Draugystės su naktipuodžiu

Jei lankotės čia pirmą kartą, galbūt norite užsiprenumeruoti naujus straipsnius? RSS srautas. Naujienos elektroniniu paštu Ačiū!

Visiems ateina laikas išmokti draugauti su puodu. Tai įvyksta labai įvairiai - vieni jau nuo metų laksto be vystyklų, kitiems tas laikas ateina vėliau. Faktas, kad nei vienas į mokyklą su vystyklais neiškeliauja.
Tyrimai, kuriuos atlieka sauskelnių  gamintojai rodo, jog nepaisant to, nuo kada vaikai pratinami naudotis tualetu, jie tai išmoksta būdami 2 – 3 metų amžiaus. Jeigu vaikas mokomas tada, kai jis dar nepasiekęs tam tikros fizinės ir psichinės brandos, mažyliui tenka sunkus išbandymas. Dėl to atsiranda stresas, vaikas įnirtingai priešinasi. Sunku patikėti tokiais teiginiais, nes kiek aš pažįstu vaikų (o tikrai nemažai), dauguma jų atprato nuo sauskelnių pusantrų-dviejų metų. Na, bet pati tyrimų neatlikinėjau, tai taip griežtai teigti negaliu.

Namie augindami dvi dukras, turim dvejopą patirtį - vieną dukrą pradėjome pratinti prie puodo nuo šešių mėnesių (kai tik pati pradėjo sėdėti), kitos kažkai ypatingai nepratinom. Nepatikėsit, bet rezultatas vienodas - abidvi dienomis atsikratė sauskelnių nuo pusantrų metų, vyresnei dar dėdavom miegui beveik iki trijų. Aišku, Vaivutei buvo žymiai lengviau, ji turėjo gyvą pavyzdį - matė, kaip Milda eina ant puodelio.
Vyresniąją pratinom šitaip: rytais beveik tuo pačiu metu mergaitė tuštindavosi, taigi kas rytą, pasodindavom ant puodo vienodu laiku. Įprato gana greitai, matyt ir pačiai patiko, kad niekas negraužia užpakaliuko. “Pagauti” kiekvieną sysiuką nebuvo lengva. Aišku stebint vaiką, matosi, kada jis tuštinsis ar šlapinsis, bet juk nebūna, kad visą dieną akių nenuleistum. Į darželį išėjo beveik dviejų metukų, ten įgūdžiai dar sustiprėjo - beveik nebepasitaikydavo “nelaimių”. Nuo metų laiko, dieną laikydavau su kelnaitėmis ir pėdkelnėmis. Atpratinant nuo vystyklų, jų reikia tikrai labai daug (maždaug 7 - 10 vienetų dienai). Sodindavau maždaug kas valandą, aišku be “nelaimių” neapsiėjom. Niekad nebardavau, jei nepasisekdavo, o už prašymąsi ant puodo - pagirdavau.
Kaip sakiau, Vaivutės specialiai nemokėm. Pradėjo sėstis ant puodo maždaug metukų, kai mokėjo vaikščioti. Jai labai patiko mėgdžioti sesę. Tarp kitko, turėčiau pastebėti, kad vaikai yra labai skirtingi - Vaiva išmiegodavo sausa per naktį nuo vienuolikos mėnesių. Taigi sauskelnių miegui atsisakėm drauge su sese, nors skirtumas tarp jų metai ir devyni mėnesiai.

 Labai svarbu, kad mažylis nejaustų tėvų prievartos ir spaudimo. Kuo žaismingesnė forma bus pasirinkta, tuo didesnė tikimybė sulaukti norimų rezultatų. Be to, net jei galvosite, kad vaikas įprato, lovą klodami klokite dvi paklodes ir klijuotę tarp jų. Tada nutikus “nelaimei”, galėdite labai greitai pakeisti paklodes - tereiks nuimt viršutinę ir vaikutis miegos sausoje lovoje. Taip pat atsisakius sauskelnių prireiks nors dviejų pižaminių kelnių.

Portale moteris.lt pediatrė Virginija Lukšienė pateikia keletą rekomendacijų:

* Puoduką iš pradžių duokite kaip žaislą, kad mažylis susipažintų ir „susidraugautų”. Parodykite, kam jis naudojamas, pasodinkite ant jo lėlę ar meškiuką, parodykite paveiksliukus knygoje, kurioje pavaizduoti vaikai, sėdintys ant puoduko.

* Dienomis, kai vaiką pratinate prie puoduko, užsekite sauskelnes-kelnaites (jas patogiau ir greičiau numauti).

* Pasodinkite mažylį ant puoduko, kai matote, kad trypčioja, bando slėptis, arba nujaučiate, kad kaip tik šią akimirką gali šlapintis ar tuštintis.

* Vis paklauskite vaiko, ar nereikia ant puoduko. Tai padės mažyliui geriau suprasti savo kūno signalus ir paskatins būti savarankišką.

* Nesijaudinkite, jei naudojantis puoduku kas nors nutinka (išsipila puoduko turinys, mažylis „pasiusioja” per kraštą ir pan.). Sutvarkykite ir vaiko nebarkite, nerodykite, kad esate nepatenkinti ar nusivylę. Tada jis nemanys, kad nesugeba, nesijaus kaltas, kad nepadaro to, ko prašo tėveliai. Barant „mokslai” užtrunka ilgiau.

* Pagirkite vaiką už pastangas. Jeigu jam puodukas dar neįdomus, palaukite ir po keleto dienų bandykite vėl.

* Leiskite mažyliui kartais pavaikščioti be sauskelnių (nuogu užpakaliuku ar su kelnaitėmis). Pamatęs balutę ar pajutęs, kad kelnaitės sušlapo, geriau supras, kodėl reikia eiti ant puoduko.

* Vaikučiui, kuris vis daugiau dienų išbūna sausas ir švarus, užmaukite apatines kelnaites, o sauskelnes sekite tik kai eina miegoti.

Sėkmės naminiuose universitetuose - draugystėse su naktipuodžiu!

Pasižymėkite:

Panašūs straipsniai:

  1. Kūdikio kraitelis
  2. Tarp girnų :)

Atsakyti

 

 

 


Jane Racing team (Group 1-2, 0-18 kg) dabar tik 399,- Daugiau info www.premaman.lt
Laukiame Jūsų Taikos pr. 7, Klaipėdoje

MODlife - Viena sistema, tinkanti visiems!

tvyturiai

Powered by Twitter Tools.Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas