prémaman

sukurta būsimai mamai, kūdikiui ir vaikui…

Gerieji įgūdžiai

Sveiki! Jei lankotės čia pirmą kartą, galbūt norite užsiprenumeruoti tinklaraščio RSS srautą ar naujienas elektroniniu paštu? Smagaus pasiskaitymo!


Tikriausiai nerasime mamos, kuri nesvajotų, kad kasdien namuose vaikas pasiklotų savo lovą, susidėtų žaislus, o nešvarios kojinės nukeliautų į skalbinių krepšį.

Maždaug apie ketvirtus metus, vaikai pradeda tvarkytis - tai lyg naujas žaidimas - visko rūšiavimas, dėliojimas į lentynėles. Svarbiausia, nepražiopsoti to nuostabaus laiko. Kol kas matau, kad Vaivai tvarka nei motais - ji gali sėdėti tarp krūvos daiktų, išmėtytų rūbų. Nepadeda nei pagyrimai, nei grasinimai išmesti visus daiktus. Kokių tik triukų nesiėme su vyru - žaislai keliavo į šiukšlių maišą, o vėliau... į mašinos bagažinę. Tuo momentu viskas pagerėja. Bet vis tiek, kaskart žaislų galima rasti visur.

Vienas iš būdų suvaldyti daiktus - riboti jų kiekį bei sklaidą namie. Mokome mergaites, kad norėdamos užsiimti kita veikla - turi nunešti žaistą daiktą į vietą. Aišku, būna visaip. Bet pastebiu, kad Mildai tai padaryti darosi vis lengviau.

Girkite, girkite ir skatinkite. Girkite už pastangas, už padarytus mažus darbelius. Pagyros veikia žymiai geriau negu grasinimai.

Parūpinkite vaikams pakankamai dėžių, dėžučių, lentynų. Kai padalinau žaislus į penkias nedideles dėžes, tvarka namuos pagerėjo. Nes pradėdami žaisti, vaikai visą dėžę išverčia ant grindų. Vienu mostu. Taigi, kuo daugiau žaislų dėžėje, tuo mažesnė tikimybė, kad jie grįš į savo vietą.

Man dar padėjo gerų darbų taupyklė. Už sutvarkytus savus daiktus, surinktas knygas, nuvalytą avalynę - gauna "šypsenėlę". Tam tikra kiekį šypsenėlių, paskui galima iškeisti į ledus, kiną ar kitą linksmą pramogą.

Na, o mamoms svarbiausia atlikti tai, kas priklauso nuo jų:
- pasistenkite, kad kambaryje būtų pakankamai lentynų ir dėžių daiktams;
- išmeskite sulūžusius, nereikalingus daiktus, nieko nesandėliuokite vaiko kambaryje;
- mokykite prie tvarkos žaisdami - dėliokite kartu su vaiku knygas pagal dydį, surūšiuokite žaislus pagal spalvą, žaiskite namus - leisdami vaikams imtis mamos vaidmens;
- visada leiskite pamėginti, kai vaikas prašo. Pavyzdžiui, Milda puikiai supjausto morkas sriubai, o Vaiva surūšiuoja išskalbtas kojines;
- pamirškite: "Tu dar mažas", "Aš padarysiu greičiau/geriau", "Spėsi, prisitvarkysi". Nes pražiopsojus natūralų vaiko poreikį tvarkai, paskui beliks skųstis, kad vyresnis nieko nepadeda.

Tvarkingų namų ir kantrių mamų!

Panašūs įrašai:

 1. Kaip parinkti žaislus penkių-šešių mėnesių vaikams
 2. Išnaudokime reklamą
 3. Iš mamų pašnekesių: Kodėl mažylis nebevalgo kaip anksčiau?
 4. Mielos knygelės
 5. Žaidimai ir užsiėmimai pradedantiems vaikščioti ir jau vaikštantiems

Apie autorių

Eitnė

Komentarai

2 komentarai apie “Gerieji įgūdžiai”

 1. JURgA says:

  tiesiog puikiai:)) su viskuom sutinku, ir tikrai zinau, kad nėra ko iš jų reikalauti idealios tvarkos, nes jiems tas idealus bardakas ir yra ideali tvarka:)) aš tik žinau, kad kiekvienos dienos kalimas į galvas apie tvarką tikrai kažkada duos savo vaisių, nes va, vyresnėliai jau 9 metai, ir matau kad nors ir trupinukai, bet jau jau kažkas išliko. Tad vienas palinkėjimas visiems ir sau:kantrybės:))

 2. Eitnė says:

  Va būtent,kasdien kalti kalti ir kalti... ;)

Atsakyti