prémaman

sukurta būsimai mamai, kūdikiui ir vaikui…

Mokomės matematikos

Sveiki sugrįžę! Linkime smagaus pasiskaitymo ir geros dienos!
Būtinai apsidairykite konkursų puslapyje, galbūt rasite tokį, kuriame norėtumėte sudalyvauti ir laimėti malonių smulkmenų.

Tikriausiai beveik visi vaikai pradeda mokytis nuo skaičių. Skaičiuoti išmoksta antrais - trečiais metais. Žinoma, skaičiuoja nedaug, paprasčiausius daiktus. Turiu du pavyzdžius pas mus šeimoje.  Vaivutė (3 m.) skaičiuoja iki dešimties, pažįsta skaitmenis, moka parodyti ir įvardyti juos. Tuo tarpu didžioji Milda (4 m.7 mėn.) skaičiuoja iki dvidešimties, moka sudėti ir atimti dešimties ribose.

Pratimai ir užduotėlės lavinti matematinius įgūdžius.

Skaičiavimas. Iš pradžių mokykite skaičiuoti natūralius daiktus - kaštonus, sagas, obuolius. Nepersistenkite, palaukite, kol vaikas pats domėsis. Galima skaičiuoti šaukštelius stalčiuje, lėkštes ant stalo, kėdes.

Rūšiavimas. Sudėkite į vieną dėžutę daug įvairių smulkių daiktų - spalvotų, skirtingo dydžio sagų. Tada paprašykite vaiko, kad jis surūšiuotų jas pagal tam tikrus požymius: spalvą, dydį, skylučių skaičių, skirtingos medžiagos. Galima sudėlioti jas į eilutes, sugrupuoti. Šitokį pratimą galima žaisti ir su karoliukais,  akmenukais, kitais smulkiais daiktais, kurie turi panašių požymių.

Susiejimas. Galima nupiešti dvi eiles skirtingų daiktų ir mėginti juos susieti. Pavyzdžiui:

pieštukas ir piešinys;

ranka ir pirštinė;

puodelis ir lėkštutė;

galva ir kepurė ir t.t.

Ir leiskite juos sujungti. Taip ugdysite vaiko sugebėjimą suporuoti, ieškoti požymio, pagal kurį galima juos susieti. Taip prad4site j5 ruo6ti daugybos veiksmui.

Dalinimas. Padėkite tris saldainius ant stalo ir tegul vaikas pdalina juos tėtei, mamai ir sau.

Išmokykite, kad įvairių daiktų galli būti po tris - trys lėkštės, trys obuoliai, keturi saldainiai ir t.t. Tada galėsite imtis paprastų pratimų: Jeigu turi vieną saldainį ir gavai dar vieną, kiek turi saldainių? Jei turėjai du saldainius, o vieną suvalgei, kiek turi saldainių rankoje? Pradėkite nuo pratimų, kai pridedamas ar atimamas vienas daiktas, kol vaikas supras. Vėliau, galėsite pamėginti pridėti du ir daugiau. Tik neskubinkite vaiko, kad nesijaustų nesugebantis, be to labai skubėdami supainiosite savo vaiką.

Dėliojimas iš eilės. Iškirpkite iš popieriaus skirtingo dydžio vienos formos figūras - tarkim obuoliukus. Tada pasiūlykite vaikui sudėti į eilę didėjančia/mažėjančia tvarka.

Labai praverčia įvairios lavinamosios galvosūkių ir spalvinimo knygelės. Labai dažnai knygelės renkamos pagal tai, kokiam amžiui skirta. Siūlyčiau labiau kreipti dėmesį ne į skaičiuką ant knygelės, o į individualius vaiko gebėjimus, nes skirtingus dalykus vaikai išmoksta savo tempu. Su matematika tas pats, kas ir su košėmis ir dantų dygimu. Teorija nebūtinai turi būti pritaikyta konkrečiam vaikui.

Pasižymėkite:

Panašūs straipsniai:

  1. Mokomės sąvokų
  2. Mielos knygelės
  3. V - tai vulkanas!
  4. Keli būdai mokyti vaikus taupyti
  5. Kūdikio kraitelis


About The Author

Eitnė

Comments

Leave a Reply