idėjos namams

interjeras, originali puošyba namams, gražūs daiktai

pasakos

vakaro skaitiniai vaikams ir jų tėveliams

patarimai

praktiški ir/ar originalūs patarimai, namų “hackai”, buities palengvinimas ir buitinės gudrybės

straipsniai

lavinimas, mamų patirties dalybos, vaikų augimas ir vystymasis

žaidimai

lavinamieji žaidimai, mokymas per žaidimus, turiningas laisvalaikis su vaikais

Pradžia » bendri

Paskutinė rudens šventė

Autorius: Eitnė. Paskelbta: 2009-11-11Nėra komentarų

Sveiki! Jei lankotės čia pirmą kartą, galbūt norite užsiprenumeruoti tinklaraščio RSS srautą ar naujienas elektroniniu paštu? Smagaus pasiskaitymo!

Nuotrauka iš darauda.lt

Sveikinam visus Martynus! Kažkaip visad prisimenu šv.Martyno šventę, ir ne todėl, kad šeimoje būtų Martynų. Tai paskutinė rudens šventė, kurią švenčia įvairiuose kraštuose ir kiekviena kultūra turi savo papročių. Vieni spėlioja orus (Žemaitijoj kepdavo žąsį ir pagal kaulus spėliodavo orą), kiti likimą (apie Kėdainius merginos mėgindavo susapnuoti išrinktąjį), dar tretiems tai geras laikas susitikt ir prisimint nuveiktus darbus ir išprašyti, kad pagaliau pasnigtų.

O ar žinojot, kad šitas vardas vienas populiariausių Klaipėdos krašte? Ir kad Klaipėdoje šį vardadienį švenčia net dvi dienas.

day.lt rašo:

Seniau kaimo žmonės iš šv. Martyno dienos orų spręsdavo, koks oras būsiąs per Kalėdas: „Jei Martynas su ledu, tai Kalėdos su bradu, jei Martynas su bradu, tai Kalėdos su ledu“; „Martyns ant ledo, Kalėdos ant vandenio“. Tarta, jeigu lapkričio 11-ąją giedra, tai būsianti labai šalta žiema.

Klaipėdos vokiečių bendrija mažuosius klaipėdiečius ir jų tėvelius kviečia 17.30 val. rinktis į Šv. Martyno šventę S.Dacho namuose. Taigi, jei kas turit laiko ir noro - dar spėsit pasidaryti žibintą ir nueiti į šventę.

Gerų spėlionių ir gražios rudeninės šventės!

Panašūs įrašai:

  1. 51-oji Jūros šventė
  2. Klaipėda. Jūros šventė. Laivai…

Facebook komentarai:

Pareikškite savo nuomonę!

Parašykite komentarą arba palikite atgalinę nuorodą iš savo puslapio. Galite užsiprenumeruoti straipsnio komentarus per RSS.

Būkime mandagūs. Komentuokime į temą. Neterškime komentarų. Ačiū.