Niekas nepapildo sodo ar balkono, taip pat gražiai parinktų sodo ir balkonų vazonų. Tačiau išlieka klausimas - kurį sodo puodą pasirinkti? Sužinokite sodo vazonų tipus ir formas. Sužinokite, kaip patys pasigaminti gėlių vazoną. Apsipirkimo patarimai ir geriausių sodintojų reitingas šiandieniniame straipsnyje. Skaityk!

Kokius sodo vazonus pasirinkti? Kokie yra tipai?

Puodykite tai, ką visi gali pamatyti. Ar tu tuo tikras? Priešingai nei atrodo, puodų yra tikrai daugybė rūšių. Čia svarbiausias ir dažniausiai pasirenkamas sodo vazonų tipai:

Plastikiniai sodo vazonai

Labiausiai prieinamas puodų modelis yra pagamintas iš plastiko. Jų kaina yra maža ir jų yra įvairių spalvų ir formų. Plastikiniai puodai dažnai lūžta, nėra atsparūs šalčiui ir toli gražu nėra ekologiški. Neabejotinai jų žema kaina yra susijusi su kažkuo.

Kompoziciniai puodai

Kompozitas yra medžiaga, kurią rasite ne tik odontologo kabinete ar statybų aikštelėje. Dėl įvairių savybių jis taip pat buvo naudojamas statant gėlių vazonus.

Apie kokias savybes mes kalbame? Kompoziciniai puodai yra atsparūs spalvos pasikeitimui veikiant UV spinduliuotei, yra patvarus, estetiškai pagamintas ir tuo pat metu lengvas. Didelis pliusas yra galimybė sukurti tikrai įvairią tekstūrų ir puodų apdailos požiūriu.

Technorattan sodo vazonai

Ar technorattaną siejate su natūraliu rotango? Ir teisingai, nes technorattanas yra sukurtas pagal natūralią Indijos nendrę. Tačiau jis nėra visiškai tas pats, nes yra visiškai sintetinis.

Polirattano puodai yra patvarus ir atsparus oro sąlygoms ir mechaniniai pažeidimai. Tuo pačiu metu jie turi labai estetišką ir elegantišką išvaizdą, primenantį natūralias rotango pynes.

Mediniai sodo vazonai

Ten yra mediniai sodo vazonai pagamintas iš patvarios medienos (dažnai pušis), kuri gali būti papildomai impregnuota slėgiu. Šie puodai puikiai tinka beveik visoms terasoms ir balkonams; medienos tema ir žali ūgliai gaminami vienas kitam.

Keraminiai puodai

Keraminiai puodai yra tokie pat populiarūs kaip ir plastikiniai. Šio tipo puodų atveju mes skiriame puodus moliniai moliniai indai ir glazūruoti moliniai indai. Kaip juos atpažinti? Molio puodai yra nuobodūs ir dažnai grubūs liesti, o glazūruoti puodai yra lygūs ir blizgūs.

Plieniniai sodo vazonai

Didžiausias metalinių puodų privalumas yra jų elegantiška, pramoninė išvaizda. Jie puikiai veiks bet kokiame interjere, kur šiuolaikiniai aksesuarai turi didelę reikšmę.

Metaliniai puodai yra lengvesni už betoninius puodus ir tuo pačiu nereikalauja reguliaraus impregnavimo, nes jie patys yra atsparūs išorinėms sąlygoms.

Betoniniai puodai

Sunkiausi puodų tipai. Dėl didelio svorio betoniniai vazonai tinka dideliems sodams su baseinu ar privažiavimu. Kodėl? Betoniniai gėlių vazonai jie yra labai stabilūs ir atsparūs šalčiui, aukšta vasaros temperatūra ar saulės spindulių. Tačiau pačiam pajudinti tokį puodą nebus lengva.

Akmens sodo vazonai

Iš natūralaus akmens pagaminti gėlių vazonai yra investicija ne tik į ilgaamžiškumą, bet ir į puikų sodo priedą. Pirkti akmeninį puodą nėra pigiausia, nes nėra iškart. Dažniausiai galite užsisakyti natūralaus akmens puodus pagal užsakymą, todėl jie yra tokie ypatingi.

Taip pat žiūrėkite: Sodo tvarkymas - geriausios sodo dizaino idėjos!

Kurie sodo vazonai bus geriausi? Puodų reitingavimas

1. Medinis puodas Aksamitka 80

Medinis puodas Aksamitka 80

Puodas pagamintas iš natūralios pušies medienos ir dvigubai apdorotas Sadolin medienos impregnavimu. Puodo vidus išklotas folija, kuri neleidžia vandeniui absorbuotis iš vidaus. Puodo matmenys yra: 80 x 40 cm, 30 cm aukštis.

Privalumai

yra 10 spalvų

impregnuotas nuo drėgmės

puodo viduje yra folijos apsauga

Trūkumai

puodą reikia reguliariai impregnuoti medienos preparatais

2. Medinis sodo puodas 50 x 40 x 40 cm

Mažas medinis puodas, kurį galima įsigyti įvairiausiomis spalvomis. Jo matmenys yra 50 x 40 cm ir 40 cm aukščio. Puodas buvo papildomai poliruotas.

Privalumai

puodas impregnuotas ir šlifuotas

Trūkumai

kai kuriems jis gali būti per mažas

3. Stačiakampis „Deroma Cassetta Millennium“ puodas

Stačiakampis „Deroma Cassetta Millennium“ puodas

Gėlių vazonas iš pirmo žvilgsnio savo struktūra primena akmenį. Tačiau jis pagamintas iš plastiko, kuris yra tinkamas perdirbti. Puodo matmenys yra 79 x 39 cm, o aukštis - 39 cm. Be to, jis turi sutvirtintas sienas, kad jūsų augalai vasarą neperkaistų ir žiemą neatšaltų.

Privalumai

turi integruotą vazonų drenažą, kuris neleidžia augalui išdžiūti

papildomas kištukas rinkinyje leis jums nuspręsti, ar norite išleisti vandenį į sodą, ar ne

4.Medinis vazonas su grotelėmis laipiojimo augalams

Medinis vazonas su grotelėmis laipiojimo augalams

Puodas su grotelėmis iš šlapios pušies medienos, kurio drėgnumas viršija 18%. Puodo matmenys yra 80 x 40 cm, o bendras aukštis - 136 cm.

Privalumai

jis turi tinklelį, idealiai tinkantį vijokliniams augalams

visas dalykas buvo impregnuotas panardinimo metodu, nenaudojant augalams nuodingų medžiagų

Trūkumai

Puodą ir tinklelį turite įsirengti patys

puodo dugne nėra išgręžtos skylės, kuri taip pat turėtų būti padaryta prieš sulankstant.

5. Šešiakampis medinis puodas D2

Šešiakampis medinis puodas D2

Spygliuočių medienos puodas suprojektuotas pagal šešiakampį planą, kuris suteikia jam unikalų pobūdį. Puodas buvo kruopščiai impregnuotas ir į puodo vidų įdėta folija. Jo matmenys yra 40 cm aukščio ir 50 cm pločio.

Privalumai

puodas impregnuotas pridedant matinio lako

konstrukcija yra stabili ir atspari mechaniniams pažeidimams.

Trūkumai

vazonas yra sunkus, kuris neleis laisvai judėti po sodą.

6. Polyrattan balkono dėžutė OTE-D001-BAL-JB

„Polyrattan“ balkono dėžutė OTE-D001-BAL-JB

Stačiakampis gėlių vazonas su rankenomis balkono turėklams. Tai atrodo kaip rotango gaminys, tačiau jis pagamintas iš dirbtinio rotango atitikmens - technorattano. Dėžutės matmenys yra 61 x 24 cm, o aukštis - 21 cm.

Privalumai

turi papildomą folijos įdėklą

jis turi estetinę išvaizdą, primenantį natūralų rotango.

Trūkumai

puodas pagamintas iš neekologiško plastiko

7. Kvadratinis betoną imituojantis puodas - „Deromo Cubo Millennium“

Kvadratinis betoną imituojantis puodas - „Deromo Cubo Millennium“

Minimalistinis plastikinis puodas. Nors jis panašus į betono gaminius, jis tikrai lengvesnis už juos. Vazonas turi sustiprintas sienas ir stabilias kojas. Jo matmenys yra 39 x 39 x 39 cm.

Privalumai

gerai naudoti išorėje ir interjere

puodo apačioje turi integruotą drenažą, neleidžiantį jam išdžiūti.

8. Šiuolaikiškas daugybės spalvų vazonas „Finesse“

Šiuolaikinis gėlių vazonas „Finesse“

Iš pirmo žvilgsnio puodas primena glazūruotus keramikos modelius. Tačiau jis pagamintas tik iš plastiko. Jis turi papildomą plastikinį įdėklą augalams. Jis yra 57 cm aukščio, o įdėklas yra 28 cm gylio.

Privalumai

yra daug spalvų

UV spinduliams atspari medžiaga

Trūkumai

puodas netinka žmonėms, kuriems rūpi ekologija, nes jis pagamintas iš plastiko

9. Aukšto technorattano puodas Prosperplast

Aukšto technoratano puodas „Prosperplast“

Elegantiškas vazonas asimetriškų formų gerbėjams. Visuma pagaminta iš poli rotango, labai panaši į natūraliai išaustą gėlių vazoną. Jo matmenys yra 32,5 x 32,5 cm, o aukštis - 61 cm.

Privalumai

lengva ir lengva judėti terasoje

puodas imituoja rotango gaminį dėl savo estetinio dizaino

turi plastikinį įdėklą augalui

Trūkumai

puodas yra visiškai plastikinis

10. Rinkinys iš 3 metalinių vazonų sodui ar terasai

Plieniniai vazonai sodui ar terasai su reljefiniu gėlių raštu. Kiekvienas iš rinkinio puodų yra skirtingo dydžio, bet tos pačios, ovalo formos. Nepaisant to, kad puodai pagaminti iš metalo, jie nėra labai sunkūs, nes visi trys sveria 5 kg.

Privalumai

kiekvienas iš puodų yra patvarus ir stabilus

dėka to, kad rinkinyje yra 3 puodai, nereikia iškart pirkti papildomų gabalėlių

Trūkumai

kojų trūkumas reiškia, kad jos gali subraižyti grindis balkone ar terasoje

11. 5 langelių sodo gėlynas Saska sodas

5 „Saska Garden“ gėlynas su 5 dėžėmis

Balkono arba sodo kaskados gėlynas su penkiais vazonais. Rėmas pagamintas iš plieno ir papildomai apsaugotas milteliniais dažais. Vazonai plastikiniai; kiekvienas jų yra 50 x 20 cm. Gėlyno aukštis yra 115 cm.

Privalumai

turi net 5 vazonus jūsų pasirinktam augalui

rėmas atsparus spalvos pokyčiams ir UV spinduliuotei

Trūkumai

visa konstrukcija sveria virš 7 kg

gėlynas yra gana brangus

Ar sodo puodo forma yra svarbi?

Tikriausiai vienas iš puodų jau patraukė jūsų akį ir būtent tai norite nusipirkti. Betoninis ir apvalus, ar plastikinis, aukštas ir elegantiškas? Nepaisant to, kas geriausiai atrodys jūsų sode, įsigykite puodą, kuris pirmiausia atitiks augalų formą.

Kokios yra populiariausios puodo formos?

  • pailgi
  • apvalus
  • aikštė
  • meluoti

Kaip pasirinkti sodo vazonus kultūriniams augalams?

Rinkdamiesi vazoną daigui, kurį jau turite ar planuojate turėti ateityje, atsižvelkite į jį šaknų sistemos apimtis. Puikiai veiks kuklios šaknų sistemos, kurioms nereikia daug vietos apvaliuose vazonuose žemas aukštis.

Kita vertus, augalams, kurie pasiekia didelius dydžius, turi storesnius ir sunkesnius stiebus, reikia vienodai stabilių ir stipriųkvadratiniai puodai iš betono ar akmens. Nors pailgi gėlių vazonai Jie puikiai tinka dekoratyvinėms, mažoms gėlėms ar žolelėms.

Prisimintikad vazono forma pirmiausia turi atitikti jūsų, o paskui ir jūsų augalų poreikius. 🙂

Į ką verta atsižvelgti renkantis sodo vazonus?

Medžiaga, iš kurios gaminamas puodas

Medžiaga byloje sodo ar balkono vazonai yra labai svarbu. Nuo jo priklauso, kaip greitai turėsite pakeisti vazoną nauju modeliu, ar jis žiemą išgyvena be įtrūkimų ir ar augalo šaknų sistemoje bus tinkamos augimo sąlygos.

Prisiminti! Tuo atveju mediniai vazonai ir gėlynai - jas reikia reguliariai impregnuoti, kad mediena nesugertų vandens ir nepūtų. Dėl to jūs turite rūpintis ne …

Please rate this

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *