Profesionalūs aktyvūs garsiakalbiai yra daugybėje modelių, kurių kiekvienas yra toks pat galingas kaip kitas. Prekės ženklai varžosi dėl idėjų, kaip sukurti sustiprintus garsiakalbius, kurie tuo pačiu metu būtų galingi, praktiški ir dizaino. Profesinei veiklai reikalinga garso įranga, kuri būtų efektyvi, galinga ir galinti atlaikyti transportą, jei tektų keliauti su ja. DJ, garso dizaineris, muzikantas, vadybininkas, pramogų įranga, transporto priemonių pritaikymas, kaip pasirinkti geriausią sustiprintą garsiakalbį savo veiklai? Sužinokite apie mūsų patarimus ir patarimus!
Keliais žodžiais sustiprintas garsiakalbis
Skirtingai nuo pasyvaus garsiakalbio, aktyvusis garsiakalbis jau turi savo stiprinimo sistemą, todėl jo pavadinimas „sustiprintas garsiakalbis“. Ši charakteristika yra viena iš didžiausių stipriųjų pusių: nebereikia naudoti išorinio stiprintuvo, ko nėra pasyvių modelių atveju. Lengvas, efektyvus ir nešiojamas aktyvusis garsiakalbis gali būti naudojamas profesionaliai, ne tik rengiant vakarėlius namuose.
Pasirinkite profesionalią garso įrangą
Garsas patalpoje ar garsas lauke?
Pirmasis kriterijus, į kurį reikia atsižvelgti, žinoma, yra renginio, kurį planuojate organizuoti, tipas. Pirmiausia turite apibrėžti savo poreikius pagal vietą (išorę ar interjerą), zoną, kuriai reikia skambėti, ir žmonių, kurie dalyvaus, skaičių. Tinkamas modelis nebus tas pats organizuojant mugę ar turgų, konferenciją mažose grupėse, vestuves, didžėjų animaciją, koncertą ir kt.
Profesionalaus aktyviojo garsiakalbio galia
Esminis bet kokio profesionalaus naudojimo kriterijus - galią reikia pasirinkti protingai. Tai yra Watt RMS (šaknies vidurkis), o ne Watt MAX. Šis rodiklis neatsižvelgia į smailių tūrį, bet tik į galia, kurią galima palaikyti ir atkurti sustiprintais garsiakalbiais, skirtais profesionalioms garso sistemoms. Iš tiesų, norint padengti, pavyzdžiui, 100 m² vidaus erdvę, kurioje telpa apie 150 žmonių, gali pakakti 2 × 400 vatų efektinės kvadratinės galios.
Kita vertus, jei tai vyksta lauko erdvėje, vienodais matmenimis ir žmonių skaičiumi, reikės papildomos galios, nes vėjas ir temperatūra sumažina garso sistemos galią. Apskaičiuota taip: nuo 5 iki 6 W RMS vienam asmeniui patalpoje ir nuo 7 iki 10 W RMS vienam asmeniui lauke. Todėl aktyvus 1000 W RMS garsiakalbis labiau tinka 100 žmonių lauke ir 150 žmonių uždarose patalpose.
Taip pat reikia atsižvelgti į auditoriją, nes akivaizdu, kad vyresnio amžiaus ir jaunos auditorijos galia neturi būti vienoda. Jauniems žmonėms visada reikia daugiau galios ir daugiau boso!
Sustiprintas garsiakalbis: ergonomika ir praktiškumas
Reikėtų atsižvelgti į laikymą, gabenimą ir montavimą. Geriau visada lengvai saugomas modelis, transportuoti ir montuoti. Todėl rekomenduojamas kompaktiškas ir lengvas profesionalus aktyvusis garsiakalbis tiek stacionariam, tiek kelyje. Atkreipkite dėmesį, kad šio tipo garsiakalbiai yra daug lengvesni ir mažiau didelių gabaritų nei tradicinės garso sistemos. Kompaktiškas modelis yra praktiškesnis, nes jį galima įdiegti bet kur, tačiau įsitikinkite, kad modelis išlieka pakankamai galingas, efektyvus ir puikiai atkuria garsą, kitaip prarasite kokybę.
Visada ergonomiškoje pusėje, kojas geriau pirkti atskirai. Aktyviuose garsiakalbiuose paprastai yra universalūs lizdai. Vis dėlto, norėdami geriau atkurti garsą, įsitikinkite, kad medžiaga yra aukštyje, kad ji sklistų optimaliai, netrukdydama pasiekti visuomenės ausis. Pageidautina jį sumontuoti pečių aukštyje.
Aktyvios garso sistemos prijungimas profesionalams
Jungimas susijęs su mikrofono išvestimis ir įvairiais išorinių įrenginių, tokių kaip kompiuteris, garso grotuvas ar maišytuvas, prijungimo prievadais. Pastarasis leis jums valdyti aukšto, vidutinio ir žemo dažnio garsus, tiksliai valdyti skirtingus šaltinius, taip patoptimizuoti garsiakalbio galią ir kokybę, tuo pačiu pasinaudojant daugiau efektų ir nustatymų parinkčių. Jei norite daugiau prisijungti, nedvejodami pasirinkite modelį su USB / SD prievadu ir RCA įvestimi.
Modeliai su daugybe garso įėjimų yra puiki galimybė sujungti kelis šaltinius. Daugumoje profesionalių aktyviųjų garsiakalbių yra lizdas ir XLR jungtys. Dažniausiai žemų dažnių garsiakalbis ir palydovinės kolonėlės yra sujungtos kabeliais, tačiau kai kurie naujausi modeliai integruoti „Bluetooth“ sistemą kaip automobilio sistemos, vienu kabeliu mažiau!
Kalbant apie žemųjų dažnių garsiakalbį, galima prijungti naujus garsiakalbius naudojant kelių garsiakalbių garsiakalbį. Tai leis jums tai padaryti dispečerinis garsas iš to paties garso šaltinio. Informacija, modelis, kurį sudaro du aktyvūs viso diapazono garsiakalbiai, yra puikus pasirinkimas didžėjų vakarėliui. Jis iš tikrųjų gali perduoti visą garso spektrą, pradedant nuo boso iki aukšto garso, perduodant terpę puikia garso kokybe.
Geriausias profesionalių garsiakalbių prekės ženklas
Prekės ženklas yra esminis kokybės ir patikimumo kriterijus. Didelių prekių ženklų modeliai yra galingi ir tvirti, pavyzdžiui, garsiakalbiai „JBL“, „Bose“, „HK Audio“ ir RCF. Pavyzdžiui, amerikietiškam prekės ženklui JBL „PRX735“ yra vienas iš efektyviausių, beveik vienintelis modelis su 3 sustiprintais kanalais egzistuojančių rinkoje.
Vokietijos prekės ženklas „HK Audio“ garsėja sustiprintų trifoninių garso sistemų kokybe; o italų prekės ženklas RCF yra žinomas dėl savo garsių ART modelių.
Prieš įsigydami profesionalų garsiakalbį, visada apsvarstykite prekės ženklą, kad galėtumėte mėgautis įranga dar daugelį metų.