Filmų ir laidų, kurias galima žiūrėti itin aukštos raiškos, skaičius toliau auga. Ekranai, kuriuose galime žiūrėti aukštos kokybės turinį, vadinami 4K. Tiksliau, tai yra televizoriai, kurių skiriamoji geba yra 3840 x 2160 pikselių, iš viso daugiau nei 8 milijonai pikselių. Ką tai reiškia praktiškai? Žiūrėdami per 4K televizorių pamatysite krištolo skaidrumo vaizdus su turtingomis detalėmis ir spalvinga spalvų palete. Jei vertinate aukštą kokybę ir ieškote tinkamo televizoriaus, atrodo, kad 4K televizorius yra puikus pasirinkimas. Mes taip pat atsakysime į klausimus, kad galėtume greitai ir patenkinamai atlikti pirkimą. Koks ekrano dydis geriausiai tinka 4K raiškai? Kodėl aukštos raiškos populiarumas nuolat auga ir ar mes už tai brangiai mokėsime?

Medžiaga sukurta bendradarbiaujant su „Samsung“

Kas yra 4K?

Pirmiausia pradėkime nuo „4K“ apibrėžimo. Šis terminas yra santrumpa ir nurodo apytikslę horizontalaus ekrano skiriamąją gebą (šiuo atveju beveik 4000 pikselių). Kalbant apie 4K rinkinius, tokie pavadinimai kaip „4K UHD“, „Ultra High Definition“ ar „UHD TV“ iš esmės reiškia tą patį, nors „UHD“ gali reikšti ir 8K televizoriaus technologiją. (Įdomus faktas: yra dar vienas standartas, naudojamas tik kino teatruose, vadinamas DCI 4K, kuris padidina horizontalių linijų skaičių nuo 3 840 iki 4096 pikselių.)

Televizorius „Samsung QE85Q70TA“

Standartinė 4K televizorių skiriamoji geba yra 3840 x 2160 pikselių, tai yra keturis kartus didesnė nei senstančio HDTV (1080 pikselių) skiriamoji geba. Be to, visi 4K televizoriai padvigubina pikselių tankį (matuojant pikseliais kvadratiniam coliui arba ppi), palyginti su HDTV. Toks didelis pikselių tankis geriausiai atrodo esant didesniam ekrano dydžiui - 55, 60 arba 65 colių. Todėl, jei norite naudoti 4K technologiją, rekomenduojamas didesnio dydžio televizorius, kurio dėka bus visiškai išnaudotas vaizdo potencialas.

Taip pat verta paminėti atnaujinimo dažnį, kuris neatsiejamas nuo 4K naudojimo. Vaizdų per sekundę skaičius televizoriuose pateikiamas dviem versijomis: 60 Hz (60 naujų vaizdų per sekundę) arba 120 Hz (120 naujų vaizdų per sekundę). Didesnis atnaujinimo dažnis reiškia mažiau judesio neryškumą ir ryškesnį vaizdą. Rekomenduojama pasukti esant 60 Hz arba 120 Hz atnaujinimo dažniui (antroji galimybė yra naudingesnė išvestis, tačiau yra brangesniuose, bet ir geresniuose televizoriuose).

„Samsung QLED“

Į ką reikėtų atsižvelgti renkantis televizorių? Kaip išsirinkti televizorių?

Turint daugybę specifikacijų ir funkcijų, į kurias reikia atsižvelgti perkant televizorių, priimti galutinį sprendimą nėra paprasčiausias dalykas. Norint rasti geriausią sprendimą jūsų didelio ekrano poreikiams, reikia atkreipti dėmesį į daugelį veiksnių. Ar gerai veikia šviesiame kambaryje? Ar jis gerai susidoroja su tamsiais vaizdais? Ar ji gali neatsilikti nuo sparčiai besivystančių sporto veiksmų? Ar spalvos atgaivina vaizdo žaidimus? Viskas turi būti puikiai suderinta su jūsų pageidavimais. Be to, svarbus veiksnys yra kambario dydis, o tiksliau atstumas tarp žmonių ir ekrano.

Kokį ekrano dydį turėčiau pasirinkti?

Mes jau žinome, kad dideli ekranai eina kartu su didele skiriamąja geba. Taigi kokį dydį reikėtų rinktis? Tai priklauso nuo mūsų biudžeto ir kambario dydžio. Visų televizorių rekomenduojamas atstumas nuo televizoriaus ir kampas, į kurį reikia atsižvelgti dedant jį namuose. Geriausia ir įtraukianti žiūrėjimo patirtis yra tada, kai ekranas apima 40 laipsnių regėjimo lauką. Šį matymo lauką galima apskaičiuoti žinant tik televizoriaus dydį. Norėdami gauti teisingą atstumą, padauginkite ekrano įstrižą centimetrais iš 1,2. 55 colių televizoriui tai reiškia, kad geriausia vieta žiūrėti yra už 1,7 metrų nuo televizoriaus. Norėdami sužinoti geriausią televizoriaus dydį pagal savo vietą ir biudžetą, žiūrėkite toliau pateiktoje lentelėje.

Televizoriaus dydis Plotis Įstrižai Atstumas nuo ekrano
55 coliai 123 cm 139,7 cm 1,7 m
60 colių 134 cm 152,4 cm 1,83 m
65 coliai 145 cm 165,1 cm 2 m
Kokį ekrano dydį pasirinkti svetainei

Kaip pasirinkti televizorių mūsų interjerui? Trumpai:

55 colių televizorius

55 colių televizorius puikiai tinka visoms mažesnėms ir vidutinio dydžio svetainėms. Tai bus idealus pasirinkimas žmonėms, turintiems vietas 1,7 m atstumu nuo ekrano arba galintiems tokiu būdu išdėstyti baldus savo kambaryje. Įdomus pasiūlymas šiame segmente yra „Samsung TU7102“.

„Samsung TU7102 4k“ televizorius
„Samsung UE55TU7122K“

60 colių 4K televizorius

60 colių televizorių galima naudoti didesnėse patalpose ar biuruose, kur atstumas nuo ekrano bus mažiausiai 1,85 m. Mažesnėse svetainėse jis tiks didelių, kino ekranų gerbėjams.

65 colių 4K televizorius

Didžiausias iš mūsų sąrašo - 65 colių televizorius veiks didelėse svetainėse ir vietose, iš kurių jis bus matomas mažiausiai 2 m atstumu. Jei turite pakankamai vietos šiam ekranui, verta apsvarstyti, nes toks 4K technologijos ekrano dydis daro elektrifikuojantį įspūdį. Siūlome atkreipti dėmesį į „Samsung UE65TU8002K“ arba „UE65TU7102K“ modelį, o jei biudžetas yra šiek tiek didesnis, tada ir į fenomenalų „Samsung QLED Q65T“ serijos modelį.

„Samsung QLED Q65T 4k“ televizorius

Kodėl verta rinktis 4K televizorių?

Nes būtent ten vyksta technologinė pažanga. Bet kokiu atveju sunku rasti siūlomų „Full HD“ televizorių. Be to, technologijos, gerinančios spalvų intensyvumą, ryškumą ir kitas pagrindines funkcijas, daugiausia susijusios su 4K ir 8K raiška, kurios taip pat pradeda vis labiau populiarėti. Daugybė srautinio vaizdo paslaugų ir kabelinės televizijos paslaugų teikėjų pereina prie 4K. Visose pagrindinėse srautinio perdavimo paslaugose, įskaitant „Netflix“, „Disney Plus“, HBO ir tokias paslaugas kaip „YouTube“, jau yra 4K turinio. Panašiai daugelis žaidimų konsolių dabar suderinamos su 4K, o naujausios - su 8K.

Kitas argumentas, leidžiantis nusipirkti aukštos raiškos televizorių, gali būti faktas, kad kainos nuolat krenta ir galime tikėtis daug mažesnės nei tos, kurias matėme premjerose. Kas taip pat verta paminėti - šios technologijos negalima greitai pakeisti, kad ši investicija tarnautų ilgą laiką.

Kodėl verta rinktis 4K televizorių?
„Samsung“ Q60T

4K televizorius - santrauka

Apibendrinant galima pasakyti, kad sprendimą pirkti 4K televizorių priimsite jūs, jūsų pageidavimai ir poreikiai. Tačiau atsižvelgiant į tai, kad 4K televizorius ilgą laiką išliks technologiškai atnaujintas, jo kaina tampa vis labiau prieinama ir svarbiausia - paveikslėlis išmuša mus iš kojų, kasdien teikdamas pramogas. aukščiausio lygio, mums pasirinkimas yra paprastas. Verta investuoti į didelį ekraną, palaikantį 4K technologiją, ir eiti su laiku, kaskart įjungus televizorių, mėgautis nuostabia patirtimi.

Please rate this

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *