Vaikų vardai - tėvų pirmoji dovana

Sveiki sugrįžę! Malonu, kad mūsų tinklaraštis Jums įdomus. Linkime smagaus pasiskaitymo ir geros dienos!
Siūlome aplankyti ir mūsų Facebook profilį

Statistikos departamentas prie Lietuvos respublikos vyriausybės skelbia, kad 2008 metais tėvai dažniausiai kūdikiams davė šiuos vardus:
1. Matas,  Emilija
2. Lukas,  Gabija
3. Nojus,  Kamilė
4. Dovydas,  Gabrielė
5. Kajus,  Austėja
6.  Rokas, Ugnė
7. Dominykas,  Goda
8. Mantas, Viltė
9. Ignas, Urtė
10. Arnas, Karina

Mes patys, kai rinkome vaikams vardus, pasikliovėme šiais dviem kriterijais: a) kad būtų lietuviškas, b)  ir trumpas. Taigi mūsų šeimoje auga Milda, Vaiva ir Joris. Niekada nebūna, kad vardas patiktų visiems iš karto - pavyzdžiui prie Jorio dar ir dabar pratinasi. Kritikavo mus, aiškino, kad turėtume duoti vienokį ar kitokį vardą, tačiau nepasidavėm jokiems nurodymams. Norėdavosi pasakyti - “Turit savo vaikus, jiems rinkot vardus, o dabar mūsų eilė rinkti saviems”. Taigi, tai pirmoji dovana mūsų vaikams, kurią rinkome su atsakomybe. Dovana, kuri lydės vaiką visą gyvenimą, bent jau tol, kol jis bus pilnametis ir galės pats pasirinkti.

Renkant vardą reikėtų nepamiršti, kad Jaunutis, Gražutis - pasens, taigi  reiktų pagalvoti, kaip skambės ir ateityje.

 Dar gyva legenda, kuri teigia, kad tėvai norėjo pavadinti dukrą Fekalija (jie matyt labai nemėgo kalijų),  arba Kvitancija (matyt mokėjo daug sąskaitų). Taigi, ką užkoduojame varduose? Numerologai sako, kad pagal vardą galima atspėti stiprybes, silpnybes ir likimą. Anksčiau vaikai vardus “atsinešdavo” - paprasčiausiai duodavo tą vardą, koks šventasis būdavo minimas kalendoriuje. Senelė sakydavo, kad svarbu neduoti kankinio vardo, kad gyvenimas nebūtų  “kaip kankinio”.

Siūlau vardus rinkti atmetimo principu - susirašyti patinkančius vardus ir tartis, kuris patinka abiems. Reiktų prisiminti ir seniau labai populiarius, bet kaip teigia metrikacijos skyriaus darbuotojai, dabar retesnius vardus:

Retai registruojami kadaise buvę labai populiarūs, tačiau šiomis dienomis jau ir vėl originaliai skambantys vardai, tokie kaip Juozas, Jonas, Petras, Pranas. Prie retesnių mergaičių vardų šiemet priskiriami: Vytautė, Leila, Atėnė, Stela, Elžbieta, Sibilė, Jogailė, Salomėja, Agnė, Luknė, Jonė, Jorė, Vakarė, Adelija, Radvilė, Abigailė, Vilnė, Junona, Evoleta, Airūnė, Žasmina, Garsė, Guostė.

Taigi sėkmės renkant savo mažyliui vardą.

Pasižymėkite:

Panašūs straipsniai:

  1. Krikštynų papročiai ir tradicijos
  2. Ką veikti su trijų mėnesių kūdikiu
  3. Nupirk man žaislą…
  4. Keli būdai mokyti vaikus taupyti
  5. Kūdikių ir vaikų augimo normų lentelės

Atsakyti

 

 

 


Jane Racing team (Group 1-2, 0-18 kg) dabar tik 399,- Daugiau info www.premaman.lt
Laukiame Jūsų Taikos pr. 7, Klaipėdoje

MODlife - Viena sistema, tinkanti visiems!

tvyturiai

Powered by Twitter Tools.Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas