prémaman

sukurta būsimai mamai, kūdikiui ir vaikui…

Apie automobilines kėdutes

Sveiki! Jei lankotės čia pirmą kartą, galbūt norite užsiprenumeruoti tinklaraščio RSS srautą ar naujienas elektroniniu paštu? Smagaus pasiskaitymo!

Nuotrauka Laimos Kaupienės

Ne sykį teko matyti vaizdą - mama sėdi automobilio priekyje, keleivio vietoje, prisisegusi saugos diržu ir ... ant rankų laiko kūdikį. Vaikai ant mamos rankų man labai gražu, bet ne mašinoje. Kitos iki pusės metų prasivežioja kūdikius minkštuose krepšiuose, neprisegtus, o paskui skundžiasi, kad "vaikas nenori sėdėti kėdutėje, ištisai verkia".

Reikėtų prisiminti, kad vaikutis jau iš gimdymo namų privalo grįžti savo vietoje - saugioje automobilinėje kėdutėje arba kietame lopšyje, prisegtame lygiagrečiai, ant galinės sėdynės.

Mašinoje vaikas privalo sėdėti savo kėdutėje. Renkantis ją, svarbiausia atsižvelgti į keletą dalykų:

- kol vaikas nelaiko tvirtai galvos, jis privalo būti vežamas nugara į kelią. Tai visai suprantama žinančiam fizikos dėsnius, nes staigiai stabdant veikia inercija.

- ne visos vaikiškos automobilinės kėdutės tinka bet kokiam automobiliui. Taigi būtinai paprašykite "prisimatuoti".

- venkite naudotų, labai senų automobilinių kėdučių. Šio teiginio priežastis labai paprasta - kėdutes naudojame pakankamai ilgai (kalbu apie populiariąją grupę - nuo 9 menesių iki 3 ar daugiau metų) - taigi pastoviai būdama automobilyje ji patiria aplinkos poveikį, dėl ko atsiranda mikroįtrūkimų ir susilpnėja kėdės saugumas. Dar viena priežastis - kėdutė gali būti pabuvojus autoįvykyje - ji gali būti išklibusi, nors iš pirmo žvilgsnio atrodo viskas yra gerai.

Nebijokite klausti konsultantų, pasidomėti informacija internete. Reikėtų tik prisiminti, kad daugelis saugumo testų - užsakomi. Taigi nenustebkite, jeigu Vokietijos tinklalapiuose pirmas vietas pagal saugumą užims vokiečių gamybos kėdutės, prancūzų - prancūziškos.

Labai išsamus straipsnis buvo "Lietuvos ryte", aiškinantis apie kėdutes, jų tipus:

Rekomenduojamas sėdynių naudojimas pagal vaiko svorį:

3 - 9 kg. (iki 10 mėnesių): vaikai turi gulėti pritvirtintame saugos įrenginyje. Šis įrenginys tvirtinamas prie automobilio sėdynės ir specialiu saugos diržu laiko vaiką. Įrenginys tvirtinamas prieš automobilio judėjimo kryptį.

9 - 18 kg. (10mėnesių - 4metai): vaikai turi sėdėti specialiose vaikiškose sėdynėse, kurios prie automobilio sėdynės tvirtinamos standartiniais saugos diržais trijuose taškuose. Rekomenduojama tvirtinti prieš automobilio judėjimo kryptį.

15 - 25 kg. (3-7metai): vaikai turi sėdėti ant sėdynės - pagalvės, jei tai numatyta automobilio konstrukcijoje. Kitais atvejais reikia naudoti papildomas sėdynes - pagalves ir pritvirtinti vaiką standartiniais automobilio saugos diržais, kad jie tvirtai apjuostų per juosmenį ir pečius.

22 - 36 kg. (6-11metų): vaikai prisegami trijų taškų standartiniais automobiliniais diržais, kombinuojant su pagalve vaikui pakelti. Diržai turi tvirtai apjuosti vaiką per juosmenį ir pečius. Labai svarbu, kad galva turėtų atramą.

Taigi, saugių kelionių!

  • Patiko? Pasižymėkite ar dalinkitės su draugais!

Panašūs įrašai:

  1. Šiandien truputis apie … kėdutes
  2. Žaidimai sėdintiems, ropojantiems ir pirmus žingsnelius žengiantiems kūdikiams
  3. Dar truputį apie baimes
  4. Iš mamų pašnekesių: apie dantukus, jų valymą ir kitus rimtus dalykus
  5. Apie vaikų savarankiškumą

Apie autorių

Eitnė

Komentarai

Atsakyti