Toskana yra piligrimystės vieta gamtos, saulės ir vyno mėgėjams. Vieta, kur žmogaus gyvenimo ritmas sutampa su floros ir faunos pasaulio ritmu. Čia nėra vietos skubėti. Nepaprastas peizažas, kuris mus supa, priverčia mus apmąstyti ir suteikti mums pertrauką. Šio Italijos krašto gyventojai panašiai puoselėja grožį ir harmoniją savo namuose. Kaip sukurti unikalų Toskanos stiliaus? Ką verta apie tai žinoti?

Toskana
šaltinis: iltesorinio

Toskana - kur ji yra?

Jis yra vidurio Italijoje, palei ją vakarinė pakrantė Ligūrijos ir Tirėnų jūrose. Šio regiono sostinė yra Florencija, o ne mažiau garsus istorinis kraštas yra Chianti vyno regionas.

Kodėl Toskana?

Sienna, Lucca ir Florencija jie atstovauja Toskanos stiliui. Vaizdus, ​​atvirlaiškius ir susižavėjusių žmonių, kuriems ten buvo malonu būti, istorijas, matome ten, kaip ir maršrute tarp jų. Norėdami pamatyti visą spalvų gamą, rekomenduojama ten vykti pavasarį ar rudenį. Žydinčios pievos ir žadinantys augalai augalai, arba rudens spalvų medžiai ypač sužavės visus recipientus. Be gražios gamtos, menas yra antroje vietoje, nes Florencija yra visų meno mylėtojų Meka. Visame pasaulyje garsi „Uffizi“ galerija yra vienas seniausių muziejų Europoje. Jo kolekcijose yra tokių dailininkų darbų: Leonardo da Vinci, Rafaelis, Tycjanas, Rembrandtas, Carvaggio, Sandro Botticelli ar Rubensas. Įdomu tai, kad būtent Florencijoje buvo išrasti pianinas, akiniai ir pastatyta pirmoji opera.

Kada žydi levanda?

Puikiai su Italija siejama levanda pasižymi dezinfekuojančiomis ir vabzdžius atbaidančiomis savybėmis. Levandos žydi nuo birželio antrosios pusės iki liepos vidurio. Šiuo laikotarpiu galėsime pasigrožėti ir pasimėgauti levandų laukų kvapu.

1. Toskanos stilius - gamtos spalvos

Toskanos stiliui būdingos šiltos ir prislopintos spalvos. Dominuoja atspalviai žalia ir geltona. Todėl visos smėlio spalvos ir rudos arba beveik baltos arba alyvuogių žalumos spalvos bus tinkamos. Čia paprasčiausia idėja gali pasirodyti geriausia.

Toskana
šaltinis: instagram.com/nature

Pakanka tik pažvelgti į didžiulius laukų, kalvų ir alyvmedžių giraičių peizažus. Įkvėpimai yra visur!

2. Toskanos stilius - architektūra ir išdėstymas

Toskanos stiliaus interjerui būdinga sunkumas. Plytų ir akmenų sienos turi savo vietą ne tik lauke, bet ir viduje. Toskanos stiliaus sritis yra natūralios medžiagos. Tvarkydami interjerą naudokite plyteles, sienines lentas, gres plyteles ir rankomis dažytas keramines plyteles. Namo viduje greitai taps matomos storos medinės sijos, palaikančios konstrukciją. Madinga išlaikyti visus originalius namo elementus.

medinis rašomasis stalas kambaryje su vaizdu į kalnus
šaltinis: ysvoice.tumblr.com

Toskana, kaip kraštas, sukuria vaizdą, kad netrukdoma gamtiniam kraštovaizdžiui, taigi ir vila toscanakuri juk yra elegancijos esmė, neturi griežtos geometrijos ir nieko nereikia būti po valdovu, priešingai! Toskanos stilius vertina visus sienų ir lubų vingius.

namas ant kalvos italijos vynuogynai
šaltinis: onekindesign.com

Namai dažnai statomi seni vynuogynai, vienuolynai ar žemės ūkio valdos nuo XIV a. Štai kodėl šiose vietose visi vingiai yra išsaugoti natūraliu būdu ir jų atmosfera yra unikali. Stogas dengtas labai būdingomis raudonomis čerpėmis. O langus supa …

namas Toskanos kiparisų sode
šaltinis: homeinitaly.com

3. … gražios kontrastingų spalvų langinės

Jie turi keletą funkcijų. Svarbiausias, susijęs su Italijos geografine padėtimi, yra apsauga nuo pernelyg saulės spindulių. Plytų sienos gerai palaiko vėsą viduje, o dėl saulės spindulių trūkumo šildant orą lengviau palaikyti šaltą temperatūrą. Jų estetinė funkcija neabejotinai yra kita jų funkcija. Galite pasirinkti iš daugelio langinių tipų ir naudoti visą spalvų paletę. Ne tokia akivaizdi spalva, kaip pistacija, gali nuostabiai derėti su smėlio spalvos atspalviais. Prie pilko namo akmens derės baltos, žalios buteliuko ar kaštoninės spalvos langinės. Kita jų funkcija yra apsauga nuo įsilaužimo ir vagystės.

pistacijų langinės balkonas plytų terasa
šaltinis: vitra.com.pl

Šiuo metu rinkoje yra elektrinių langinių, kurias galima uždaryti per valdymo pultą arba nuotolinio valdymo pultą. Dėl to mūsų namų ir jo gyventojų apsauga bus dar geresnė. Verta apsvarstyti juos, o ne tipiškas žaliuzės nuo įsilaužimo, nes jos suteiks jūsų namams tikrą Toskanos prieskonį. Be to, sutelkiant dėmesį į paprastai estetinę funkciją ir norint sutaupyti šiek tiek pinigų, jas galima įdiegti visam laikui. Taip, jūs girdite tai teisingai! Medines plokštes pakanka įsigyti statybinėse parduotuvėse ir, neįrengus vyrių, jas pragręžti prie namo sienos. Galiausiai dažykite tik pasirinktos spalvos dažais. Pigūs ir efektas toks pat patenkinamas.

Taip pat žiūrėkite: Provanso stiliaus svetainė - kaip ją sutvarkyti?

4. Toskanos stilius yra terakota - natūralistinis susitarimas

Keletas itališkos panakotos variantų? Atsakymas yra ne! Tai gerai pažįstama terakota, išvertus iš italų kalbos: išdeginta žemė. Italija, įskaitant Toskaną, ją naudoja nuo senovės. Kitaip tariant, tai yra produktai, pagaminti iš išgryninto molio ir vėliau kūrenami krosnyje - plytelės, dekoratyvinės vazos ir stalo reikmenys. Jie taip pat būna dekoratyvinių statulų ar figūrėlių pavidalu. Pavyzdžiui, terakotos armija, esanti pirmojo Kinijos imperatoriaus Qin Shi kape.

terakota ant grindų svetainėje
šaltinis: Kolorymeksyku.pl

Tai yra elementas, kuris privers mus pasijusti lyg viloje „Toscana“. Lenkijoje jis daugiausia siejamas su terasa ir sodu, tačiau jį galima naudoti ir namuose (ypač vonios kambaryje, svetainėje ir virtuvėje - ant grindų, sienų ir kaip dekoro). Tačiau dėl jo priežiūros kyla tam tikrų ginčų. Būtent jis turėtų būti impregnuotas arba vaškuotas. Tačiau tai yra toks pats darbo reikalaujantis aspektas kaip ir grindų valymas. Svarbiausia, kad jis turėtų aukščiausią dilimo klasę. Tačiau vonios terakotoje tai yra labai svarbu maža vandens absorbcija. Tai gali būti maks. 3%. Tinkamai pasiruošę, galėsime ilgai mėgautis unikaliu jo žavesiu. Verta pridurti, kad akmuo ir plytos yra jos vertinama įmonė.

5. Baldai Toskanos interjere

Kalbant apie baldus: pirmiausia jie turėtų būti pagaminti iš kietos, storos medienos. Pvz raudonmedis, riešutas, ąžuolas, vyšnia, raudonmedis arba juodmedis. Patartina kaimiškas ir senoviškas, tačiau savo vietą ras ir dekoratyviniai su raižytais ornamentais. Toskanos stilius turi vieną taisyklę: dominuoti turi natūralios medžiagos. Būtent į tai turėtumėte daugiausia dėmesio skirti. Svarbiausia yra patogumas. Interjeras turėtų nuteikti pozityviai ir suteikti jums palengvėjimą bei atsipalaidavimą.

vila toscana
šaltinis: pinterest.com

Jie yra labai populiarūs ketaus aksesuarai. Jie gali būti šviestuvo, lentynų atramų, žvakidžių, lovų galvūgalių ar lempų formos. Atminkite, kad įspūdingas, masyvus valgomasis stalas su daugybe kėdžių, paprastos medinės komodos ar indauja su atvirais folkloro indais tikrai turi būti. Tai taip pat galimybė praleisti laiką kaime prie vieno stalo.

Toskanos stiliaus baltas masyvus stalas su ornamentais ir mėlynos spalvos kraštais kėdėmis
šaltinis: flickr.com

6. Unikalūs Toskanos dekoro aksesuarai - ne tik keraminiai!

Jų pasirinkimas yra ypač svarbus. Jie suteikia charakterį ir ypatingą Toskanos atmosferą, todėl verta susitelkti ties jų pasirinkimu. Pirmas, keramika. Daug kainuoja daug aukštų keraminių vazų ar didelių dubenėlių. Rankomis dažyta, spalvinga keraminė vaza, padėta ant valgomojo stalo, iš kurios atsiranda ką tik nuskintos laukinės gėlės, suteiks romantišką garsą. Virtuvėje gražiai atrodys ant sienų pakabintos džiovintos puokštės ar supjaustytos žolelės.

stalo dekoravimas laukinių gėlių kaimišku stiliumi
šaltinis: theflowerhunter.co.uk

Antra, bet kuri ketaus akcentai rankenos, rankenos ar šviestuvai puikiai tiks. Virtuvės fasadai ir metalinės rankenos puikiai veiks kartu. Senieji veidrodžiai su metaliniais, rafinuotais rėmais taip pat derės prie Toskanos tendencijų. Be to, verta investuoti ir į vietinius, unikalius paveikslus, kuriuose pavaizduotas natiurmortas ar peizažas. Jie atstovauja Toskanos stiliui kaip niekas kitas. Be to, laisvai stovinčios grindų žvakidės ir moliniai puodai derės su tokio interjero asmenybe.

Toskanos miegamasis su nelaimės ištikta mediena
šaltinis: Aleksandras Rutkowskis, Stilius: Jola Musiałowicz
Toskanos stiliaus virtuvė pasenę aksesuarai
šaltinis: 123rf.com

SKANDINAVIJOS STILIUS NETURI VIENO VARDO.
PAMATYKITE, KĄ TURI ŽINOTI APIE JĮ!


Toskanos stiliui būdingas gyvenimas harmonijoje su gamta, lakonizmas ir detalių patvirtinimas. Aranžuotės yra jaukios, tačiau prašmatnios, su kaimietiška melodija. Tokioje erdvėje tikrai jausitės ramus. Geriausia idėja, prieš pradedant dekoruoti tokio stiliaus butą, yra jausti savo oda. Mesk viską ir važiuok į Toskaną! Savo akimis pamatykite, kaip žmonės gyvena harmonijoje su gamta ir kaip sumaniai įpina ją į savo interjerą. Klauskite vietinių žmonių patarimų, kurių net neišmoksite iš geriausių vadovų. Suraskite nuostabių draugų ir surinkite aplankytas vietas. Dėl to turėsite supratimą ir skonio jausmą. Taigi galėsite patys susidoroti su Toskanos stiliaus buto dekoravimu!

vila toscana
šaltinis: mrandmrssmith.com

Please rate this

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *