Iš mamų pašnekesių: apie savarankišką valgymą

Prémaman parduotuvė Klaipėdoje


Nuotrauka Egidijaus Kabošio

Šiandien draugė paklausė, kaip yra su tuo vaikų savarankišku valgymu. Tikrai nesitikėkite, kad pusmečio kūdikis čiups šaukštą ir prisikirs košės. Dar ir metinukui sunkiai tai pavyksta, bet kaskart judesiai darosi vis tikslesni, šaukštas nebeapsiverčia ir maistas nukeliauja į burną. Už tai dvimetis jau išdidžiai nebesileidžia pamaitinamas. O paskui... penkiametis gali paprašyti, kad dabar mane pamaitink.

Maždaug apie devintą mėnesį, kai vaikas pradeda naudotis nykščiu bei sugeba išlaikyti daiktą rankoje, galima pradėt mokyti valgyti savarankiškai. Į lėkšte pridėkite  mažyčių duonos, mėsos gabalėlių, žirnių ir leiskite pirštukais juos pasiimti iš jos ir dėtis į burną. Taigi pirmieji valgymai  bus pirštais. Nebijokite, kad vaikas nusiteps - parinkite rūbus, kuriuos lengvai nuvalysite ar išskalbsite.

Apie metus, kai vaikas jau moka sukioti riešą, šaukštas jau tampa įrankiu, kuris gali padėti rasti maistui kelią į burną. Nepykite ant vaiko, kad jis valgo netvarkingai, apsidrabsto maistu. Girkite už pastangas. Nesistebėkite, kad kartais pirštukais padės šakutei - užmaus nepagaunamą makaroną ar mėsos gabaliuką.

Duokite valgyti "patogų" maistą - susmulkintą gabaliukais mėsą, košę, daržoves, kurias patogu pasmeigti šakute. Gabaliukai turėtų būti vieno kąsnelio, kad vaikas gebėtų, įsidėjęs į burną, sėkmingai sukramtyti.

Sriubą tvarkingai išmoksta valgyti apie antrus metus.

Puikaus šaukšto ir šakutės šokio!

Panašūs įrašai:

  1. Iš mamų pašnekesių. Apie metinuko maistą
  2. Iš mamų pašnekesių: apie muzikos mokyklą
  3. Iš mamų pašnekesių: kalbamės apie darželį
  4. Iš mamų pašnekesių: apie vaikų “tąsymus” kartu
  5. Iš mamų pašnekesių: Kodėl mažylis nebevalgo kaip anksčiau?
Įrašas paskelbtas dienoraštis, mamų pašnekesiai. Pasižymėkite nuolatinę nuorodą. Skelbkite komentarą arba palikite publikavimo pranešimą: Publikavimo pranešimo URL.

Komentuokite

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas ar perduotas trečiosioms šalims. Privalomi laukai pažymėti *

*
*

Komentaruose leidžiama naudoti šias HTML žymas: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Subscribe without commenting