Iš mamų pašnekesių: apie muzikos mokyklą

Prémaman parduotuvė Klaipėdoje

Kai vaikas pradeda lankyti pradinę mokyklą,  dažniausiai atsiranda dar ir kita dilema - leisti dar į muzikos mokyklą ar ne?
Aišku, jei vaikas nors kiek turi klausos ir noro dainuoti ar groti kokiu nors instrumentu.
Labai lengva apsispręst, kai mažasis mokinukas labai labai nori save tobulinti muzikos srityje arba nenori jokiu būdu ten kelti kojos.

Sudėtingiausia, kai matai, jog vaikas gali, turi duomenis, lyg nori, bet lyg ir ne. Kaip tada priimti teisingą sprendimą... Aš pasirinkau "leisti". Priežastys paprastos: mokslo ant pečių nenešiosi, išprusimas muzikoje niekam nepamaišė, lavinti balsą bei klausą, kai turi ir gali dainuot - reikia, mokėti nors "Du gaidelius" pagroti - privalumas, koncertai, renginiai ir panašūs dalykai ugdo susikaupimą, stiprina mokėjimą save valdyti, naujas kolektyvas - nauja patirtis bendravime ir, paprasčiausias dalykas, - užimtumas. Didesnis užimtumas - mažiau galimybių užsiimti nepriimtinais, "negerais" dalykais. Aišku, yra papildomas ugdymas ir mokykloje, ten taip pat lanko ansamblį. Jį pradėjo lankyti pirmoje klasėje. Tačiau antroje ėmėm lankyti ir muzikos mokyklą, chorinio dainavimo specialybę su privalomu instrumentu - fortepijonu. Neatsitiktinai sakau, jog ėmėm - juk vyksta vežiojimas: į pamokas ir iš jų. Dažnai ir papildomai reikia keliaut į repeticijas prieš koncertus. Tad muzikos mokykla ne tik mokinukui, bet ir tėvams papildomas užsiėmimas. Be abejo, vienoks arti gyvenantiems ir kitoks toliau. Bet be marškinių ir peteliškių ruošimo koncertams neapsieis niekas. Bet tą atperka stebėjimas, kaip mažasis koncerto dalyvis dainuoja, groja, galų gale - nusilenkia publikai...
Ar bus ateityje muzikantas - jokiu būdu nesprendžiu tokio klausimo. Dabar tai tik prusinimas, papildoma veikla. Ir nesigailiu, kad leidau - jau bemaž įveikėm pirmus mokslo metus muzikos mokykloje - mokinukas patenkintas, kad ėjo, nors buvo ir akimirkų - ai, nenoriu šiandien į muziką... Po koncerto, po pasirodymo, kad moka groti pianinu publikai, akyse mačiau pasitenkinimą. Tai gerai.

Panašūs įrašai:

  1. Iš mamų pašnekesių: kalbamės apie darželį
  2. Iš mamų pašnekesių: apie vaikų “tąsymus” kartu
  3. Iš mamų pašnekesių: apie savarankišką valgymą
  4. Laikas į mokyklą, arba patarimai būsimų pirmokų tėveliams
  5. Iš mamų pašnekesių: apie vaikų pasirinkimus
Įrašas paskelbtas dienoraštis, dienos vaizdas, lavinimas, mamų pašnekesiai. Pasižymėkite nuolatinę nuorodą. Skelbkite komentarą arba palikite publikavimo pranešimą: Publikavimo pranešimo URL.

Komentuokite

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas ar perduotas trečiosioms šalims. Privalomi laukai pažymėti *

*
*

Komentaruose leidžiama naudoti šias HTML žymas: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Subscribe without commenting