Piešimo žaidimai

Kviečiame apsilankyti parodoje Vaikų šalis 2010, parodų centre LitEXPO, Vilniuje ir užsukti pas mus į svečius. Mūsų stendas 5D21.
Sveiki! Jei lankotės čia pirmą kartą, galbūt norite užsiprenumeruoti tinklaraščio RSS srautą ar naujienas elektroniniu paštu? Smagaus pasiskaitymo!


Nuotrauka iš students.umf.maine.edu

Tikriausiai vieni iš dažniausių žaidimų su vaikais - piešimo žaidimai. Visi vaikai turi daugybę pieštukų, flomasterių, akrarelę ir guašą. Mūsų mergaitės irgi ne išimtis. Piešiame naudodami įvairias priemones. Negalvokite, kad piešimas tik vaikų užsiėmimas: visai smagu prisijungti ir su vaikais ką nors nuveikti. Mes žaidžiame piešimo žaidimus, gal jie pasirodys įdomūs ir jums:

 • Nupieškite nesudėtingą figūrą ir leiskite vaikui nupiešti sudėtingesnį piešinį - iš trikampio namuko stogą, iš apskritimo - automobilio ratą ar obuolį ir t.t.
 • Kiekvienas pasidalina lapelį ir bet kaip braižo pieštuku. Paskui lapeliais pasimaino ir ... mėgina nupiešti kažką prasmingo. Laimi tas, kuris sugeba geriausiai tai padaryti.
 • Kai žaidžiate su vaiku, pasiimkite dvi vienodas pieštukų dėžutes. Imkite kokį nors pieštuką ir pradėkite piešti liniją. Vaikas turi savo dėžutėje rasti tokį patį ir pratęsti. Šitą žaidimą galima paįvairinti nesudėtingomis geometrinėmis figūromis. Su vyresniais vaikais galite piešti raides ir skaičius. Nepamirškite, kartais ir pasimainyti rolėmis!
 • Pasiimate popieriaus lapą ir dedate du taškus. Vaikas turi juos sujungti. Tada vėl dedate tašką. Vaikas vėl sujungia. Taip galima nupiešti nesudėtingas figūras - namelį, suoliuką, puodelį.
 • Panašus į buvusįjį, tik truputį sudėtingesnis, iš karto ant lapo sudedate taškus ir surašote prie kiekvieno iš jų skaičius. Tada vaikas sujungia visus taškus linijomis.
 • Kiekvienas nupiešia piešinį, o jį papasakoti turi kitas. Labai smagu klausytis istorijų ir interpretacijų.

Žinoma, galima naudoti ir gatavas galvosūkių knygeles, šablonus. Bet visai smagu ir patiems kurti su vaikais. Be to šie žaidimai lavina ranką, stiprina įgūdžius, ruošia vaiką rašymui. Be to, nupieštus piešinius atpasakodami, laviname ir vaikų kalbėjimo bei skaitymo įgūdžius.

Smagių akimirkų su vaikais!

Panašūs įrašai:

 1. Piešimo technikos: Trynimas
 2. Piešimo technikos: Piešiame rudenį
 3. Šilta - šalta ir kiti mokymo skaityti žaidimai
 4. Piešimo technikos: tapymas pirštais ir delnais
 5. Rankučių žaidimai
This entry was posted in Piešimas, bendri, lavinimas, straipsniai, žaidimai. Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Facebook komentarai:

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>