prémaman

sukurta būsimai mamai, kūdikiui ir vaikui…

Ruduo. Trumpas pasivaikščiojimas su istorijos elementais.

Sveiki! Jei lankotės čia pirmą kartą, galbūt norite užsiprenumeruoti tinklaraščio RSS srautą ar naujienas elektroniniu paštu? Smagaus pasiskaitymo!

Kažkaip netikėtai pasijautė, jau kad ruduo. Ore skraido voratinkliai. Ilgom šilkinėm gijom po pievą. Norisi išnaudoti visas šiltas akimirkas. Ir nors žaisti ir keliauti galima be t kokiu oru, saulei šviečiant juk žymiai smagiau. Taigi kompanija išsiruošė į parką. Aišku neliko nei vienas paaukštinimas neužliptas, nei vienas fontanas neaplankytas.

Pakeliui pasimatavo ir Narbekovo bei Prekevičiaus aikštėje paliktas pėdas: Senasis kelias. Pasak Klaipėdos rajono puslapio kūrėjų: Ankstyvųjų Gargždų, kurie vystėsi pagal linijinį planą abipus vadinamojo Senojo kelio, tikslios svarbiausių objektų – bažnyčios, turgavietės, muitinės – sklypų vietos nėra žinomos. Dvaro sodybos XVI-XVIII a. planinė struktūra neaiški, tik žinoma, kad seniausias ir svarbiausias jos vidinis kelias buvo dabartinė Sodo gatvė. O kažkada juo važinėjo karalienė Bona Sforca!

Parkas.  Kaip rašo Virginija Lapienė laikraštyje Banga:

„19 amžiuje jis buvo vadinamas sodų parku, nes dvariškiai čia augino obelis, vynuoges, laikė šiltnamius, kuriuose derėjo egzotiški vaisiai, žydėjo gėlės“, - pasakojo G. Mogilaitė.

Ir dabar tarp mažalapių ir didžialapių liepų, paprastųjų klevų, beržų, uosių, ąžuolų aptinkama sulaukėjusių obelų. Šaltinių duomenimis, kadaise Gargždų parke tyvuliavę 3 tvenkiniai, buvo įrengti gėlynai.

Pasak G. Mogilaitės, Žemaitijoje tai vienas gražiausių angliško landšaftinio stiliaus parkų. Ji pastebėjo, kad Gargždų parkas neteisingai skirstomas į senąjį ir naująjį. Parko teritorija esanti vientisa nuo jo įkūrimo pradžios, nors pasikeitimų yra. Antai stadionas įrengtas parko teritorijoje.

1915 m. sudegus Gargždų dvarui, jo žemės buvo parduotos, o parkas atsivėrė gargždiškiams. „Šiame patraukliame gamtos kampelyje fotografuodavosi vestuvininkai - yra išlikusių nuotraukų“, - pasakojo G. Mogilaitė.

Antrojo pasaulinio karo metais parke iškastose tranšėjose buvo įsitvirtinę rusų kareiviai. Žuvusieji buvo čia pat palaidoti. Taigi atsirado karių kapinės. Parke buvo užkasti ir žuvę pokario rezistencijos kovų dalyviai.

Sovietmečiu jame suformuoti takai, įrengtas stadionas. Prieš 20 metų Gargždų parkas paskelbtas vietinės reikšmės gamtos paminklu.

Minijos slėnis, kuris labai gražiai atsiveria iš parko:

Šaltinis. O vanduo visai skanus sakyčiau:

Va tokia trumpa ekskursija po rudenėjančius Gargždus.

Panašūs įrašai:

 1. Ruduo muilo burbuluose
 2. Ruduo namuose
 3. Poilsis su šeima Druskininkų vandens pramogų parke

Apie autorių

Eitnė

Komentarai

5 komentarai apie “Ruduo. Trumpas pasivaikščiojimas su istorijos elementais.”

 1. Liole says:

  Jau ruduo :) Šiltas, gražus rudenėlis :)

 2. eglesias says:

  Liux dienelė :)

 3. margariux says:

  Šiandien kaip tik plaukiau baidarėm Minija :) Super. Dar po to išsimaudžiau šaltame vandenyje :) oj.. norėjosi bėgti iš vandens kuo greičiau.. :) Graži ta Minija ir Gargždai.

 4. Eitnė says:

  Eglesias, ačiū už kompaniją,Margariux - visad laukiama Gargžduos- dažniau vietoves aprodysim :)

 5. eglesias says:

  Eitnė, ačiū, kad išsitempei ;)

Atsakyti