, reikėtų išmokyti vaikus siekti žaislų ir atrasti rankas. Paprasčiausias būdas atrasti - apyrankė-barškutis, prisegtas prie rankos ar kojos. Vaikui judant, toks žaislas skleidžia garsus.

Vaikui ūgtelėjus ir sustiprėjus, jau tiks žaislai ir žaidimai, kai reikia kažką pasiekti, ištiesus ranką, arba numušti. Šiuo metu tinka žaislai pririšti guma taip, kad vaikas judėdamas galėtų jį pajudinti (čia labai svarbu nepamiršti saugumo - guma turi būti ne per ilga, kad negalėtų apsivyti vaiko kaklo).

Kai vaikas jau tvirtai sėdi, labai geras žaislas yra vidutinio dydžio kamuolys. Jūs galite jį ridenti taip, kad kamuoliukas nuriedėtų tiesiai vaikui į rankas. Jis greitai išmoks pagauti kamuolį abiem rankomis ir atridenti jums atgal.

Su stovinčiu ir vaikštančiu vaiku dar paprasčiau  - galite išmokyti jį gaudyti lengvą kamuolį (pavyzdžiui, didelį pripučiamą paplūdimio kamuolį) abiem rankomis. Iš pradžių įdėkite kamuolį vaikui tiesiai į rankas, vėliau vis labiau didinkite atstumą, kad vaikas išmoktų gaudyti.

Beje, tikriausiai pastebėjote, kad vaikai labai mėgsta telefonus, distancinius pultelius ir kitokius mygtukinius dalykus. Jie irgi lavina akių-rankų koordinaciją.

Svarbiausias dalykas, kurio derėtų nepamiršti tėvams, kad žaislus pritaikytų prie savo vaiko gebėjimų - jie turėtų būti ne per sudėtingi (nes vaikas nusivils, o kai jau gebės atlikti veiksmus su žaislu, jis bus nusibodęs) ir ne per lengvi (nes tuoj pasidarys neįdomūs ir nelavins). Visai nesvarbu, kas parašyta ant žaislo dėžės, svarbiausia, kokias funkcijas turi. Juk tarkim žaislinį telefoną galima naudoti žaidžiant įvairius žaidimus - pririštą prie virvutės galima pakabinti ant kėdutės, kad vaikas numestų, o kai jau "atras" mygtukus ir skleidžiamus garsus - pirštukams lavinti, kai dar ūgtelės - vaidmenų žaidimams. Telefonas tas pats, o žaidimai su juo - skirtingo amžiaus vaikams - skirtingi.

Mūsų visi trys vaikai labai mėgdavo šitokius žaidimus. Juk lavėjant rankoms, tiek daug galima nuveikti - ir šaukštą suvaldyti, ir žirkles, ir tėvų kompiuterį.

Smagių užsiėmimų!

Panašūs įrašai:

  1. Vaikai panašūs į antis, arba vandens žaidimai
  2. Piešimo žaidimai
  3. Žaidimai sėdintiems, ropojantiems ir pirmus žingsnelius žengiantiems kūdikiams
  4. Pirštukų žaidimai
  5. Žaidimai su popieriumi
Įrašas paskelbtas dienoraštis, dienos vaizdas, lavinimas, mamų pašnekesiai, žaidimai, žaislai. Pasižymėkite nuolatinę nuorodą. Skelbkite komentarą arba palikite publikavimo pranešimą: Publikavimo pranešimo URL.

Facebook komentarai:

Komentuokite

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas ar perduotas trečiosioms šalims. Privalomi laukai pažymėti *

*
*

Komentaruose leidžiama naudoti šias HTML žymas: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Subscribe without commenting