Projekto nėštukė: 11 savaičių

Jei lankotės čia pirmą kartą, galbūt norite užsiprenumeruoti naujus straipsnius? RSS srautas. Naujienos elektroniniu paštu Ačiū!

Trumpa informacija

7 savaitė

Galvutė atrodo didelė, ji prilenkta prie krūtinės. Formuojasi veidas, aiškiai matomos rankytės ir  kojytės. Širdis jau varinėja kraują po visą kūną, nervų sistemos kontūrai jau beveik susiformavę. Pradeda vystytis kaulai. Dar ne visiškai susiformavę vidaus organai: plaučiukai, žarnynas, kepenys, vidiniai lytiniai organai.
Gemalas maždaug vynuogės dydžio,  apie 1,3 cm.

8 savaitė

Gemalą jau galima vadinti vaisiumi. Išsivysto visi vidiniai organai, nors dar ne galutinės formos.  Ryškėja veidas - nosis, šnervės, yra burna ir liežuvis. Ryškėja rankų ir kojų pirštukai. Vaikiukas labai juda, bet dar nejaučiate.

Vaisius braškės dydžio, maždaug 2,5 cm.

12 savaitė

Kūdikis jau panašus į žmogų, tik dar su labai didele, neproporcinga galva ir mažomis galūnėmis.  Pradeda augti nagučiai, gali rankytes sugniaužti į kumštuką. Kūdikis daug juda, vartosi, moka žįsti, šlapinasi.

Ūgis apie 6,5 cm
Svoris 18 g

Mamai: Turėtų praeiti pykinimai, rytiniai negalavimai. Vis dar padidėjęs mamos jautrumas - lengvai susierzinate dėl smulkmenų, verkiate žiūrėdamos kino filmus. Per pirmus mėnesius paprastai priaugama iki 1,5  kg. Nors svoris gali būti ir nukritęs. Būtinai reiktų nueiti pas gydytoją, kuris prižiūrės nėštumą. Atliks pagrindinius tyrimus, užves nėščiosios kortelę.
Informacija pagal: Elizabeth Fenwick “Motinos ir vaiko knyga”, 2002, Alma littera.


Agnė rašo:

Tęsiu nėštukės dienoraštį… Dabar pilvuke augančiam žirneliui 11 sav. Apsilankėm ir pas gydytoją, ji paskyrė būtinuosius kraujo tyrimus, kurie parodė kad jokių pakitimų kraujyje nėra. 9 sav. apsilankiau privačioje klinikoje, kurioje buvo atlikta echoskopija. Gydytojas pakomentavo žirniuko būklę, išmatavo, apžiūrėjo, davė paklausyti ir širdutės plakimo. Labai nudžiugau, kad visas tyrimas buvo įrašytas į CD, todėl dabar kada tik panorėjusi galiu pasižiūrėti į mažąjį žmogutį.

Pykinimai neprasidėjo, mieguistumas nepasireiškė – jei ne didėjantis pilvukas visai nesijausčiau nėščia. Pilvukas šiek tiek padidėjo ir jau teko pakeisti džinsus į kelnes laisvesniu juosmeniu.

Po savaitės baigsis I nėštumo trimestras, tikiuosi, kad 13 sav. vėl atliktas echoskopinis tyrimas patvirtins, tik pačius geriausius lūkesčius.

Pasižymėkite:

Panašūs straipsniai:

  1. Kūdikių ir vaikų augimo normų lentelės
  2. Tinklaraščio nėštukė: 18-ta savaitė - bumbsėjimo metas
  3. Tinklaraščio nėštukė: 24 savaitės - jau norisi atostogų
  4. Tinklaraščio nėštukė: pasimatymas su vaikeliu
  5. Tinklaraščio naujagimiai: Neda ir Joris, pirmasis mėnuo

Atsakyti

 

 

 


Jane Racing team (Group 1-2, 0-18 kg) dabar tik 399,- Daugiau info www.premaman.lt
Laukiame Jūsų Taikos pr. 7, Klaipėdoje

MODlife - Viena sistema, tinkanti visiems!


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas