Vien Europoje kasmet susidaro 85 milijonai tonų plastiko atliekų. Kita vertus, lenkai pagamina apie 650 000 tonų pakuočių. Šie skaičiai reikalauja permąstyti ekologinę valdžios pusę. Bet kaip ką nors pakeisti, kai plastikas yra sukrautas aukštai ant prekybos centrų lentynų? Mes atsakome į šį klausimą! Pagal šūkį „Gyvenk globaliai, elkis lokaliai“, mes sutelksime dėmesį į savo mažus, kartais nesąmoningus sprendimus.

Ekologiški kasdieniai daiktai - TOP6

Tam tikrų įpročių įgyvendinimas mūsų namų ūkyje yra žingsnis geresnės ateities link. Mokslininkams kelia nerimą kuo greičiau pradėti dirbti su aplinka, nes mums gresia negrįžtamos pasekmės. Suteikime galimybę ateinančioms kartoms pamatyti Žemę tokią, kokią ją šiandien pažįstame. Daryk ką nors ir tu! Siūlome patarimų, kurie padės jums būti ekologiškesniems kiekvieną dieną. Linkime malonaus skaitymo ir tikimės, kad pasistengsite įtraukti mūsų patarimus į savo kasdienybę.


1. Krepšiai - ekologiškos rankinės

Statistikos poliui per metus sunaudojama 500 plastikinių maišelių. Danų 4 ir Vokiečių 70. Didelis plyšys, tiesa? Taigi atėjo laikas pakeisti savo įpročius! Vis dažniau parduotuvėje galite sutikti žmonių su medžiaginiais maišeliais. Jie yra tie, kurie pirmiausia ateina į mūsų mintis galvojant apie ekologinius dalykus. Be drobinių krepšių, skirtų apsipirkti sunkiau, rekomenduojame išplėsti savo verslą. Rinkoje jau yra įvairių dydžių, spalvų ir dizaino daugkartinio naudojimo audinių maišelių. Juos turėtume pradėti naudoti beveik visose universalinėse parduotuvėse. Duona, vaisiai ir daržovės, taip pat sausi ir nemokami produktai. Taip, duona, graikiniai riešutai, bananai, linų sėklos ar pomidorai turėtų turėti savo maišelį. Savo ruožtu rekomenduojame juos pagaminti, pavyzdžiui, iš … senos užuolaidos!

ekologiško drobinio maišelio ekologiški sprendimai namuose
šaltinis: aroundpinna.info

Vienam vidutiniam pirkiniui galime naudoti iki 10 „plastikinių maišelių“. Taigi ekologinių maišelių naudojimas kiekvienais metais žymiai padės sumažinti mūsų gaminamą plastiko kiekį. Įdomu, kad jis vidutinis naudojimo laikas yra tik … 25 minutės! Ir žlugimas? Deja, šiek tiek blogiau, nes nuo 100–400 metų. Be medžiagų maišelių, papildomas mūsų patarimas bus produktų, supakuotų į popierinę pakuotę, pasirinkimas arba produktų iš svorio skyriaus, kuriame simpatiška dama supakuos juos į pasirinktą kiekį į daugkartines plastikines dėžutes, kurias atsinešame. . .

audinio maišas su spauda
šaltinis: aroundpinna.info

2. Vienkartiniai ekologiški daiktai - indai ir stalo įrankiai

Šiandien dar viena draudimas. Tačiau viskas nėra prarasta! Rinkoje yra keletas aplinkai nekenksmingų alternatyvų. Indai iš popieriaus, bambuko, medžio ir net … sėlenų! Dar viena teigiama naujiena yra ta, kad jų kaina nėra daug didesnė nei plastiko. Ekologiškas, pigus ir stilingas. Negi tai skamba puikiai?

ekologiški mediniai stalo įrankiai
šaltiniai: greenmunch.ca
ekologiški medinių stalo įrankių sprendimai namuose
šaltiniai: green-domino.com

Tačiau, deja, daugelis žmonių nežino apie jų egzistavimą. Todėl, antra, verta pasirūpinti tokio sprendimo reklamavimu mūsų aplinkoje. Namuose, mokykloje, su draugais ar universitete. Todėl žmonės sužinos apie geresnę, ekologiškesnę alternatyvą. Taigi … mediniai stalo įrankiai rankoje!

ekologiškai vienkartiniai indai
šaltinis: asuntospublicos.org

3. Natūralios valymo priemonės

Tai yra vienas iš mūsų mėgstamiausių kalbant apie ekologinius sprendimus namuose. Tyrimai rodo, kad kontaktas su plovikliais daro neigiamą poveikį mūsų sveikatai. Jie sukelia skrandžio sutrikimus, sunkias alergines reakcijas ar odos problemas. Stiprūs aštraus kvapo plovikliai gali pakenkti kvėpavimo sistemai, o jų ingredientai gali būti kancerogeniški. Jie kenkia ir mums, ir aplinkai. Verta nutraukti šias nemalonias žinias ir sukurti savo ekologiškas valymo priemones. Mums taip pat nereikia jaudintis dėl jų efektyvumo kovojant su purvu, nes jie gali nustebinti dar geresniais veiksmais! Veiksminga, sveika ir, svarbiausia, pigu. Ar gali būti geriau?

ekologiškos valymo priemonės
šaltinis: serwisdobregoslowa.pl

Ingredientai, kuriuos naudosime gamindami natūralius ploviklius, yra paslėpti mūsų virtuvės baldų spintelėse. Produktai, kurių mums reikės: soda, actas, druska ir citrinos sultys. Taip pat rekomenduojame į šį rinkinį įpilti šio mėgstamo eterinio aliejaus, kuris neutralizuos acto kvapą ir padarys mūsų dieną malonesnę savo buvimu. Ingredientų sąrašas yra trumpas - pagal auksinę taisyklę mažiau yra daugiau.

Kaip žinote, mūsų močiutės yra šios srities žinovės. Pirmiausia rekomenduojame kreiptis į geriausią patarimą.
Savo ruožtu, mes pasiūlysime keletą paprastų, patikrintų receptų:

Kalkių pašalinimo skystis

2 šaukštai druskos
1 puodelis vandens
1 puodelis stipraus acto

Pienas kriauklėms, vonioms ir keramikai plauti

0,5 puodeliai sodos
3 šaukštai alkoholio acto
5 lašai eterinio aliejaus

Valymo ir poliravimo priemonė

10 lašų eterinio aliejaus
250 ml alkoholinio acto
250 ml vandens

4. Ekologiški dalykai vonios kambariui - medinis dantų šepetėlis ir ausų užuomazgos

Biologiškai skaidomi ausų pumpurai dažniausiai gaminami iš kartono ir sertifikuotos ekologiškos medvilnės. „Eco“ dantų šepetėliai pagaminti iš bambuko, kurio natūrali savybė yra nepralaidumas, todėl galime būti tikri, kad sąlyčio su vandeniu metu nebus jokių deformacijų. Jų kaina yra apie 7 EUR internetinėse vaistinėse. Žaliųjų sprendimų atveju internetas paprastai priskiriamas pigių kainų kategorijai. Tačiau mes rekomenduojame pažvelgti į vietinę ekologiškų produktų rinkąkurie stacionarių stendų ar vaistinių pavidalu pasirodo kaip grybai po lietaus.

bambuko dantų šepetėlis ekologiški dalykai
šaltinis: ecogift.pl

5. Natūrali kosmetika - ekologiška ir ekologiška

Mes ir toliau stebime augančios natūralios kosmetikos tendencijas. Tai teikia džiaugsmo tiek mūsų odai, tiek aplinkai. Be idealios kompozicijos, kurioje nepastebimas įtartinas elementas, verta atkreipti dėmesį į pakuotę. Primename - velnias yra detalėse! Mes rekomenduojame rinktis perdirbtus arba pagamintus iš biologiškai skaidžių medžiagų. Be to, kaip ir ankstesnėje pastraipoje, jų yra vis daugiau Lenkijos kompanijos, siūlančios ekologinę kosmetiką su gera kompozicija. Tai apima tokius prekės ženklus kaip: Sylveco, Resibo, Iossi, Polny Warkocz, Duetus, Vianek, Make me Bio, Hagi, Yope, Cztery Szpaki arba Put & Rub.

ekologiška natūrali kosmetika ekologiški sprendimai namuose
šaltinis: Kobieco.pl

Paprastas ekologiškos idėjos kontrabandos pavyzdys būtų nusipirkti muilo gabalėlį, suvyniotą į popieriaus lapą, o ne kitą skystą muilą plastikinėje pakuotėje.

Vienas iš mūsų mėgstamiausių yra plaukų muilas. Plaukai susitraukia, kai galvojate plauti plaukus muilu, tačiau skubame paaiškinti. Šiame muile yra visi privalumai: šalto spaudimo aliejai (pavyzdžiui, plaukų augimą skatinantis volelis) arba anglis (pasižymi antibakterinėmis ir valomosiomis savybėmis). Šios kompozicijos muilas puikiai drėkina ir stiprina plaukus. Be to, autoriai rūpinosi estetiniais ir praktiniais aspektais viename, nes muilas yra ant virvelės, todėl jį lengva naudoti ir atrodo labai stilingai. Ir tai mums kainuos tik 19 EUR!

plaukų muilas ant džiuto kordo
šaltinis: prostysklad.shop

Perkant kosmetiką taip pat reikėtų pasirūpinti, kad ji nebūtų išbandyta su gyvūnais, tada tokia informacija turėtų būti ant produkto. Internete galime rasti sąrašą bendrovių, kurios, deja, vis dar naudoja gyvūnus bandymams. Mes rekomenduojame naršyti šiame sąraše, kad sužinotumėte, kurias įmones pakeisti jų atitikmenimis be žiaurumo. Jis taip pat naudojamas šiam tikslui „Happy Rabbit“ mobilioji programakuris, remiantis produkto brūkšniniu kodu arba paieška pagal įmonės pavadinimą, gali nurodyti, ar tai daroma su gyvūnais, ar ne.

ekologiški natūralios kosmetikos sprendimai namuose
šaltinis: claudia.pl

6. Perlatorius - kas tai? Žemyn PSO tarnauti?

Keistu pavadinimu yra paprastas ir kartu puikus ekologinis sprendimas. Tai yra vartotojui nematoma žiedinė danga, montuojama maišytuvo snapelio gale, taip pat kaip tinkama dušo galvutė. Aeratoriaus paskirtis yra aeruoti vandens srautą taip, kad jo tūris būtų didesnis. Gamintojo duomenys tai rodo jie gali sutaupyti iki 60% vandens! Tačiau, kai naudojamas su visomis kitomis buitinėmis baterijomis, šiai programėlei suteikiame 10–10 žalių taškelių!

perlator kran ekologinis dalykas
šaltinis: castorama.pl

Tikimės, kad mes bent šiek tiek priartinome jus prie temos ir išsiaiškinome kai kuriuos klausimus. Formuokime savo įpročius ir sąmoningai priimkime sprendimus, net ir pačius mažiausius. Perskaitykime kompoziciją, atkreipkime dėmesį į pakuotę ir išsirinkime šias ekologiškas galimybes. Prisiminkime, kad tai geras darbas tiek mums, tiek gamtinei aplinkai. Dėl temos platumo straipsnį padalijome į dvi dalis. Antrąją dalį apie ekologiškus desertų sprendimus rasite čia. Čia, be kita ko, sužinosite, kaip efektyviai taupyti elektrą ir vandenį savo ūkyje. Labai naudingos žinios, mes labai rekomenduojame!

Please rate this

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *