Nelabai geros vyriausybės naujienos mamoms

Sveiki! Jei lankotės čia pirmą kartą, galbūt norite užsiprenumeruoti tinklaraščio RSS srautą ar naujienas elektroniniu paštu? Smagaus pasiskaitymo!

Na, gal ne visoms mamytėms, tačiau toms, kurios mėgina papildyti šeimos biudžetą vaiko auginimo atostogų metu dirbdamos autorinius darbus. Šitai sąlygoja nauja Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo redakcija, įsigaliojusi nuo šių metų balandžio.

Įstatymas numato:  kai apdraustasis asmuo, kuris buvo ar yra išleistas vaiko priežiūros atostogų, turi draudžiamųjų pajamų, kurios yra mažesnės už motinystės pašalpą, jam mokamas apskaičiuotos pašalpos ir jo atitinkamą mėnesį turėtų draudžiamųjų pajamų skirtumas. Paprastai kalbant, jei gauni nors kiek pajamų kad ir iš kūrybinės veiklos pagal taip vadinamas autorines sutartis, tai kiek gavai honoraro, ta suma mažinama Sodros mokama išmoka už vaiko auginimą.

Ką mano seimo nariai apie tokį įstatymą? "Lietuvos žinių" kalbinta parlamentarė Dalia Teišerskytė tvirtino, kad daugelis neseniai priimtų įstatymų yra laikini ir galios tik tol, kol valstybė “atsistos ant kojų”. “Jei įstatymą vertintume pagal etinius principus, moralės normas - jis negeras." - sakė parlamentarė.

O kaipgi galima išsaugoti šias papildomas pajamas? Būkime kūrybingi! Šaltinio, pagal kurį parengtas šis įrašas, autorius Dainius siūlo: vienintelė išeitis neprarasti honoraro ir valstybės mokamos išmokos, susitarti su honorarą mokančią organizacija, kad ji tau pinigėlius pervestų tik pasibaigus vaiko priežiūros atostogoms. Arba perleiskite savo turtines teises į sukurtą autorinį kūrinį kitam asmeniui. Pvz., labai gerai tinka sutuoktinis. Tada jis gaus honorarą. Absurdas? Taip, bet tokie įstatymai šiuo metu galioja Lietuvoje ir vienintelė išeitis - savo pajamas gauti po dvejų metų arba kito asmens vardu. Manykite, kad tai nemokamas patarimas.

Panašūs įrašai:

  1. Lietuvoj gyvent nenuobodu… Bet kartais liūdna.
  2. Naujienos iš parduotuvės
  3. Vaiko pinigai – mokėjimo tvarka nuo 2010-01-01
  4. Tinklaraščio nėštukė: pagaliau motinystės atostogos
Įrašas paskelbtas finansai. Pasižymėkite nuolatinę nuorodą. Skelbkite komentarą arba palikite publikavimo pranešimą: Publikavimo pranešimo URL.

Facebook komentarai:

Komentuokite

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas ar perduotas trečiosioms šalims. Privalomi laukai pažymėti *

*
*

Komentaruose leidžiama naudoti šias HTML žymas: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Subscribe without commenting