Rūpinimasis burnos higiena ir sveikata šiais laikais yra ne tik kasdienybė, bet ir svarbi kasdienio gyvenimo dalis. Graži šypsena ne tik palengvina socialinius kontaktus, bet ir leidžia pasiekti geresnių rezultatų verslo susitikimuose ar darbo pokalbiuose. Negalima paneigti, kad tai taip pat žymiai pagerina savivertę ir pasitikėjimą savimi. Nenuostabu, kad vis labiau domimės naujais šios srities sprendimais. Elektriniai dantų šepetėliai, nors ir nėra gana naujas išradimas, vis labiau populiarėja. Kaip elektrinis dantų šepetėlis gali padėti atlikti kasdienę burnos higieną ir kokį modelį rinktis?
Kuris elektrinis dantų šepetėlis bus geriausias?
Odontologai šiuo klausimu sutaria - paprastai kiekvienas elektrinis dantų šepetėlis bus geresnis nei tradicinis. Tai leidžia atlikti judesius daug greičiau ir tiksliau, nei valant dantis rankiniu būdu. Tai buvo ir pradinė šio išradimo prielaida. Kas išrado elektrinį dantų šepetėlį? Idėjos autorius buvo Dr.Philippe-Guy Woogas, norėjęs padėti žmonėms, turintiems motorinių ir ortodontinių funkcijų problemų burnos higienos srityje. Pirmojo elektrinio dantų šepetėlio dizainas buvo sukurtas 1939 m. Prietaisas turėjo palengvinti pacientą ir tuo pačiu leisti jam atlikti kruopščią burnos higieną. Pirmą kartą elektriniai dantų šepetėliai į viešąją rinką pateko 1960 m. 1987 m. Buvo paleistas pirmasis šepetys su besisukančiu antgaliu, o 1992 m. - Sonic dantų šepetėlių eros pradžia.
Kokių tipų elektriniai dantų šepetėliai yra? Kurį pasirinkti?
Elektriniuose dantų šepetėliuose naudojamos technologijos yra nuolat tobulinamos. Šiandien gamintojai siūlo daug skirtingų modelių, kurie skiriasi ne tik išvaizda, bet ir pagrindiniu veikimo principu. Tačiau čia nesusiję su taisykle, kad kuo naujesnis teptuko modelis, tuo geriau. Šių įrenginių operacinės sistemos yra tokios skirtingos, kad dažniausiai tinka skirtingoms vartotojų grupėms. Taigi atidžiau pažvelkime į elektrinio dantų šepetėlio tipus:
- besisukantys šepečiai
Sukamieji šepečiai yra su mažu elektros varikliu, kuris nustato galvą svyruojančiu ir besisukančiu judesiu. Tai reiškia, kad siūlai sukamaisiais judesiais juda iš vienos pusės į kitą, todėl kiekvieną dantį galima suvynioti atskirai ir kruopščiai išvalyti tarpdančius. Čia kalbama apie technologiją, turinčią mechaninį veikimo principą. Elektrinis dantų šepetėlis „Oral-B“ vis dar yra populiariausias tokio tipo modelis rinkoje.
- besisukantys-pulsuojantys šepečiai
Tai technologiškai pažangesnė ankstesnio rotacinio modelio versija. Čia, be svyruojančio ir sukimosi judesio, galime pamatyti, kaip pluoštas priartinamas ir atitolinamas nuo danties paviršiaus. Tai taip pat leidžia efektyviau išardyti apnašas ir taip lengviau ir tiksliau pašalinti. Šio tipo prietaiso veikimą labiau pajunta jautrios dantenos.
- garsiniai teptukai
Garsinio dantų šepetėlio veikimas yra visiškai kitoks. Šiame modelyje naudojama garso ar garso technologija. Be mechaninės vibracijos, prietaisas skleidžia maždaug 260 Hz dažnio garso bangas. Būtent jie sujudina galvos pluoštus, kurie juda plačiu judesiu. Tai leidžia įvykti kavitacijos proceso reiškinį, susidedantį iš dantų pastos sumaišymo su seilėmis ir taip putų susidarymo iš smulkių burbulų. Jie transportuoja veikliąsias pastos medžiagas į mažiausius burnos kampelius, o tai leidžia pašalinti apnašas, tačiau rūpinasi ir emalio bei dantenų sveikata.
- ultragarsiniai teptukai
Gali atrodyti, kad ultragarsinių dantų šepetėlių technologija bus panaši į garsinių dantų šepetėlių technologiją. Ir tam tikra dalimi tai tiesa - ultragarsinis dantų šepetėlis taip pat skleidžia garso bangas, tačiau jis yra iki 1000 kartų didesnis dažnis nei garsinės technologijos atveju. Tokie ultragarsiniai tyrimai leidžia ne tik efektyviai pašalinti priemaišas, bet ir mikromasažuoti burnos ertmės audinius, kurie pagerina jų kraujotaką ir padeda greičiau atsinaujinti pažeidimams. Šis modelis rūpinasi ne tik gaiviu kvapu ir balta šypsena, bet visų pirma - visos burnos ertmės sveikata.
- elektriniai dantų šepetėliai vaikams
Tėvams tikrai nebus staigmena, kad jų vaikai gana nenoriai laikosi burnos higienos. Daugelis mažų vaikų stengiasi tai padaryti kuo greičiau, todėl elektrinis dantų šepetėlis veikia geriau nei rankinis. Koks elektrinis dantų šepetėlis vaikams? Pageidautina tą, kurį turi tėvai. Vaikai mokosi mėgdžiodami, todėl mielai naudos tokį prietaisą kaip mama ar tėtis. Galite susigundyti kiekvienam šeimos nariui įsigyti po vieną prietaisą su keičiamomis galvutėmis - tai gana patogus sprendimas.
Rinkoje taip pat yra specialių elektrinių dantų šepetėlių vaikams. Toks elektrinis dantų šepetėlis vaikams dažnai yra ne tik mažesnis, bet ir turi įdomią grafiką su mėgstamų pasakų herojais ir netgi apšvietimą ar dainą, kuri padeda nustatyti optimalų dantų valymo laiką. Kada elektrinis dantų šepetėlis skirtas vaikui? Mokymosi valyti dantis pradžia turėtų būti siejama su tradiciniu dantų šepetėliu, kurio dėka vaikai galės praktikuoti motoriką. Gamintojai paprastai nurodo, kad elektrinius dantų šepetėlius gali naudoti vaikai nuo maždaug 3–4 metų.
Kuris elektrinis dantų šepetėlis bus geriausias? Elektrinio dantų šepetėlio reitingas
Dabar, kai žinote, į kokius aspektus verta atkreipti dėmesį renkantis elektrinį dantų šepetėlį, dabar turėtumėte naršyti konkrečius rinkoje esančius modelius. Kur nusipirkti elektrinį dantų šepetėlį? Daugumą šių produktų galima rasti buitinės technikos parduotuvėse, taip pat konkrečių gamintojų parduotuvėse ar parduotuvių salose. Jų galite rasti daugumoje prekybos centrų. Arba galite pasirinkti pirkti iš internetinės parduotuvės - ši galimybė dažniausiai yra pigiausia. Jei nenorite kasti daugybės skirtingų modelių, būtinai peržiūrėkite mūsų populiariausių produktų sąrašą:
1. Elektrinis dantų šepetėlis „Oral-B Vitality 100 CrossAction“
Svyruojantis ir besisukantis dantų šepetėlis yra bene labiausiai atpažįstamas elektrinių dantų šepetėlių gamintojas. Modelyje yra įmontuotas 2 minučių laikmatis, kurį odontologai rekomenduoja naudoti kasdieniam dantų valymui. Šis teptukas per minutę atlieka 7 600 svyruojančių judesių. Rinkinyje yra paprastas stovelio įkroviklis ir 8 keičiami antgaliai. Galime rinktis iš dviejų spalvų - juodos ir baltos. Kaina: apie 95 EUR
Privalumai
įtraukti net 8 patarimai
dviejų spalvų variantai
Trūkumai
mažas baterijos veikimo laikas
2. „Philips DiamondClean Smart“ elektrinis dantų šepetėlis
Labai technologiškai pažangus garsinis dantų šepetėlis. Jame yra 3 galios reguliavimas ir 5 skirtingi darbo režimai: švarus, baltas +, dantenų sveikata, gilus valymas + ir liežuvio priežiūra. Kiekvienam režimui galite pasirinkti sau tinkančią galvą, tačiau taip pat galite naudoti vieną tipą, kuris geriausiai tinka vartotojui. Rinkinyje yra įkrovimo dėklas ir įkrovimo stiklas, tai yra tam tikra įdomi alternatyva. Pradiniame rinkinyje taip pat yra 4 skirtingi patarimai. Kitas patobulinimas yra galimybė sujungti „Bluetooth“ dantų šepetėlį su išmaniuoju telefonu, kuris palengvina prietaiso veikimo stebėjimą ir padeda įvesti gerus burnos higienos įpročius. Galime rinktis iš 4 spalvų - baltos, juodos, pilkos ir rausvos. Kaina: maždaug 1 199 EUR.
Privalumai
5 darbo režimai ir 3 galios lygiai
4 skirtingų tipų patarimai
dvi alternatyvios apmokestinimo formos
4 spalvų variantai, iš kurių galima rinktis
Trūkumai
tvarkymas gali būti gana sudėtingas
3. Oral-B elektrinis dantų šepetėlis vaikams
Elektrinis dantų šepetėlis vyresniems nei 3 metų vaikams. Grafiniai motyvai su tokių pasakų herojais kaip „Užšaldyti“, „Automobiliai“ ar „Žvaigždžių karai“ tikrai skatina vaikus dažniau valytis dantis. Šio rotacinio modelio pluoštai yra ypač minkšti, o pati galva yra tokio dydžio, kad tilptų vaiko burna. Vienu įkrovimu galima plauti iki 8 dienų. Šis modelis taip pat gali būti derinamas su mobiliąja programa, kuri dar labiau domins vaikus ir darys malonesnę burnos higieną. Kaina: apie 80 EUR.
Taip pat galime rasti baterijomis valdomą šio dantų šepetėlio versiją (ši galimybė kainuos apie 40 zlotų).
Privalumai
dydis pritaikytas vaikui
galimybė pasirinkti versiją su įkrovikliu ir baterijas
Trūkumai
netinka jokiai kitai amžiaus grupei
versijai su baterijomis reikia dažnai pirkti naujas baterijas
4. „Philips Sonicare CleanCare +“ teptukas
Tai tikrai paprastesnis šio gamintojo garsinio dantų šepetėlio modelis. Čia negalime pasirinkti įrenginio veikimo režimo ar galios. Tačiau negalima paneigti, kad tai labai geras sprendimas dėl nedidelio biudžeto. Šepetys turi įkrovimo stovą ir higienišką kelionės dangtelį. Be to, galime rinktis iš daugelio gamintojo siūlomų galvučių tipų. Tai labai patogus naudoti prietaisas, galintis veikti, pavyzdžiui, pagyvenusių žmonių rankose - tereikia paspausti didelį mygtuką, kad pradėtumėte šepetėlio darbą. Rinkinyje yra 9 antgaliai, dėklas ir įkroviklis. Kaina: apie 130 EUR.
Privalumai
net 9 purkštukai rinkinyje
Trūkumai
daugiau pažangių funkcijų
5. „Oral-B“ išankstinė galia
Elektrinis dantų šepetėlis su baterijomis. Kitas prietaisas, pasižymintis paprastu naudojimu ir žymiai nesumažinančiu namų biudžeto. Komplekte yra šepetys, keičiamas antgalis ir baterijos. Kaina: apie 50 EUR.
Trūkumai
galima tik akumuliatoriaus versija
daugiau pažangių funkcijų
pridedamas tik vienas keičiamas antgalis
Kas geriau - elektrinis ar garsinis dantų šepetėlis? O gal kitaip?
Jei įdomu, koks bus elektrinis ar garsinis dantų šepetėlis …