idėjos namams

interjeras, originali puošyba namams, gražūs daiktai

pasakos

vakaro skaitiniai vaikams ir jų tėveliams

patarimai

praktiški ir/ar originalūs patarimai, namų “hackai”, buities palengvinimas ir buitinės gudrybės

straipsniai

lavinimas, mamų patirties dalybos, vaikų augimas ir vystymasis

žaidimai

lavinamieji žaidimai, mokymas per žaidimus, turiningas laisvalaikis su vaikais

Pradžia » dienoraštis, patarimai, straipsniai, žaidimai

Ką veikti su trijų mėnesių kūdikiu

Autorius: Eitnė. Paskelbta: 2009-06-22Nėra komentarų

Sveiki! Jei lankotės čia pirmą kartą, galbūt norite užsiprenumeruoti tinklaraščio RSS srautą ar naujienas elektroniniu paštu? Smagaus pasiskaitymo!

Taigi augam toliau ir rašau, ką veikti su trijų mėnesių kūdikiu. Žinoma tinka viskas, ką darėte su dviejų mėnesių kūdikiu, bet dabar vis daugiau laiko turite bendrauti, nes budrumo laikas vis ilgėja. Dabar be prasilankstymo mokomės vartytis.  Žinoma, pats geriausias žaislas vis dar lieka mama - taigi kuo daugiau kalbinkite vaiką, keiskite balso intonacijas, pasakokite kas darosi aplinkui. Kalbėdamiesi keiskite ir veido išraiškas.  Taip labiau lavės kalba ir atmintis, nes vaikutis mokosi mėgdžiodamas. Nepatingėkite pakartoti vaiko tariamus garsus. Palaukite kol vaikutis "atsakys", jau įmanomas "dialogas".  Labai svarbu reaguoti, kai vaikas rodo iniciatyvą bendrauti. Jau galite pradėti ugdyti atmintį - vaikutį raminamai veikia tų pačių vaizdų rodymas, taigi nebūtina turėti labai daug žaislų. Labai įdomu tokiems vaikams stebėti dingstančius daiktus - užklokite žaisliuką ir vėl parodykite. Šituos veiksmus kartokite, net jei atrodo, kad vaikutis nesidomi - palaipsniui jis išmoks reaguoti. Žinoma, nepamirškite jau gerai žinomo žaidimo "Kū kū".

Duokite glostyti įvairių paviršių - palieskite pirštukus minkštu žaislu, audinio skiautelėmis, į kūdikio rankyte įdekite lengvų daiktų. Pradėkite mokyti siekti. Kiekvieną savaitę vis toliau. Padėkite daiktų, kuriuos galėtų nustumti rankytėmis ar kojytėmis, pvz. mažą lengvą pagalvėlę. Kadangi trijų mėnesių vaikai jau atranda rankas, galite pririšti varpelį prie riešo arba į rankas įduoti lengvą barškutį.

Nebijokite nešioti mažiuko. Aišku, girdėsite daug patarimų, kad nenešiokit - įpras. Tačiau, kaip mėgstu sakyti, kai vaikui bus dešimt, norėsim panešiot, bet ar galėsim?  Žinoma, ant rankų nešioti labai sunku, bet galite pasitelkti į pagalbą slingą arba nešynę (taip taupysite ir savo nugarą) - galėsite parodyti daugiau pasaulio, be to vaikas mokosi prisitaikyti prie jūsų kūno judesių. Rodykite vaikui gamtos reiškinius - vėjo linguojamas medžių šakas, gėles, judančius objektus.

Galite leisti vaikui žaisti savarankiškai - pvz. Vaiką pasodinus į kėdutę, kuri gali judėti nuo vaiko judesių, jis pajus, kad geba pats. Joris labai mėgsta išjudinti kojų ir rankų mostais lopšiuką.

Kai kurie patarimai iš Dorothy Einon knygos "Ankstyvasis ugdymas".

Panašūs įrašai:

  1. Ką veikti su dviejų mėnesių kūdikiu
  2. Ką moka trijų mėnesių kūdikiai
  3. Ką moka šešių mėnesių kūdikis
  4. Ką moka keturių mėnesių kūdikis
  5. Žaislai ropojantiems, vaikščiojantiems mažyliams iki trijų metų

Facebook komentarai:

Pareikškite savo nuomonę!

Parašykite komentarą arba palikite atgalinę nuorodą iš savo puslapio. Galite užsiprenumeruoti straipsnio komentarus per RSS.

Būkime mandagūs. Komentuokime į temą. Neterškime komentarų. Ačiū.