prémaman

sukurta būsimai mamai, kūdikiui ir vaikui…

Kūdikių mankšta - mokinimas sėdėti ir atsisėsti

Sveiki sugrįžę! Ar jau žinote, kokias privilegijas suteikia Prémaman bičiulio kortelė ir kokios kitos nuolaidos priklauso perkantiems mūsų parduotuvėje?

Tęsiame straipsnių ciklą apie kūdikių ir vaikų mankštą. Kaip supratote iš pavadinimo, šiandien mokysimės sėstis ir sėdėti. Dėkoju originalaus straipsnio ir foto medžiagos autorei, leidusiai publikuoti šią, tikiuosi, naudingą ir informatyvią medžiagą.

Mokinti atsisėsti galima vaikus nuo penkto mėnesio. Tai galima daryti ant žemės, paguldžius vaiką ant suvynioto į volelį rankšluosčio, arba ant kamuolio.

Vaikas paguldytas ant nugarytės, paimame vieną ranką, ir skatindami remtis vaiką kita rankytę keliame per šoną. Šioje nuotraukoje aš paėmus mergaitę už dešinės rankos, keliu link kairės pusės ir skatinu remtis kaire rankyte. Prilaikome kojytes.

Tą patį darome iš kitos pusės (šioje nuotraukoje aš prilaikau tik kojytes ir mergaitė pati sėdasi per šoniuką)

Rekomenduojama iš pradžių lavinti įstrižinius pilvo raumenis ir atsisėdimą daryti per šoną, tačiau galima paskatinti ir galvos kėlimą iš tiesios pozos, gulint ant nugaros ir keliant už abiejų rankyčių.

Tą patį galima daryti ir ant kamuolio. Paguldome vaiką ant nugaros

Jei vaikas pats dar nesėdi, prilaikome už liemens, jei sėdi užtenka prilaikyti tik už kojyčių. Ir kamuolio pagalba sodiname vaiką, visų pirma kamuolį traukiame į save, tada skatiname vaiką remtis rankyte per šoną ir tada kamuolį stumiame atgal nuo savęs. Sunku nupasakoti, bet svarbiausia tie trys judesiai: iš pradžių kamuolys juda į save, tada vaikas sodinamas ir vėl kamuoliu važiuojama atgal.

Sodinimas iš padėties ant pilvo.
Kišam vieną kojytę po pilvu (šioje nuotraukoje kairę), tada paėmę už dešinio klubo sukame atgal.

Jei vaikas stiprus, pats remsis abiem rankytėmis

Jei silpnas, padedame paėmę už tos rankos, iš kurios pusės sukame, šiuo atveju už dešinės rankytės, o kaire skatinam remtis į žemę.

Tą patį darome iš kitos pusėsTą patį galima daryti ir ant kamuolio.
Pasiguldom vaiką ant pilvo, tada kišam vieną kojytę po pilvuku, ir važiuojam į priekį, tada vaikas jei stipresnis pats remsis rankytėmis

Jei ne, galime padėti duodant ranką. Jei vaikas pats dar nesėdi, prilaukome už juosmens.

Skatinimas sėdėti vaikams, kurie dar patys nesėdi, esant daugiau nei 5 mėnesiams.
Vaikų pirmas sėdėjimas yra plačiom kojom, galima karts nuo karto pasodinti kaip parodyta nuotraukoje, vaiko nugara atremiama į sodinantįjį.
Skatinama ką nors siekti rankomis


Rekomenduojama dar nesėdintį vaiką, sodinti ant savo kojos, atremiant į save. Kad vaiko kojos būtų išžergtos, o nugara tiesi.

Daugiau panašių straipsnių galite rasti http://kineziterapija.info/

Panašūs įrašai:

  1. Kūdikių mankštelė: mokinimas šliaužti
  2. Kūdikių mankšta - mokinimas vartytis
  3. Kūdikių mankšta - prasilankstymas
  4. Kūdikių mankštelė: daikto siekimas
  5. Kūdikių kreivakaklystė [Specialisto komentaras]

Apie autorių

Dainius

Komentarai

Atsakyti