Buto pirkimas neabejotinai yra vienas svarbiausių sprendimų jūsų gyvenime. Verta nebūti pernelyg skubotam, tačiau tai nereiškia, kad butą įsigyti yra itin sunku. Šiame straipsnyje mes jums pasakysime, kaip nusipirkti butą, į ką reikia atkreipti dėmesį ieškant buto, pasirašant sutartį ar pasiimant butą. Ši nuosekli pamoka paaiškins, kaip atlikti kiekvieną žingsnį, kad būtų išvengta klaidų. Visa tai tam, kad tikrai galėtume džiaugtis savo naujuoju butu.

Turinys

  1. Pliusų ir minusų kūrėjas butas iš antrinės rinkos
  2. Ką turėtumėte atsiminti, spręsdami dėl buto?
  3. Butas iš antrinės rinkos
  4. Preliminarios sutarties pasirašymas
  5. Buto pirkimas už grynuosius pinigus
  6. Buto pirkimas hipotekos būdu
  7. Buto priėmimas ir perdavimo protokolas

Į ką atkreipti dėmesį perkant butą?

Mums neturėtų daryti įtakos paties buto išvaizda, svarbi ir kaina bei jo techninė būklė, kaimynystė ir kaimynystė. Štai kodėl verta pasivaikščioti po apylinkes, pasikalbėti su potencialiais kaimynais ar tiesiog patikrinti, ar tokie kaimynai mūsų netrukdys. Taip pat svarbu perskaityti vietos plėtros planą, bet apie tai vėliau šiame vadove.

Butas antrinėje rinkoje ar kūrėjas - ką pasirinkti? Privalumai ir trūkumai

Butas plėtros rinkoje jis yra geresnės formos nei antrinės rinkos, taip pat turi daugiau vertės. Laiptai, automobilių stovėjimo aikštelės - visa tai daug geriau organizuota ir padaryta. Mes neturime jaudintis dėl to, kad mums bus šalta, kaip ir iš vadinamosios „didelės plokštės“ pagaminto kaladėlės atveju.

Tačiau perkant butą plėtros rinkoje, turime atsižvelgti į papildomas išlaidas, nes gauname nebaigtą statyti turtą. Prieš atsikraustant galutinai, reikės atnaujinti, ir tai yra gana brangu. Kita vertus, tai gali būti pliusas, nes tokį butą galime pagaminti nuo pradžios iki galo pagal savo idėją. Yra naujų butų paprastai statoma neužstatytose vietovėsetodėl verta pasidomėti vietos teritorijos plėtros planu. Iš jo galime sužinoti, kokios investicijos planuojamos mūsų rajone.

Jei vertiname ramybę ir norime gyventi atokiau nuo šurmulio, tai padaryti gali trukdyti planuojama prekybos centro ar išvažiavimo kelio statyba. Taigi, norėdami išvengti neigiamų netikėtumų ateityje, turėsite susipažinti su šiuo planu.

Atsižvelgiant į tai, kad perkame butą, kurio dar nėra, prieš pirkdami turėtume būti atsargūs.

Verta apsaugoti ir patikrinti, todėl pirkdami butą iš kūrėjo, turėtume:

  • tikrinant atsiliepimus internete, visus sukčiavimus, apgavystes, vėlavimus galima patikrinti internete - nusivylę klientai retai palieka „sausą siūlą“,
  • paprašyti susipažinti su informaciniu prospektu * ir įrašyti į Nacionalinių teismų registrą,
  • nemokėdamas įsiskolinimų su mokesčių inspekcija ir socialinio draudimo įstaiga,
  • patikrinti dokumentus, patvirtinančius žemės nuosavybę (žemės registrą), taip pat visus statybos leidimus.

* Informacinis prospektas yra privalomas dokumentas plėtros aktą. Jame pateikiama informacija apie ankstesnes kūrėjo investicijas. Jame taip pat pateikiama informacija apie nekilnojamąjį turtą ir patalpas, kurias vystytojas nori parduoti.

Papildomai Per 1 km nuo viešbučio rasite įrašą apie plėtros planus. Jei komuna planuoja tiesti kelią ar kitą svarbią įstaigą toje vietovėje, kūrėjas privalo tai įtraukti į dokumentą.

Dokumentas privalo laikytis sutarties (pridedama). Jei po paskutinio potencialaus pirkėjo patikrinimo buvo padaryta pakeitimų, kūrėjas turėtų informuoti suinteresuotą šalį ir atnaujinti dokumentą.

Informacija apie turtą ir patalpas (kambarius, aukštus ir kt.) turėtų atitikti faktus. Čia taip pat rasime kitos informacijos, pvz., Apie nuosavybės teises arba tas, kurios nurodytos plėtros sutartyse. Tuo atveju, kai faktai neatitinka pridedamo sutarties prospekto, mes turime tvirtą pagrindą pareikšti pretenzijas.

Apibendrinant, jame rasime svarbiausią informaciją, kurią galima palyginti su sutartimi. Dėl to mes užtikriname savo investicijas.

Buto pirkimas iš antrinės rinkos

Pirmiausia patikimesnė investicija (perkant butą iš kūrėjo, kartais mes turime sumokėti avansą, kai mūsų blokas nėra baigtas). Mes žinome, kas yra netoliese, ir paprastai lengviau patekti į reikiamą vietą. Taip pat su kaimynyste galime susipažinti nusipirkę butą dar nepradėtame naudoti kvartale, neįsivaizduojame, kokie bus mūsų būsimi kaimynai. Buto pirkimas, be abejo, yra viena brangiausių išlaidų daugumos šeimų gyvenime. Esame įsipareigoję sumažinti išlaidas ir taupyti, kur tik įmanoma, todėl ir yra butas antrinėje rinkoje leis mums gyventi iškart po pirkimo. Remontas pagal jūsų skonį gali būti atidėtas kitai datai, kad išlaidos neviršytų mūsų. Be to, buto pirkimo antrinėje rinkoje privalumas yra tas, kad raktus gauname iškart. Kalbant apie plėtros butą, dažniausiai tenka laukti, kol blokai bus pradėti naudoti (o tai gali užtrukti kelis mėnesius). Pirkdami butą antrinėje rinkoje, galime rasti labai gerą pasiūlymą, kai kurių jų finansinė padėtis yra sunki ir jie labai nori juos galutinai parduoti.

Tačiau jei matome, kad reklamoje yra labai geros kokybės nuotraukų, kuriose butas atrodo puikiai, jis yra erdvus ir estetiškas (dažniausiai daromas plačiakampiu objektyvu) - jis tikriausiai parduodamas per nekilnojamojo turto agentūrą. Kita panaši situacija, jei rasime reklamą socialiniuose tinkluose, pvz., „Facebook“, galime pažvelgti į reklamuotojo profilį. Informacijoje galime rasti informacijos, kad konkretus asmuo dirba nekilnojamojo turto agentūroje, arba jo profilio nuotraukoje bus rodomas vyras su švarku - kaip CV, kuris taip pat gali būti signalas, kad turime reikalų su agentūra.Ar neturėtume pirkti buto iš nekilnojamojo turto agentūros?

Mes neturėtume vengti tokio būsto, tiesiog atsižvelkite į tai, kad mokėsime šiek tiek didesnę kainą, nei pirkdami jį tiesiogiai iš pardavėjo. Nes agentūros renka komisinius už kiekvieną parduotą butą. Tai nereiškia, kad negausime gero sandorio, jei pirksime iš agento. Nors bendros renovacijos kaina priklauso nuo mūsų, turime atsižvelgti į tai, kad jei gyvename senuose pastatuose, mūsų gali laukti kitos išlaidos. Ir mes čia ypač kalbame apie nemodernizuotus pastatus šilumos izoliacijos prasme.

Tokia statyba gali kainuoti didesnes sąskaitas už šildymą, arba pastatui reikės papildomo bendro ploto remonto (pvz., Laiptų). Šiuo tikslu būsto bendrija gali įsteigti renovacijos fondą, už kurį kiekvienas gyventojas moka mokestį.

Pirkdami butą antrinėje rinkoje, turėtume:

  • patikrinkite žemės ir hipotekos registrą bei notaro aktą, kad sužinotumėte, ar butas iš tikrųjų priklauso pardavėjui ir ar jame nėra hipotekos,
  • sužinokite apie paskutinę renovaciją, buto problemas (pvz., potvynį), taip, pardavėjas gana nenoriai dalinsis šia informacija, tačiau jis gali atskleisti paslaptį, arba ji bus tiesiog matoma, jei pardavėjas turi ką slėpti
  • galime paklausti apie pardavimo priežastį, panašiai kaip ankstesniame pavyzdyje, dėl to galime sužinoti daugiau,
  • verta patikrinti, kiek buvo ankstesnio savininko sąskaitos (nuoma ir pan.),
  • sužinok, ką palieka buto savininkas ir ko pasiima - gali pasirodyti, kad visi baldai dings, kai norime įsikelti,
  • verta apsižvalgyti ir pažinti potencialius kaimynus
  • notarinio akto išvada, kad bute niekas neregistruotas.

Žinoma, mes galime nusipirkti butą su hipoteka, tačiau atminkite, kad paskolos likutis negali būti didesnis nei pardavimo kaina.

Tokiu atveju pardavėjas turi sumokėti skirtumą tarp likučio ir pardavimo kainosprieš perkant butą. Jei paskolos likutis yra lygus pardavimo kainai, pinigus turėsime pervesti į banko sąskaitą. Jei pardavimo kaina yra didesnė nei paskola, likusią sumą mes perduodame pardavėjui, sumokėję paskolą.

Preliminari buto pirkimo-pardavimo sutartis

Jei imate hipoteką, preliminari sutartis yra būtinas dokumentas tai padaryti. Pardavėjas privalo parduoti butą, todėl tvarkydami banke formalumus neturime jaudintis, kad prarasime butą.

Dėl to, imdami paskolą ar atlikdami išankstinius mokėjimus renovacijos komandai, esame apsaugoti nuo atsistatydinimo. Kas yra svarbu, jei bankas galiausiai nesuteiks mums paskolos, mes galime nutraukti tokią sutartį be jokių pasekmių - žinoma, jis turi būti įtrauktas į sutartį.

Jei preliminarioji sutartis susijusi su buto įsigijimu už grynuosius pinigus, pertraukos atveju turėsime atsižvelgti į avanso praradimą (kurį dažniausiai tenka atlikti). Tačiau jei pardavėjas nori nutraukti sutartį, tai bus susiję su būtinybe grąžinti avansą, padidintą ta pačia suma.

Informacija apie preliminariąją sutartį turi būti tokia pati kaip ir galutinėje sutartyje, t. Y. Turto adresas ir kaina. Tokia sutartis turėtų būti surašyta notaro aktu, dėl kurio toks dokumentas tampa teisiškai galiojančiu.

butą pirkti žingsnis po žingsnio

Buto pirkimas už grynuosius pinigus

Pirkdami butą už gryną pinigą turime būti dar atsargesni. Tai lemia tai, kad bankas paprastai pats tikrina pardavėjo patikimumą.

Bankų įstaigos gali turėti savo vertintoją, kuris įvertins, ar turto vertė sutampa su paskolos suma. Taigi 100% hipoteka padengiama.

Kita vertus, dėl to išvengiame didelių hipotekos išlaidų. Kitas privalumas yra didesnis grynųjų pinigų pardavėjų susidomėjimas. Kadangi ši forma yra daug paprastesnė, kai kurios …

Please rate this

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *