prémaman

sukurta būsimai mamai, kūdikiui ir vaikui…

Kūdikių kreivakaklystė [Specialisto komentaras]

Sveiki! Jei lankotės čia pirmą kartą, galbūt norite užsiprenumeruoti tinklaraščio RSS srautą ar naujienas elektroniniu paštu? Smagaus pasiskaitymo!

Dėkoju originalaus straipsnio ir foto medžiagos autorei, leidusiai publikuoti šią, tikiuosi, naudingą ir informatyvią medžiagą.
Kuo toliau tuo daugiau susilaukiu klausimų apie kreivakaklystę, arba kitaip sakant kai galvutė labiau pasukta į vieną pusę. Deja mamos nežinodamos dažnai tai pačios iššaukia. Nes kreivakaklystė yra dviejų rūšių – įgimta ir įgyta. Įgimta būna tada, kai naujagimio galvytė netaisyklingai būna įsistačius į dubenį elgesnį laiką prieš jam gimstant. Įgyta – kai tėvai nežinodami, nekeičia naujagimio, bei po to kūdikėlio galvos galą. Geriausia orientuotis, vieną miegą vaikas būna jūsų dešinėje, kitą – kairėje. Čia aktualiausia tiems, kieno lovytė yra prie sienos. Jei nekeisite galvos galo, tai visą laiką vaikelis žiūrės į vieną pusę, nes veiksmas vyksta vienoje pusėje, nes sienoje niekas nejuda ir pan. Nesiskaito galvutės sukiojimas tai į vieną pusę, tai į kitą, vaikas pats pasisuks kaip jam patogu, bet svarbu galvūgalio pakeitimas (kartoju tai, nes ne visi supranta kas yra galvūgalio kaitaliojimas). Kita priežastis, pavyzdžiui jeigu maitinate iš buteliuko, tai dažniausiai ir bus patogu laikyti ant vienos rankos kūdikėlį, o kita ranka laikyti buteliuką. Deja reikia keisti ir laikymo ir maitinimo rankas. Nes tada ilgą laiką vaiko galvutė bus pasukta į vieną pusę, kas gali sąlygoti kakliuko pasukimą. Dar kita priežastis – vaiko nešiojimas. Dažniausiai vistiek yra lengviau nešioti ant vienos ar ant kitos pusės, ir jei abu tėvai dešiniarankiai, dažniausia nešios ant kairės, vadinas vaikas galvytę labiau suks į dešinę. Reikia kaitalioti ir nešiojimo puses. Tačiau, jeigu netyčia vis dėl to atsitiko taip, kad vaikas suka į vieną ar į kitą pusę, tada rekomenduojama nešioti taip:

Galvytė dedama ant tos rankos, į kurią pusę sukasi vaiko galvytė. Šiuo atveju, mergaitės galvytė tariamai sukosi į kairę pusę, tai taip dedama ant kairės Jūsų rankos. Jeigu vaikas visu kūneliu sukasi į tam tikrą pusę, tai nuotraukoje mano dešinę ranką galima dėti ne į tarpkojį, kaip nuotraukoje, o suimant abi kojytes, ir tempiant visą šoniuką. (Tikiuosi supratote ką turiu mintyje).

Dar buvo klausimas ką daryti, jeigu vaikas nekelia galvos, ir nenori gulėti ant pilvo. Skatinti gulėti ant pilvo vistiek reikia. Nuo vieno mėnesio, jeigu nėra kitų sutrikimų ir kitų daktaro nurodymų, jau reikia skatinti gulėjimą ant pilvo. Jeigu vaikutis nenori kelti galvytės, reikia visada pakišti rankytes po pilvuku, kaip parodyta nuotraukose.

Iš pradžių greičiausiai galvytę dės ant rankyčių, bet dėkite priekyje žaislų, kad būtų motyvacija kelti galvą. Galite tai pabandyti daryti Jūms gulint ant nugaros, ir vaikelį pasidėjus ant pilvo, kad keltų galvytę, ir kad rankytės būtų pakištos po vaiko krūtine.

Daugiau panašių straipsnių galite rasti http://kineziterapija.info/

Panašūs įrašai:

  1. Kūdikių mankšta - mokinimas vartytis
  2. Pirkti ar nepirkti vaikštynę? [Specialisto nuomonė]
  3. Kūdikių mankšta - mokinimas sėdėti ir atsisėsti
  4. Kūdikių mankštelė: mokinimas šliaužti
  5. Kūdikių mankšta - prasilankstymas

Apie autorių

Dainius

Komentarai

Atsakyti