Saksofonas yra ypač sunkus instrumentas. Tam reikia ne tik didelių muzikos ir muzikos teorijos žinių, bet ir techninių įgūdžių, kuriuos kartais sunku įgyti, pavyzdžiui, leidžiančių teisingai ir ilgai pūsti instrumente. Todėl labai svarbu teisingai išsirinkti savo pirmąjį saksofoną, kad būtumėte tikri, jog nesijaudinsite dėl mokymosi.

Pasirinkite jums patinkantį saksofoną

Kaip ir daugelio instrumentų atveju, saksofonas yra įvairių formų. Visi šie saksofonai skiriasi dydžiu, forma, bet ir garsu. Kuo didesnis saksofonas, tuo platesnį garsą jis sukels. Todėl prieš pasirinkdami saksofoną turite išbandyti skirtingus modelius, kad būtinai pasirinktumėte tą, kuris jums labiau patinka.

Šie modeliai, kurie svyruoja nuo sopranino iki kontraboso, taip pat labai skirtingai naudojami orkestruose ar muzikos grupėse. Todėl būtina gerai išmanyti muziką, prieš įsitikindamas, kad galėsite groti norimomis sąlygomis ir, svarbiausia, tokia muzika, kokios norite.

Saksofonas mokytis

Yra bendras sutarimas, kad geriausias saksofonas, kurį reikia išmokti, yra altas, kaip antai „Yamaha YAS 280“ saksofonas. Tai lengviausias naudoti saksofonas, mažiausiai techniškai sunkus ir labiausiai prieinamas pradedantiesiems. Tai yra idealus pasirinkimas sklandžiai pradėti mokymąsi ir ypač nerizikuoti pasibjaurėti instrumentu.

Be to, alta saksofonas yra labai populiarus muzikos grupėse dėl didesnio diapazono nei kiti modeliai (jis apima tris oktavas) ir dėl visų švelnaus, aksominio ir atpažįstamo garso. Taigi jums nepavyks rasti žmonių, su kuriais grosite, vos įvaldę savo instrumentą. Be to, altas yra geras kompromisas pirmiausia ir niekas netrukdo vėliau pasikeisti į sopraną ar baritoną.

Pagrindiniai saksofono mokymosi sunkumai

Saksofonas yra pučiamieji instrumentai, tačiau, priešingai nei galima galvoti, tai nėra variniai instrumentai. Saksofonas yra medinių pučiamųjų šeimos dalis, nes ant klubo yra pritvirtintas klubas, kurio vibracija sukels garsą. Pirmas sunkus žingsnis - išmokti vibruoti tą klubą.

Tada jūs turite išmokti pakankamai nuolat vibruoti tą klubą, kad galėtumėte groti visą dainą. Tada, žinoma, turėsite išmokti naudoti pirštus, kad padarytumėte užrašus. Tame nėra nieko neįveikiamo, tačiau, skirtingai nei fortepijonas ar gitara, atnešantys tam tikrų patenkinimų nuo pirmųjų pamokų, reikės įveikti nedidelį nusivylimą saksofonu.

Please rate this

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

lt_LTLithuanian