prémaman

sukurta būsimai mamai, kūdikiui ir vaikui…

Slėpynės

Sveiki sugrįžę! Linkime smagaus pasiskaitymo ir geros dienos!
Būtinai apsidairykite konkursų puslapyje, galbūt rasite tokį, kuriame norėtumėte sudalyvauti ir laimėti malonių smulkmenų.

Visi žinome daugybę šio žaidimo variantų - galima slėpti įvairius daiktus namuose, o paskui jų ieškoti, galima žaisti komandoje ir prisigalvoti įvairiausių taisyklių.

Pats pirmasis slėpynių variantas - žaidimas KŪ-KŪ. Kuo vaikutis mažesnis, tuo daugiau kartų teks kartoti. Vienintelė taisyklė, kad atidengus veidą, reikia kažką pasakyti. Šitas žaidimas sukelia labai nemažai juoko ir Joriui, ir sesėms. Juk tai vienas smagiausių socialinių žaidimų -  juo beveik visad galima sudominti bet kokį vaiką! Kartais vaikai ir patys išprovokuoja žmogų eilėje ar autobuse, kuris sutinka dalyvauti šiame smagiame užsiėmime.

Spintos ir stalčiai. Ir dar mamos virtuvės spintelės, ir dar šaldytuvas… Ir dar visokiausios geros vietos, kuriose yra daug įdomių dalykų, kuriuos galima sukrauti ir iškrauti. Ir tai daryti vaikai galėtų iki begalybės. Tikriausiai nėra tokio, kuris nemėgtų šito užsiėmimo.  Mildai labai patinka mano rankdarbių spintelė - tik neapsižiūrėk, ir visur pilna sagučių, karoliukų, siūlų ir skiautelių. Nereikėtų labai stebėtis ir drausti - daiktų krovimas, išėmimas, rūšiavimas - tai pirminiai matematikos įgūdžiai. Vaikas mokosi žaisdamas.

Dar viena slėpynių forma, padedanti lavinti vaizduotę, yra slėpyklės. Jas galima sukonstruoti iš stalo, ant jo užmetus skarą ar užtiesaliuką, atitraukus sofą. Galų gale iš didelės kartoninės dėžės. Svarbiausia, kad būtų pakankamai vietos įlįsti ir žaisti. Ten gali būti lėlių namai, pas kurias galima “nueiti” į svečius ar garažas mašinoms. Laikas nuo laiko kyštelėkite nosį į slėpyklę, pakalbinkite - sužinosite daug įdomių dalykų apie savo vaikus.

Kaip jau esu minėjus anksčiau, žaidimams tinkamas daiktas yra ir knygos. Vaikai labai greitai išmoksta ieškoti įvairius piešinukus, kurie užvertus knygą išnyksta. Žaidimui paįvairinti tarp lpų galima paslėpti įvairių smulkmenų - džiovintą lapą, aplikaciją, saldainių popieriuką ar pan. Tai pirmosios raidžių pažinimo ir skaitymo įgūdžių užuominos.

Nepatingėkite surinkti tuščių degtukų dėžučių - vaikai labai mėgsta jose laikyti įvairius nuostabius daiktus (kurie mūsų suaugusiųjų akimis atrodo niekučiai), juos rūšiuoti, saugoti. Be to iš degtukų dėžučių galima konstruoti saugyklas, komodėles  - o konstravimas be smulkiosios motorikos lavina ir vaizduotę.

Slėpynėms priskiriamas ir žaidimas “Šilta-šalta”.

Smagių žaidimų!

Pasižymėkite:

Panašūs straipsniai:

  1. Kaip parinkti žaislus penkių-šešių mėnesių vaikams
  2. Po maudynių vonios žaislus išžvejokite tinkleliu
  3. Šilta - šalta ir kiti mokymo skaityti žaidimai
  4. Statybos
  5. Pasivaikščiojimų žaidimai


Apie autorių

Eitnė

Komentarai

Atsakyti