Maži aukšto lygio parazitiniai garsai, girdimi vidinės ausies ar galvos, spengimas ausyse yra rykštė, palietusi daugiau nei aštuonis milijonus žmonių Prancūzijoje. Be išorinio šaltinio, žmonės, kenčiantys nuo spengimo ausyse, girdi, pavyzdžiui, šnypštimą, spragsėjimą, traškėjimą, spragsėjimą ar zvimbimą. Simptomai, kurie dažniausiai atsiranda dėl akustinės traumos ar ausies senėjimo. Iš arti šių nepatogumų, kurie nesukelia kitų rūpesčių.

Iš arti spengimas ausyse

Laikinai ar nuolat suvokiamas spengimas ausyse gali tapti tikra kliūtimi. Pasak pacientų, spengimas ausyse gali sukelti koncentracijos trūkumą, nuolatinę nuovargio būseną, sukelti energijos kritimą, padidėjusį jautrumą aplinkiniams triukšmams. Situacijos, galinčios skatinti žmonių, sergančių šia liga, izoliaciją ar net kraštutiniais atvejais juos prislėgti ir paskatinti savižudybę.

Spengimo ausyse tipai

Yra daugiausia dvi spengimo ausyse kategorijos.

Iš pradžių vadinamasis „objektyvusis“ spengimas ausyse. Jie veikia tik mažumą žmonių (apie 5%) ir atitinka tikrąjį triukšmą, išmatuojamą vibraciją. Ši išvaizda gali atsirasti dėl būklės, tokios kaip kraujagyslių problemos kaklo ar galvos srityje, kvėpavimo problemos ar mioklonija, nevalingi minkštųjų gomurinių raumenų ar juos supančių kaulų raumenų susitraukimai, esantys vidinėje ausyje. Nustačius kilmę, atliekamas gydymas - narkotikų vartojimas, chirurginė intervencija, atsižvelgiant į atvejį - kuris leidžia pašalinti arba sumažinti spengimo ausyse suvokimą.

Antra, vadinamasis „subjektyvus“ spengimas ausyse. Pastarieji paveikia daugumą žmonių, kenčiančių skausmą (apie 95% atvejų). Jie taip pat siejami su ausų ligomis. Vadinami „fantominiais garsais“, tada pacientas juos suvokia tik vienos ar abiejų ausų lygyje ar kartais net viršugalvyje.

Priežastys

„Objektyvus“ spengimas ausyse gali būti mokamas kraujagyslių ligoms, tokioms kaip arterinė hipertenzija, pavyzdžiui, ant kaklo ar galvos arterijų anomalijos. Iš tikrųjų tai yra triukšmas, kurį sukelia anomalija - kraujagyslių apsigimimas, raumenų susitraukimas, sraigės pažeidimas, ausies patologija, klausos nervo navikas, pavyzdžiui, Menjero liga - ausies srityje. Todėl kilmė yra anatominė ir (arba) fiziologinė.

Paprastai „subjektyvus“ spengimas ausyse atsiranda po staigi garso trauma, pasikartojanti akustinė trauma - pavyzdžiui, klausantis muzikos dideliu garsu - galvos trauma, otito pasekmės, tačiau taip pat gali pasireikšti vyresnėms nei 50 metų žmonėms senstant ausiai, vadinamam presbiakakuziu, arba pažeidus plaukų ląsteles , sraigės ląstelės.

Spengimas ausyse taip pat gali sukelti svetimkūnio buvimą ausyje, ausų vaško kamščio buvimą, ausų infekciją, otosklerozę ar net klausos nervo ar vidinės ausies pažeidimą. Be to, problemos dėl kaukolės-gimdos kaklelio srities taip pat gali sukelti somatosensorinį spengimą ausyse. Jau nekalbant apie stresą, nerimą, emocinius sukrėtimus ir pervargimą, kurie yra sunkinantys veiksniai. Rūkaliai ir žmonės, turintys aukštą kraujospūdį, taip pat yra linkę į spengimą ausyse.

Sprendimai

Pirmiausia būtina: kreipkitės į ENT nustatyti spengimo ausyse tipą. Tada pastaroji atliks visus tyrimus, reikalingus būklei patikrinti, taip pat išorinės ir vidinės ausies veikimą. Atsižvelgdamas į rezultatus, jis iš tikrųjų galės atlikti papildomus tyrimus - balso audimetriją, timpanometriją, aukšto dažnio audiogramą, akustinę automatinę emisiją ar net MRT, kad patikslintų savo tyrimus. Tuo pačiu klausimynas - „Tinnutus Handicap Inventory“ - padės apibrėžti spengimo ausyse pasekmes kasdieniame gyvenime.

Įvertinimas, būtinas norint nustatyti tinkamą gydymą. Objektyvaus spengimo ausyse atveju, nustačius kilmę, taikomas specialus gydymas - vaistai ar chirurgija. Subjektyvaus spengimo ausyse atveju šiuo metu nėra realaus gydymo, kuris pašalintų pačią spengimo ausyse priežastį, tačiau yra sprendimų, kaip ją sušvelninti. Štai kodėl šiuo labai konkrečiu atveju svarbu suvokti, kad subjektyvus spengimas ausyse savaime nėra rimtas. Suvokiamas garsas greičiausiai nepažeidžia ausies arba yra sužalojimo ženklas. Jei asmuo suvokia šiuos garsus ir tuo pačiu metu kenčia nuo klausos aštrumo sumažėjimo, dėvėdamas klausos aparatą, jis gali užmaskuoti ar net nuslopinti parazitinius garsus, atkurdamas klausą. Garso terapijos, vadinamos TRT, kur sustiprėja kurtumo prarasti dažniai, taip pat gali būti veiksmingos. Tuo pačiu metu, net jei neįrodyta, kad sumažina klausos aštrumą, galima jį užmiršti nešioti baltą triukšmą generuojantį protezą, šiek tiek didesnį už spengimą ausyse. Pastarasis, kuris tada sukelia mažo intensyvumo foninį triukšmą, sumažina spengimą ausyse tik po kelių mėnesių kasdienio dėvėjimo. Be abejo, galima skirti tam tikrus antiepileptikus ir vazodilatatorius, tačiau jų veiksmingumas dar neįrodytas.

Optimizuoti atliktų gydymo priemonių poveikį, patartina kreiptis į osteopatą, kineziterapeutą, akupunktūrą ar kineziterapeutą. Spengimas ausyse, kuris gali atsirasti dėl mechaninių ir (arba) raumenų problemų, ypač griaučių mobilizavimo metodai ar darbas eustachijaus vamzdelio atidarymo srityje, gali juos susilpninti. Pokalbiai su psichologu, sofrologu taip pat leidžia pritaikyti pripratimo būdus, kad sumažintų diskomfortą. Maža to, meditacija, tai-chi, joga ar net hipnozė yra visos technikos, leidžiančios atsipalaiduoti. Iš tiesų, stresas yra pripažintas spengimo ausyse paūmėjimo veiksniu.

Galiausiai, nieko panašaus priimti gerus veiksmus, kad būtų sumažintas nemalonumas.

  • Kreipkitės į gydytoją, ENT gydytoją.
  • Sumažinkite ar net venkite stimuliuojančių medžiagų: kavos, alkoholio, kolos, arbatos, cigarečių vartojimo.
  • Priimkite regeneracinį miegą. Miegokite šiek tiek pakėlę galvą teisingoje padėtyje. Greičiau suraskite miegą, pavyzdžiui, gerdami žolelių arbatą.
  • Reguliariai dėvėkite klausos aparatą ar spengimą ausyse.
  • Praktikuokite švelnų sportą, pavyzdžiui, jogą.
  • Dėvėkite ausų kamščius, kad apsaugotumėte ausis nuo pernelyg didelio triukšmo (pavyzdžiui, koncertų, kūrinių). Venkite ar apribokite poveikį triukšmingose ​​vietose.
  • Venkite visiško tylėjimo.
  • Stenkitės nepaisyti savo spengimo ausyse. Sutelkite dėmesį į kitus malonius ausų paimtus garsus, pavyzdžiui, paukščių garsą.
  • Pasitarkite su savo spengimą ausyse gydančiu gydytoju, kad nevartotumėte klausos sistemai kenksmingų vaistų.

Please rate this

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *