Patarimai

Reviews

Sodo drėkinimo sistemos jums skamba kaip slaptos žinios? Šiame straipsnyje rasite, kad taip nėra. Supažindinsime su ekonominės augalų drėkinimo pasauliu, tinkamu jūsų piniginei ir aplinkai. Sužinokite apie purkštuvų tipus, sužinokite, kokios yra lašelinės linijos ir kiek kainuoja laistymo sistemos sukūrimas. Skaityk!

Kokia sodo laistymo sistema - pagrindinė informacija

Puikiai suprojektuota drėkinimo sistema pasirūpins jūsų augalais ir pinigine. Ar įdomu, ar galite tai padaryti patys? Žinoma. Pakanka, kad turite bent mažą įgūdį projektuoti, atlikti matavimus, o jūsų sodo plotas nėra sudėtingas.

Taip pat galite perduoti sistemą profesionaliai, sertifikuotai įmonei, kuri ja rūpinsis nuo pradžios iki galo, atsižvelgdama į reljefą ar vandens, purkštuvų ir drėkinimo siurblio parametrus. Tai kainuoja daug daugiau, tačiau puikiai tinka reikliems sodams ir jų savininkams. 🙂

Sodo drėkinimo sistemos gali būti paprasčiausios - nuo purkštuvų ar lašelinių, sujungtų su vandens žiotimis, iki visiškai automatizuotų sistemų su dirvožemio drėgmės ar kritulių jutikliais. Tačiau tai yra pats brangiausias variantas.

kuo palaistyti sodą

Sodo drėkinimo sistemos - kokia jų idėja?

Nors „sodo drėkinimo sistema“ skamba labai profesionaliai ir profesionaliai, tam tikra drėkinimo sistema yra netgi … augalų laistymas sodo žarna ar laistymo skardine.

Tačiau rankinis augalų laistymas yra sunkus ir daug laiko reikalaujantis. Jūs turite daug kartų užpildyti laistytuvą ir kiekvieną kartą nešiotis po sodą. Ir tai visai nėra šviesu.

Sodo diržas atrodo patogesnis. Įjungiate vožtuvą ir patogiai atsistoję nukreipiate vandens srovę kur norite. Bet kiek kartų aukšto slėgio srovė pradėjo plauti žemę iš jūsų daigų?

Sodo laistymo sistemos sutaupys jūsų laiką - jos pačios palaistys augalus. Gerai suprojektuoti, jie suteiks tobulą vandens kiekį jūsų augalams, jų neperpildydami ir agresyviai neišplaunant šaknų sistemos. Tikslus vandens tiekimas augalams taip pat turi atvirkštinę pusę

laistymo sodas

Kaip suprojektuoti sodo laistymo sistemą? Nuo ko pradėti?

Pagrindinis dalykas, kurio jums reikia projektuojant, yra jūsų sklypo planas. Galite sukurti vieną ant popieriaus lapo arba naudoti internetinius įrankius, pvz., „Gardena“. Abiem atvejais svarbiausia išlaikyti tinkamą mastą ir matmenis. Mes jus skatiname - neskirkite tam laiko ir dėmesio, nes tai nulems galutinį efektą.

Į sukurtą planą laikas įtraukti tokius elementus kaip:

  • namas, terasa ir važiuojamoji dalis
  • bet kokie takai ar šaligatviai
  • gėlynai, medžiai, krūmai - visa augmenija
  • vandens suvartojimas

Taip parengtas planas yra puikus atskaitos taškas tolesniam, pavyzdžiui, purkštuvų išdėstymui. Nepamirškite statinių purkštuvų nedėti kartu su turbinų purkštuvais vienoje sekcijoje, nes jie skiriasi vandens paėmimu ir slėgiu.

Jei turite didelį ar neįprastą sodą - raginame kreiptis į kvalifikuotą dizainerį.

sodo drėkinimo sistemos

Kaip drėkinti sodą? Kuri sodo drėkinimo sistema bus geriausia?

- Drėkinimas lašeliniu būdu, t. Y. Drėkinimas naudojant lašelinę

Lašelinis drėkinimas

Laistymas lašeliniu būdu yra ne kas kita, kaip augalų drėkinimo rūšis, kai lašelinė eina ant žemės arba po žeme. Lašinimo linija tiekia vandenį tiesiai į augalo šaknų sistemas ir tiekia jį mažomis, menkomis, bet pastoviomis dozėmis. Tokia lašelinė yra montuojama su kaiščiais, todėl galite būti tikri, kad valas nejudės ir tiksliai pristatys vandenį į jūsų augalus.

Kur veiks lašinamasis drėkinimas? Šis sprendimas puikiai tiks:

  • rabatekas
  • folijos tuneliai ir šiltnamiai
  • rokeriai
  • gyvatvorės (pvz. suformuotos)
  • daržovių lopai (vadinamieji daržovių sodai)
  • taip pat nedideli kiemo daržai

Vienoje iš aukščiau nurodytų vietų įrengtos lašelinės gali būti antžeminės arba požeminės. Be to, tokios drėkinimo linijos bus puikios tiek mažuose, tiek dideliuose plotuose.

Nepamirškite, kad esant atstumui nuo maždaug 150 m iki didesnio nei 200 m, turite pasirinkti slėgio kompensuojamą lašelinę. Tai padės išvengti slėgio praradimo dideliais atstumais, todėl net tolimiausi augalai gaus reikiamą vandens kiekį.

Iki maždaug 80 metrų linijoje galite saugiai naudoti lašelinę be slėgio kompensavimo.

- Naudokite lietaus vandens sodo drėkinimo sistemas iš latako ir statinės

brangioji

Lietaus vanduo kaip sodo augalų drėkinimo šaltinis yra puiki idėja ne tik dėl ekonominių ir ekologinių priežasčių. Lietaus vandens pH yra žemas, jis nėra kietas ir neturi augalams kenksmingo chloro.

Lietaus vandenį galite rinkti įvairiais būdais. Paprasčiausias iš jų yra išpjauti latako fragmentą ir po juo pastatyti statinę ar kitą vandens rezervuarą. Rinkoje yra specializuotų lietaus vandens rezervuarų, pagamintų iš betono ar plastiko, kurie bus dedami virš ar po žeme.

- Sodo laistymas panardinamuoju siurbliu

sodo drėkinimo panardinamasis siurblys

Profesionalūs siurbliai yra ne kas kita, kaip vienetas, susidedantis iš variklio ir vandens siurbimo mechanizmo (t. Y. Tiesiog siurblys). Tačiau tai nėra įprastas variklis ir įprastas siurblys. Atsižvelgiant į tai, kad panardinamasis siurblys, kaip ir panardinamasis siurblys, dedamas į išgręžtas studijas, visa konstrukcija turi būti atspari vandeniui.

Panardinami siurbliai leidžia jums semti vandenį iš didesnio nei 20 m gylio, nors tikslią produkto specifikaciją ir paskirtį galite rasti gaminio kortelėje.

- sodo drėkinimas iš vandentiekio

Sodo drėkinimo sistemos iš vandens tiekimo

Paskutinis būdas gauti vandens augalų laistymui. Čia pagrindinis vandens šaltinis yra įprastas vandens tiekimas. Deja, dėl tokio laistymo kyla daug ginčų, pradedant paties vandens savybėmis ir baigiant baudomis ir baudomis, kurias savivaldybė gali skirti jums.

Norite sužinoti daugiau, kodėl mes neraginame įrengti vandens pagrindo drėkinimo sistemų? Skaityk.

Kokia sodo laistymo sistema? Sodo drėkinimo sistemos - populiariausių technologijų rūšys

- statiniai purkštuvai

- statiniai purkštuvai

Statiški purkštuvai yra dažnas pasirinkimas vidutiniams ir mažiems sodams dėl nedidelio asortimento. Be to, jie suteikia daug laisvės sudarant visas drėkinimo sistemas, nes jas galima laisvai derinti tarpusavyje.

Renkantis statinį purkštuvą, atsižvelkite į tai, ar jūsų sodo ar sklypo paviršius yra santykinai lygus. Jei taip nėra, turite skokų ar lobių - statinis purkštuvas sukels didelius vandens nuostolius ir netolygų jo pasiskirstymą.

Lygiuose reljefuose - drėkina tolygiai ir tolygiai, bet tik viena kryptimi, skirtingai nei rotaciniai purkštuvai.

Statiniai purkštuvų korpusai gali būti su atbuliniu vožtuvu arba su slėgio reduktoriumi. Atbulinis vožtuvas neleidžia vandeniui tekėti atgal ir todėl - perpildyti per purkštuvo viršų. Kita vertus, slėgio reduktorius užtikrina tolygų slėgį, kad įjungiant ir išjungiant purkštuvus, nebūtų šokinėjama mėtomo vandens ribose.

- Rotaciniai purkštuvai (turbinos)

turbinų purkštuvų sodo laistymo sistema

Kažkas skirta didelių, įvairaus reljefo ir daugiau nei 4 m pločio vejos sodo teritorijų savininkams.

Rotacinių purkštuvų nuotolis yra didelis (priklausomai nuo modelio iki 15 m), tuo pačiu metu jie sukasi aplink savo ašį nuo 40 iki 360 laipsnių. Turbinų purkštuvų asortimentas yra reguliuojamas, todėl jie suteikia daugiau laisvės projektuojant laistymo sistemą.

- statiniai ir turbininiai mikropurkštuvai

turbinų purkštuvai

Mikro purkštuvai, t. Y. Tikslesnė klasikinių purkštuvų versija, leidžia ilgai laistyti augalus vienoda, bet maža vandens dalimi.

Ant smeigtuko stovintys mikropurkštuvų modeliai puikiai tiks augalams pabarstyti ant alpinariumų, gėlynų ir šlaitų. Kita vertus, pakabinami mikropurkštuvai yra puikus pasirinkimas šiltnamiuose ir folijos tuneliuose bei kaip sodo sodų drėkinimas po laja.

Kuo skiriasi turbinos nuo statinių mikropurkštuvų? Jų veikimo skirtumas yra analogiškas viso dydžio purkštuvų. Šiuo atveju rotaciniai modeliai taip pat turi galimybę projektuoti vandens srautą aplink savo ašį (arba konkretų diapazoną), o statiniai modeliai barsto tik viena kryptimi.

- Tolimojo purkštuvo plaktukai

Tolimojo purkštuvo plaktukai

Jei ieškote būdų laistyti didelius plotus, t.y.

  • dirbamos žemės
  • vaismedžių sodai
  • ganyklos
  • aikštelės

Tarp plaktuko purkštuvų rasite ir viso greičio, ir sektorinius modelius. Pilno diapazono purkštuvas laistys didelį lauko ar sodo plotą, o sektoriniai užtikrins tinkamą augalų drėkinimą jautriose vietose, tokiose kaip žemės ūkio paskirties žemės galas ar netaisyklingos formos ganyklos fragmentas.

Ieškote konkrečių purkštuvų modelių, o gal norite palyginti, kuris purkštuvas bus jums geresnis pasirinkimas? Patikrinkite sodo purkštuvų reitingą, kuris padės jums nuspręsti, kurį modelį pasirinkti.

Lietaus vandens sodo laistymo sistema? Tiesą sakant, tai turėtų būti standartinė!

Lietaus vandens hektolitrai kiekvieną mėnesį nubėga iš jūsų latako ir visam laikui pasimeta vamzdžiuose. Prarandate pinigus, apie kuriuos net nežinote! Apsvarstykite galimybę naudoti lietaus vandenį savo sode.

kaip palaistyti sodą

Ar lietaus vandenį galima naudoti augalams laistyti?

Tu gali. Ir jūs netgi turite. Lietaus vanduo nėra taip užterštas chloru ar fluoru kaip vanduo iš vandens tiekimo sistemos. Be to, jis yra minkštas ir jo pH yra optimalus daugeliui sodo augalų. Žinoma, papildomai galite jį išvalyti įrengdami specialius filtrus, tačiau pats savaime jis jau yra puikus augalų laistymui.

Taupykite vandenį ir pinigus

Lietaus vandens surinkimas perskirstymui sode padeda aplinkai, kuri, deja, kenčia nuo vandens trūkumo. Ekologija nėra vienintelė priežastis naudoti …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *