prémaman

sukurta būsimai mamai, kūdikiui ir vaikui…

Iš mamų pašnekesių: mano batai buvo du…

Sveiki! Jei lankotės čia pirmą kartą, galbūt norite užsiprenumeruoti tinklaraščio RSS srautą ar naujienas elektroniniu paštu? Smagaus pasiskaitymo!

Nuotrauka Laimos

Šiandien pakalbam apie batukus. Visai nesvarbu - su gėlytėmis, blizgančiais burbuliukais, lipukais ar raišteliais. Netgi nesvarbu, žali ar geltoni... Ir netgi kaina nesvarbu.

Mūsų šeimoj batų pirkimas yra galvosūkis kas kartą. Nes reikia suderinti batukų funkcionalumą su dviejų panelių "stiliumi". Dažniausia tai, kas tinka stliliui, visai nepatinka man dėl kitų požymių - nenatūralių medžiagų, netinkamo pado, sudėtingų užsegimų/užrišimų.

Dabar jau rečiau tenka pirkti panelėms batus (nebe taip greitai kojos auga), o va Joris auga sparčiai.

Taigi, vaikučiui jau devyni-dvylika mėnesių ir keliaujate ieškoti batukų. Arba, jeigu sugalvojote, kad vaikui reikia vaikštynės.

O kas svarbu:

- tinkamas dydis. Batukai turėtų būti tinkamo dydžio. Geriausia, kad vaikas juos pasimatuotų pats. Prisiminkite, kad batai neturi būti per dideli, bet neturi ir spausti. Geriausia, matuojant batukus, užkišti pirštą už kulno - jeigu jis telpa, vadinas,  batai gero dydžio, jei įkišat du pirštus - tada jau stipriai per dideli ir lankstysis vaikštant. Pažiūrėkite, kad kojytė nesivartytų bate, būtų stabili. Jei jau visai neturite galimybės atsivesti vaiko - padės kartoninis kojytės šablonas.

Kartoninis pėdos šablonas. Jei nėra galimybių vaikučio vestis į parduotuvę, galite basą jo pėdutę apibrėžti ant storesnio kartono ir pridėję 12 mm iškirpti. Jei šis šablonas lengvai tilps į batuką, jų ilgis tinkamas. Įsidėmėkite, kad kairė ir dešinė vaikučio pėdutės gali būti nevienodos, tad pasidarykite abiejų pėdų šablonus.

Mamos žurnalas

-padas. Jis turi būti tvirtas, bet lankstus.

- tvirtas užkulnis (kad pėdutė nesivartytų) ir geriau uždaras priekis - nes, oi kiek būna atsimušimų, griuvimų.

- svoris. Batukai turi būti kuo lengvesni, kad vaikui būtų patogu vaikščioti ir kojelės nesipintų.

- medžiaga. Geriausia, kad batukai būtų odiniai - tada kojytė kvėpuos, nešlaps. Nesistebėkite, jei net ir odiniuose batukuose kojytė prakaituoja - juk vaikas juda. Taigi rekomenduojama turėti bent dvi poras tinkamų batų, kad galėtumėt iki galo išdžiovinti.

- namuose leiskite, kuo daugiau bėgioti basiems arba apavus kojinėmis neslidžiais padukais. Taip geriau vystysis pėdutė.

- supinatoriai. Esu skaičiusi daugybę visokios literatūros apie batus, netgi patys ortopedai pasidalinę į dvi stovyklas. Vis tik labiau pritarčiau tiems, kurie teigia, kad sveikai pėdutei visai nereikia ortopedinių batų.

Dėl nešiotos avalynės yra be galo daug nuomonių. Pirmieji batukai yra nešiojami labai trumpai, tai nenusidėvi. Jeigu nusprendėte, kad jūsų mažylis turi avėti nešiotais batukais, pasižiūrėkite, kad viduje bato nebūtų įsispaudęs nešiojusio vaiko kojos atspaudas, o padas nenudėvėtas (nenumintas), patys batai nedeformuoti ir nesusiraukšlėję.

Dar reiktų nepamiršti, vaikučio kojos/bato santykio vis patikrinti. Tai, kad radote gerus batus, dar nereiškia, kad galite nusiraminti. Du trys mėnesiai ir vėl teks leistis į batų paieškas, nes mažylis juos paprasčiausiai išaugs.

Sveikų kojyčių ir greitų žingsnelių!

  • Patiko? Pasižymėkite ar dalinkitės su draugais!

Panašūs įrašai:

  1. Kai mažyliui skauda pilvuką [Mamų patarimai]
  2. Iš mamų pašnekesių. Apie metinuko maistą
  3. Iš mamų pašnekesių: apie dantukus, jų valymą ir kitus rimtus dalykus
  4. Iš mamų pašnekesių. Apie aukles
  5. Iš mamų pašnekesių: apie ilgą “nenoriu miego”…

Apie autorių

Eitnė

Komentarai

Atsakyti