Terrazzo pirmiausia siejamas su Lenkijos Liaudies Respublikos laikais. Jis buvo plačiai naudojamas komerciniuose ir daugiabučiuose būstuose. Jis pakeitė brangų natūralų akmenį su panašiu poveikiu. Mes taip pat kalbame apie tas būdingas laiptų ar palangių grindų dangas. Visi žino, apie ką dabar kalbame, tiesa? 1980-aisiais ir 1990-aisiais Lenkijoje tai buvo viena iš populiariausių naudojamų medžiagų. „Terrazzo“ buvo naudojamas schematiškai ir per daug, todėl tik po 20 metų, kai jis pailsėjo nuo savęs, jis grįžta į salonus kitu veidu. Ar jums įdomu, kaip galite naudoti terrazzo interjere? Ar norite atrasti jo originalumą? Ar jums įdomu, koks yra jo apdorojimo būdas? Šiame straipsnyje rasite atsakymus į aukščiau pateiktą klausimą ir sužinosite apie madingiausius ir moderniausius jo naudojimo būdus. Kviečiame skaityti!

juodas vonios kambarys su juodu terrazzo su spalvotais akmenimis su vonia viduryje
šaltinis: homeofpondo.com

Terrazzo istorija

Galime klaidingai manyti, kad terrazzo kilęs iš praėjusio amžiaus. „Terazzo“ su savo šaknimis gilinasi į istoriją, kol … neolitas! Jis taip pat buvo naudojamas senovėje Viduržemio jūrą supančiose šalyse, viduramžių Venecijos vilose ar tarpukariu kaip art deco stiliaus elementas. „Terazzo“ dėl mažų gamybos sąnaudų, medžiagų prieinamumo, didelio stiprumo ir paprasto vykdymo buvo labai populiari medžiaga beveik visoje Europoje.

baltas biustas tamsiai mėlynos spalvos terrazzo fone su spalvotais akmenimis, stovinčiais ant rožinio stalo
šaltinis: trendesignbook.com

Taip pat žiūrėkite: Plytelės ant sienos - ar tai vienintelė išeitis? Sieniniai įkvėpimai

Kaip gaminamas terrazzo ir iš ko jis susideda?

Tai dirbtinis akmuo, kurį iš pradžių sudarė kietas akmuo (marmuras, bazaltas, granito kruopos), cementas ir vanduo. Atsižvelgiant į ingredientų proporciją, cemento spalvą (galime pasirinkti, pavyzdžiui, juodą ir baltą cementą), akmens rūšį ir dažų buvimą, galima gauti įvairių modelių gamą. Šiuo metu epoksidinė derva yra įprastas cemento pakaitalas. Jis pasižymi didesniu skaidrumu, lankstumu ir paprastumu gauti tam tikrą spalvą. Tačiau dėl mažesnio patvarumo, palyginti su cemento terrazzo, rekomenduojame jį naudoti tik interjere. Taip pat verta paminėti, kad jis yra blizgesnis ir lengviau montuojamas, tačiau taip pat … brangesnis.

vonios kambarys rausvos spalvos su baltomis terrazzo grindimis
šaltinis: buildehome.com

„Terrazzo“ gali būti šlifuotas, grubus, matinis arba poliruotas. Paskutiniame etape impregnavimas naudojamas apsaugai nuo skysčio.

rausvas šiuolaikiškas vonios kambarys su veidrodžiu su juodu rėmeliu ir juodu čiaupu
šaltinis: domino.com

„Terrazzo“ nauja versija

Europos interjero architektai patikimai stebi augančią „terrazzo“ tendenciją ir kartais ją pateikia naujomis, novatoriškomis versijomis. Tačiau Lenkijoje jis vis dar garsus, o atimantis jis dar tik prasideda. Nepaisant to, vietiniai dizaineriai vis dažniau naudoja terazzo. Dažniausiai vietoj akmenų yra stiklo užpildas arba metalinės sėlenos iš vario arba plieno. Tai suteikia gaivų, puošnų efektą, kuris skiriasi nuo mums žinomos monotonijos ir pilkos spalvos terasos. Interjero dizainas tampa efektyvesnis ir tokiu būdu elegantiškas

juoda terrazzo
šaltinis: dzekdzekdzek.com
terrazzo stalas su balta viršutine dalimi rausvame fone
šaltinis: pakamera.pl
Čia rasite gražų mėlynos, juodos arba baltos spalvos terasos stalą.

Tačiau dabar populiariausias variantas yra sintetiniai priedai, leidžiantys sukurti pačius įmantriausius spalvų derinius. Įdomu tai, kad „terrazzo“ arba „terrazzo“ vis dažniau naudojami ne tik grindims ar palangėms, bet ir kitiems namų apstatymo reikmenims. Jį galime rasti virtuvės viršų, fasadų, stalviršių, laiptų pavidalu arba ant vonios sienų, o ne visur esančių plytelių. Interjero priemonės, įskaitant terrazzo, vis labiau stebina.

rožinis terrazzo su balto marmuro įdėklais ir duona bei sviestu
šaltinis: label-magazine.com

„Terrazzo“ taip pat yra įvairių dydžių ir spalvų plytelių. Tai padės mums sutaupyti daug laiko reikalaujantį ir gana brangų terrazzo pilstymą bei tolesnį mechaninį ir cheminį apdorojimą. Nuobodžios grindų plytelės turės užleisti vietą terrazzo!

Taip pat žiūrėkite: Kaip suprojektuoti virtuvę pagal dydį?

Terazzo - priežiūra

Šios medžiagos platinimas neturėtų stebinti, nes ji turi daug privalumų. Tarp jų yra didelis atsparumas žalai, dilimui ir įbrėžimams, bet visų pirma - ilgaamžiškumas. Tačiau, kad mūsų terrazzo visada būtų geros būklės, turėtumėte juo pasirūpinti! Savo ruožtu rekomenduojame naudoti priežiūros preparatus, kurie išlaikys pirminį švytėjimą ir spalvą.

terrazzo spalvos
šaltinis: instagram.com/olivia_aspinall
Įdomi terrazzo naudojimo galimybė gali būti žvakių dėklas.

Interjero dizainas yra sunkus darbas. Į tai reikėtų elgtis kantriai ir atsargiai, vykdant keisčiausias mūsų užgaidas. Daugybė rinkoje esančių raštų ir spalvų leidžia „terrazzo“ pritaikyti daugumą stilių. Jo naudojimas taip pat yra visiškai ekologiškas variantas, kurį laikome dar vienu dideliu pliusu. Be to, viskas rodo, kad terrazzo tendencija kasmet didės. Verta turėti žinių apie šią medžiagą, taip pat apie jos taikymą. Nes kas žino, jums gali prireikti bet kurią akimirką! Todėl tikimės, kad tai šiek tiek išstumėme jūsų akyse ir jūs nesusiesite tik su griežtu Lenkijos Liaudies Respublikos laikotarpiu, bet ir su šiuolaikiniais sprendimais. Nuo šiol jūsų buto tvarkymas galės atsižvelgti į jo buvimą, o jūs galite mėgautis ryškiomis jo spalvomis ir įdomia tekstūra kiekvieną dieną!

Taip pat žiūrėkite: PRL baldai, kurie grįžta į palankumą

baltas teracas ant laiptų su kontrastingais akmenimis ir mėlynu turėklu
šaltinis: sfgirlbybay.com

Please rate this

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *