prémaman

sukurta būsimai mamai, kūdikiui ir vaikui…

Apie sodinimą - mitai ir tiesa

Sveiki! Jei lankotės čia pirmą kartą, galbūt norite užsiprenumeruoti tinklaraščio RSS srautą ar naujienas elektroniniu paštu? Smagaus pasiskaitymo!

Sklando kalbos, kad mergaičių negalima sodinti, kol jos pačios neatsisėda, nes "gali užsilenkti gimda", "netaisyklingai vystosi klubiukai" ? Ar yra kokie išskirtiniai mergaičių ypatumai? Kokio amžiaus vaikus galima sodinti, nepakenkiant stuburui?

Į šį klausimą padėjo atsakyti kineziterapijos specialistė Margarita:
"Taip, esu pati girdėjus, kad mergaičių negalima sodinti, kol pačios neatsisėda, bet tai esu girdėjus iš pačių mamų. Tiesą pasakius niekur neesu skaičius, kad mergaites reiktų pradėti sodinti vėliau. Kaip tik sako, kad mergaitės greičiau vystosi, nei berniukai, bet šio dėsningumo irgi neesu pastebėjus savo praktikoje. Dėl netaisyklingo klubiukų vystymosi manau tinka tiek mergaitėms, tiek berniukams - reikia sodinti, kad kojos būtų plačiai išžergtos, rekomenduojama sodinti ant savo kojos, arba nešioti ant savo klubo. Kada galima pradėti sodinti? Mes rekomenduojame ne ankščiau kaip 5,5 mėnesio amžiaus, arba net nuo šešių. Teiginys - nesodinti, kol pats neatsisės, manau nelabai tinkamas, nes kaip vaikas gali atsisėsti, jeigu nebus susipažinęs su ta sėdėjimo tiesia nugara poza. Be to, pirma vaikas turi sėdėti tiesia nugara (šešto mėnesio pabaigoje - septinto pradžioje), o po to tik pats atsisėsti (septinto pabaigoje - aštunto pradžioje). Žinoma, yra vaikų, kurie labai imlūs ir patys viską išmoksta, tačiau dažniausiai vaikas būna labai stiprus, tačiau nežino kaip atlikti tam tikrus judesius taisyklingai, tad dažniausiai užtenka taisyklinga suformuoti judesio stereotipą smegenyse, padedant padaryti tam tikrą judesį kelis kartus."

Labai dėkojam už išsamų atsakymą.

Panašūs įrašai:

  1. Dar sykį apie primaitinimą
  2. Klausimai apie vaikų sveikatą
  3. Apie prasivardžiavimus

Apie autorių

Eitnė

Komentarai

2 komentarai apie “Apie sodinimą - mitai ir tiesa”

  1. Inesa says:

    Mano mergaitė jau nori sėsti.Inai beveik jau sėdasi.Ką man daryti?Jai4-mėn.

  2. Eitnė says:

    Tai tegul sėdasi, svarbiausia nesodinkit pagalvėm apkaišę. Be to du dalykai skiriasi - nori sėstis ir gali sėdėt. Sėkmės augant.

Atsakyti