RSS prenumerata - kas tai?

Jei lankotės čia pirmą kartą, galbūt norite užsiprenumeruoti naujus straipsnius? RSS srautas. Naujienos elektroniniu paštu Ačiū!

Šis įrašas, bei visos jame panaudotos iliustracijos yra nukopijuotos iš tinklaraščio “Išmok pats”.  Ačiū Karoliui. Perskaitę šį įrašą suprasite ką reiškia oranžinis kvadratėlis prenumeratos skiltyje bei išmoksite prenumeruoti tinklaraščių įrašus per RSS ar užsisakyti jas tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Skaitant žinias naujienų portaluose, ar pranešimus bloguose, tokiuose kaip šis, vis pastebite užrašą „RSS“ arba tokį paveiksliuką:

Kam jis?

„RSS“ išsišifruoja taip „Really Simple Sindycation“ (tikrai paprastas srautas) ir yra naudojamas nuorodų į straipsnius ar net visų straipsnių perdavimui „RSS“ skaitymo programoms. T.y. su tam tikra programa galite prenumeruoti naujienas. Parodysime, kaip galima prenumeruoti naujienas keliomis šiuolaikinėmis interneto naršyklėmis.

Internet Explorer 7 ir 8

Pirma atsidarome puslapį kuriame yra „RSS“, toks yra ir http://www.ismokpats.lt. Interneto Explorer programoje pastebėsite, kad „RSS“ ženkliukas užsidega:

Paspaudus šalia esančią rodyklę atsiveria galimų svetainės prenumeratų sąrašas. Pasirinkite „Išmok Pats! Pranešimų RSS srautas“

Kitas žingsnis yra paspausti „Subscribe to this feed“ (prenumeruoti šį srautą)

Atsidariusiame dialogo lange, galite pasirinkti kur bus sukurta prenumerata.  Pateiktame paveikslėlyje pateikta standartinė vieta ir pažymėta „Add to Favorites Bar“ (pridėti prie parankinių juostos) tam, kad prenumerata būtų matoma vos atsidarius naršyklę. Paspaudus „OK“ viskas atrodys taip:

Dabar naujausius „Išmok Pats!“ įrašus pasieksite vienu pelės paspaudimu.

Mozilla Firefox

Firefox naršyklėje viskas labai panašu, tik „RSS“ paveiksliukas atsiranda adreso eilutės kraštelyje:

Paspaudus ant jo ir pasirinkus „Išmok Pats! Pranešimų RSS srautas“ Firefox leidžia Jums pasirinkti, kur talpinti naujai sukurtą prenumeratą:

Jei norite prenumeruoti į Firefox naršyklės adreso juostą, paspauskite „View Feed XML“ (parodyti srautą xml formatu):

Palikite standartinius nustatymus ir spauskite „Subscribe Now“ (prenumeruoti) ir atsiradusiame dialogo lange pasirinkite „Adresyno juosta“ bei paspauskite mygtuką „Add“ (įtraukti):

Rezultatas bus toks:

Opera

Opera naršyklėje naujienų prenumerata atrodo taip, adreso eilutės dešiniajame krašte pamatysite „RSS“ ženkliuką:

Paspaudus ir pasirinkus „Išmok Pats! Pranešimų RSS srautas“ matysite tokį langą:

Priešingai nei Internet Explorer ar Firefox, Opera neduoda pasirinkti prenumeratos vietos. Spaudžiame „Subscribe“ (Prenumeruoti).

Matomas vaizdas labai panašus į daugumo pašto programų. Pateikiama dalis straipsnio su nuoroda į pilną pranešimą. Išjungus šį langą, savo prenumeratą galima atrasti paspaudžiant „News“ (naujienos) meniu punktą Opera programoje:

Pastebėkite, kad šio punkto ankščiau nebuvo, kol nebuvo prenumeratų.

Pasižymėkite:

Panašūs straipsniai:

  1. savaitės pačiulbėjimai
  2. Vaikų vardai - tėvų pirmoji dovana
  3. Gaminame žaislus: kostiumų dėžė
  4. Šilta - šalta ir kiti mokymo skaityti žaidimai

Atsakyti

 

 

 


Jane Racing team (Group 1-2, 0-18 kg) dabar tik 399,- Daugiau info www.premaman.lt
Laukiame Jūsų Taikos pr. 7, Klaipėdoje

MODlife - Viena sistema, tinkanti visiems!Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas