prémaman

sukurta būsimai mamai, kūdikiui ir vaikui…

„Ūkiški“ patarimai fotografuojant vaikus

Sveiki! Jei lankotės čia pirmą kartą, galbūt norite užsiprenumeruoti tinklaraščio RSS srautą ar naujienas elektroniniu paštu? Smagaus pasiskaitymo!

Labai dažnai peržiūrime galybes nuotraukų, kadrų. Paprašiau dviejų fotografuojančių mamyčių - Valerijos ir Laimos - pasidalinti patarimais, kaip fotografuoti vaikus. Taigi įkvepiam ir skaitom, ką jos mums parašė:

Pirmas atsistojimas, žingsnelis, pirmoji bedantė šypsena, o po to ir pirmas dantukas... O kur dar pirmas piešinys, tiksliau – jo kūrybos procesas... Nepakartojama! Todėl visai nenuostabu, kad tėveliai, ypač mamos, stengiasi tokias akimirkas užfiksuoti. Dažniausiai – fotoaparatu.


Deja, kartais sustabdyta akimirka pati gražiausia lieka tik mamos atmintyje, o fotografija išblėsta, neatspindi to jausmo, kuris tada gaubė žaidžiantį ar siuntantį, važiuojantį dviratuku vaikutį, o dar blogiau – nesimato, net pačio vaiko...

Yra kelios paprastos, bet ne prastos gudrybės, kad fotografijos, darytos bet kokiu fotoaparatu, būtų smagesnės, išraiškingesnės.

1. Svarbiausia – nestovėkime, kai fotografuojame vaiką – visad tūptelkime, nusileiskime su fotoaparato objektyvu iki vaikučio akių lygio ar net dar žemiau. Paieškokime įdomesnių fotografavimo kampų, nebijokime pajudėti. Juk juokingiau atrodo, kai fotografuojama atsistojus kojas pražergus pečių lygyje, ištiesus rankas į prieky ir piktai susiraukus, nei tada, kai mama ar tėtis šnekindamas klesteli kartu su mažuoju ant žolės ar kilimo, pabėga su juo, tūpteli – juk tai natūralu ir šilta.

2. Stenkimės, kad aplink vaikutį nebūtų daug daiktų, ypač skirtingų, savo stiliumi, spalvomis – geriausia, kad fonas būtų vienspalvis, šviesus. Jei fiksuojamą akimirką negalima nieko pakeist – tiesiog viena akimi sekdami objektyve vaikutį, kita žiūrėkime, iš kurios pusės mažiausiai matos foninio „bardakėlio“ – juk mes nestovime, taip?  (Jei nusprendėme fonui panaudoti vienspalvę paklodę, nepamirškime išlyginti, nes tai labai matos fotografijoje, arba taip suglamžyti, kad matytųsi, jog tai padaryta specialiai.)

3. Nebijokime spragtelt fotoaparatu ne vieną, o daug kartų ir iš skirtingų pozicijų – juk šių laikų skaitmeninės laikmenos leidžia pažaisti tiek, kiek norime – padarome daug kadrų, o po to išrenkame patį pačiausią.

4. Jei tikrai žinome, jog fotografuosime tą ar kitą akimirką – nepamirškime modelio aprangos. Stengiamės aprengti daugiau vienspalviais, tarpusavyje derančiais, be užrašų rūbeliais. Pastarieji labai greit išeina iš mados, neskoningai „pasensta“ fotografijose.

5. Visada fotografija atrodo gražesnė, daryta natūraliame apšvietime, be blico. Turėkime tai mintyje, prieš numatydami „planuotus“ fotografavimo malonumus. Jei namie fotografuojame – darykime tai arčiau lango, patys nugara ar šonu atsisukę į jį.

6. Kad ir koks mielas mums savas vaikutis, bet, nepamirškim, kad fotografija – toks dalykas, kurį žiūri kiti. Tad, jei fiksuojame košės valgymą, nosytės pūtimą – darykime tai subtiliai, nes išsimozojęs vaikutis, „varveklis“ panosėj, tyrinėjimų laboratorija sauskelnėse – ne itin gražiai atrodo. Na, jei yra noras tokioms super buitinėms fotografijoms, lai tai būna tik šeimyniniam albumui, o ne kam svetimam parodyt.

7. Akys – tai atspindys nuotaikų, minčių, todėl nepamirškime jų fotografijose. Jose juk ir atsispindi akimirkos nepakartojamumas, išskirtinumas, o todėl ir paimam fotoaparatą į rankas, kad užfiksuotume pačiausią...

Gerų kadrų ir kuo daugiau nepakartojamų akimirkų.

Pagarbiai, Valerija ir Laima.

Labai ačiū už puikius patarimus. Jeigu bus dar klausimų visada galit klausti.


Panašūs įrašai:

 1. Nufotografuokite savo vaikus prieš įeidami į paslinksminimų parką [Kelionių patarimai]
 2. Laikas į mokyklą, arba patarimai būsimų pirmokų tėveliams
 3. Naudingi patarimai: dėmių valymas
 4. Keli būdai mokyti vaikus taupyti
 5. Mokome vaikus apsipirkinėti

Apie autorių

Eitnė

Komentarai

9 komentarai apie “„Ūkiški“ patarimai fotografuojant vaikus”

 1. Agne says:

  Ačiū Laimai ir Valerijai už patarimus ;) Labai ūkiškai ir paprastai išdestėte, pabandysiu pasinaudoti jūsų patarimais.
  O jau jūsų nuotraukų grožis!! Baltai pavydžiu! Šaunuolės!

 2. Eitnė says:

  Aha, jų tinklaraštyje visada yra į ką akis paganyti ;)

 3. Liza says:

  Įdėmiai perskaičiau merginu patarimus.Ir iš karto mąsčiau kaip fotografuoju savo mažąją,ir tikrai daug ką naudoju iš paminėtu pastabu.Aišku sužinojau ir naujų gudrybių,kuriomis stengsiuos vadovautis fotografuojant vaiką.Dėkui merginos,pačiom linkiu daug,daug geru nuotraukų ir linksmu akimirkų dirbant savo širdžiai mielą darbą.

 4. Laima says:

  Smagu, jei patinka :)

 5. gintare says:

  Aciu laimai ir Valerijai uz patarimus. Labai,labai naudingi. Butinai pasinaudosiu. O nuotraukytes tikrai pasakiskos!

 6. mamuke says:

  Šaunuolės Laima ir Valerija. Nuoširdūs ir naudingi patarimai neprošal kiekvienam fotografui- mėgejui.

 7. Valerija says:

  Dėkui už palinkėjimus :)
  Atminkite brangiosios, kad kartais kelios mažos gudrybės užstrigusios galvoje atveda prie nepriekaištingo rezultato ;)

 8. Eitnė says:

  Dar sykį ačiū, kad dalinatės puikiomis idėjomis ir pastebėjimais - juk į estetiškas nuotraukas labai malonu žiūrėt ir kitam parodyti ;)

 9. Neringa says:

  Šaunūs patarimai,labai gražios nuotraukėlės :) Šaunuolės,visada smagu žiūrėti į gražias nuotraukas :)

Atsakyti